22 роки тому, 2 листопада 2000 року, у лісі під Таращею було знайдено тіло журналіста Георгія Гонгадзе, який зник ще 16 вересня.
ДЕНЬ 252-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 252 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року залишилось 59 днів.
2 листопада:
Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Протягом багатьох століть українці боролися і продовжують боротися за створення своєї держави та свободу висловлювання думок. Українська журналістика також пройшла тернистий шлях, адже всі роки журналісти намагалися обійти систему, щоб громадяни могли отримувати лише правду.
На жаль, з гіркою правдою готові миритися не всі. Тому з року в рік професія журналіста стає все небезпечнішою. За понад 25 останніх років було скоєно чимало злочинів та фізичних нападів на журналістів.
У дев’яти з десяти випадків злочинці залишалися непокараними.
Переломним моментом стала смерть Георгія Ґонґадзе. Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів заснований Генеральною Асамблеєю ООН 2013 року, щоб привернути увагу світової спільноти до тривожної ситуації, яка обмежує можливості журналістів виконувати свою роботу та підриває право суспільства на отримання достовірної інформації.
Дату обрали на честь двох французьких журналістів, які були вбиті 2013 року в Малі.2 листопада 2013 року французькі журналісти Гіслен Дюпон та Клод Верлон, які за завданням редакції висвітлювали перебіг збройного конфлікту в Малі, були викрадені та вбиті бойовиками.
Також 2 листопада – Всесвітній день балету. Ініціатором створення свята виступив Лондонський королівський балет, ідею якого підтримала більшість відомих світових театрів. Зародження балету відбулося в Італії в епоху Відродження. Тоді це були невеликі сценки на карнавалах. Виступи проводили в сукнях, які сягали щиколотки. Інколи глядачі могли приєднуватися до танцю. Однак з часом вони перетворилися на самостійні спектаклі.
Сучасний балет зародився завдяки Катерині Медічі, яка була дружиною короля Франції Генріха II. Вона привезла з Італії цей жанр і він відразу став популярним серед знаті. У Франції і створили спеціальну мову танцювальної техніки, яка використовується до нині.
2 листопада – День динамічної нешкідливості (Dynamic Harmlessness Day). Цей термін придумав Джей Діншах, який заснував у США веганське товариство. За основу він взяв концепцію ненасильства Махатми Ганді, яка наголошує – якщо людина повинна заподіяти найменшу шкоду, вона повинна видалити біль і замінити його добротою і турботою. Дату обрали на честь дня народження Джея. Адже саме він присвятив все своє життя розвповсюдженню філософії, яка нині є основою світогляду більшості веганів.
День хакера
34 роки тому, 2 листопада 1988 року, весь світ дізнався, що в інтернеті також бувають віруси. Цього дня з’явився так званий хробак Морріса – перший в історії мережевий хробак, який за один день паралізував роботу 6000 серверів на території США, тобто близько 10% усіх машин, підключених до мережі.
Церковне свято
Сьогодні православна церква вшановує пам’ять Артемія Антіохійського. 2 листопада вважається днем отаманів і військових ватажків.
Католицька церква відзначає День вшанування усіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це насамперед поминання померлих рідних і близьких. Тому його ще називають День усіх душ.
Іменини: Олександр, Артемій, Герасим, Герман, Іван, Ірина, Зосима, Леонід, Матрона, Михайло, Микола, Павло, Петро.
Джерела:
interfax.com.ua/news/general/869545.html
https://tsn.ua/ukrayina/2-listopada-2022-roku-cey-den-v-istoriyi-yake-sogodni-narodne-svyato-ta-yaki-osnovni-podiyi-2192398.html