За підтримки ЄС українські державні органи отримають експертну допомогу щодо розробки політик та комунікації від громадських організацій з метою подолання наслідків війни та наближення України до членства в ЄС.
«Громадянське суспільство завжди було надійним та важливим партнером Уряду на шляху європейської інтеграції. Діючи разом, ми досягаємо великих результатів. Після того, як Україна подала заявку на членство в ЄС, ми працювали як одна, неймовірно потужна, команда, чи то йшлося про заповнення опитувальника від ЄС, чи про просування європейського вибору України у країнах-членах ЄС. Надання статусу кандидата запустило процес вступу України до ЄС, що потребуватиме значної експертизи та внутрішньої мобілізації. Завдяки підтримці ЄС розпочався новий етап нашої спільної роботи – влади та громадськості – заради європейського майбутнього України», – зазначила про важливість проєкту Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та єроатлантичної інтеграції України.
«Динамічне українське громадянське суспільство відіграє ключову роль у відновленні України та її поступі до ЄС. Завдяки цьому новому проекту ЄС прагне надалі зміцнювати громадські організації у їх щоденній співпраці з Урядом та Парламентом задля розбудови Європейського майбутнього України», – сказав з нагоди старту проєкту Матті Маасікас, Посол ЄС в Україні.
Новий проєкт «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС» спрямований на підвищення спроможності Уряду та Парламенту щодо подолання наслідків війни та на шляху до членства України в ЄС шляхом надання експертної та комунікаційної підтримки від громадських організацій у розробці та впровадженні відповідних законів і політик.
Зокрема, проєкт надаватиме експертизу у таких питаннях:
- розробка якісної політики реінтеграції біженців та ВПО,
- відновлення легітимного державного управління на звільнених від окупації територіях,
- подолання воєнних, післявоєнних та інших бар’єрів для доступу до правосуддя,
- вдосконалення політики державних закупівель та антикорупційної інфраструктури,
- розробка економічних реформ відповідно до воєнних та післявоєнних викликів.
Проєкт триватиме 12 місяців. Сума фінансового внеску ЄС – 1 054 304 євро.