Пропонується записувати свої здобутки
ДЕНЬ 238-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 238 RUSSIAN AGRESSION
19 жовтня – Всесвітній день “Оцініть своє життя” та Всесвітній день міксинів.
У Молдові – День юриста,
в Албанії – День беатифікації матері Терези,
у США – День боротьби з раком молочної залози та День бісквіту з морепродуктами, День Оксфордширу у Великій Британії.
19 жовтня відзначають:
День “Оцініть своє життя”. Свято було створене для того, щоб спонукати людей перевірити, що відбувається в їхньому житті, щоб змінити його не краще. Під час оцінювання можна побачити, що вам не подобається те, де ви перебуваєте, виявити потребу рухатися до змін.
Не соромтеся записувати свої досягнення де-небудь, а потім подивіться, якого прогресу ви досягли, коли наступного разу оцінюватимете своє життя. У кожному житті настає час, коли ми повинні брати звіт, підбивати підсумки того, що ми зробили, прогресу, якого ми досягли, і шляху, яким ми йдемо.
Пропонується записувати свої здобутки, щоб потім подивитися, якого прогресу вдалося досягти. У кожного настає час, коли людина має підбивати підсумки зробленого, прогресу, якого досягла, і шлях, яким йде. Це допомагає рухатись далі.
День міксинів
Проводять у третю середу жовтня. Тварини сімейства безщелепних. Живуть у водах Світового океану у тропічній та субтропічній зоні, обирають глибини від 100 до 500 метрів, хоча зустрічаються і на глибині понад 1000 метрів. На 2016 рік відомо 6 сімей і 78 їх видів.
Всесвітній день дитячої кістки і суглобів (World Pediatric Bone and Joint Day). Будь-яке порушення опорно-рухового апарату – це захворювання, які вражають суглоби, кістки, м’язи та зв’язки.
На жаль, такі хвороби серед дітей та підлітків стають все поширенішими. Всі вони впливають на рухливість. А тому важливою метою цього дня є показати, як ожиріння впливає на роботу кісток та суглобів, розповісти про основні симптоми хвороб та їхнє лікування.
Міжнародний день джину з тоніком (International Gin and Tonic Day). Джин з тоніком – найпопулярніший коктейль у світі. Його почали святкувати порівняно недавно – 2010 року.
Це один з найпростіших у приготуванні напоїв. Цікаво, що ідея змішувати гіркий тонік з ароматним джином прийшла в голову британцям у XVIII столітті, коли вони воювали на території Індії. В ті часи солдати лікували гірким напоєм малярію. Щоб його було приємніше пити, почали змішувати тонік з джином. Тоді він коштував копійки і вважався напоєм бідняків.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 19 жовтня
Які сьогодні іменини: Макар, Фома, Вероніка.
Талісманом людини, народженої 19 жовтня є аметист. Його називають каменем духовної чистоти. В християнській традиції він вважався каменем апостола Матвія, а в Київській Русі – архієрейським каменем. Аметист відрізняється фіолетовим кольором.
В перекладі з грецької його назва означає “не бути п’яним”.
В цей день народилися:
- 1898 рік — український кобзар Петро Гузь;
- 1854 рік — український художник, пейзажист Сергій Васильківський;
- 1915 рік — український археолог Ігор Свєшніков;
- 1926 рік — український, канадський і швейцарський економіст Богдан Гаврилишин;
- 1937 рік — заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії Безніско Євген Іванович;
- 1988 рік — український письменник, чорнобильський нелегал, дослідник Чорнобильської зони Маркіян Камиш;
- 1992 рік —український гімнаст, багаторазовий призер чемпіонатів та Універсіад, Бронзовий призер Олімпійських ігор 2012 Ігор Радівілов.
Народні прикмети і традиції на 19 жовтня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:
- дивилися, який сьогодні день: безвітряна погода – скоро буде холодно;
- ворони збираються в зграї – чекайте на негоду;
- випав сухий сніг – наступного літа буде гарний врожай;
- дим стоїть стовпом до сонячної погоди, а якщо стелиться – чекайте на дощ;
- ранок похмурий і туманний – день буде погожим;
- земля вкрилася снігом, в другій половині листопада вже почнеться зима.
Пам’ятні дати 19 жовтня
- 1812 рік — Наполеон залишає Москву;
- 1813 рік — поразка армії Наполеона в “Битві народів” під Ляйпцігом;
- 1943 рік — Альберт Шварц відкриває антибіотик стрептоміцин;
- 1947 рік — починається (19-21 жовтня) масове (близько 150 тис. осіб) вивезення українців до Сибіру;
- 1961 рік — в Карлсруе, (ФРН), суд (8-19 жовтня), виносить вирок агенту КГБ Б. Сташинському, вбивці Л. Ребета i С. Бандери, та визнає відповідальними за організацію в
- бивств уряд СРСР i ЦК КПРС.
Ще цього дня:
1918 – У Львові створена Українська Національна Рада Західноукраїнської Народної Республіки проголосила утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини;
1955 – Радянські війська залишили територію Австрії;
1956 – Польська об’єднана робітнича партія озброїла польських робітників у відповідь на просування на Варшаву окупаційних радянських військ під командуванням радянського маршала Рокосовського, тоді номінального міністра оборони Польської Народної Республіки;
1961 – У Карлсруе (ФРН), суд виніс вирок агенту КДБ Б. Сташинському, вбивці Л. Ребета та С. Бандери, і визнав відповідальним за організацію вбивств уряд СРСР та ЦК КПРС;
/interfax.com.ua/news/general/866477.html
tsn.ua/ukrayina/19-zhovtnya-2022-roku-cey-den-v-istoriyi-yake-sogodni-narodne-svyato-ta-yaki-osnovni-podiyi-2182453.html