Церковне свято 17 липня 2022 – яким святим молитися, прикмети та заборони дня

499
VIEWS
https://images.unian.net/photos/2021_08/1628002163-3647.jpg?r=319367

 

Згідно з переказами, 7 років святий Андрій був німим, але потім після причастя Святих Христових Таїн він знайшов дар мови і почав говорити.

Це диво спонукало його присвятити життя Богослов’ю і вивчати Святе Письмо.

У 14 років він відправився в Єрусалим і там прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого. Андрій був лагідний, благочестивий і постійно молився, так що люди дивувалися його чесноти і розуму. За все своє життя він написав чимало богослужбових співів. Він став засновником нової літургійної форми – канону.

Святитель Андрій Критський прославив багатьма похвалами Пречисту Діву Марію. Йому також належать: канон на Різдво Христове, трипеснци на повечерії тижня Ваій і на перші чотири дні Страсної седмиці, стихири на Стрітення Господнє і багато інших піснеспіви.

На честь пам’яті святого сьогодні відзначається народне свято 17 липня – “Андріїв день” або “Андрія Наливи”.

Православне свято 17 липня – день пам’яті преподобної Марфи, матері Симеона Дивногорця

Марфа з юних років хотіла стати черницею, але батьки переконали її вийти заміж. Чоловік її незабаром помер, а вона присвятила своє своє життя синові. Марфа була для сина прикладом благочестивої християнки – регулярно відвідувала храми, причащалася і молилася. Особливо часто вона зверталася до Іоанна Предтечі – Хрестителя Господнього.

Допомагала жебракам, одягала їх, годувала, померлих ховала, а тим, хто збирався пізнати Таїнство Причастя, особисто готувала одяг. Не лихословила, не лаялася, не говорила даремно. Для всіх вона була образом цнотливої християнки.

Померла Марфа тихо і мирно, за рік до її смерті Ангели уві сні дали їй пророцтво про точну дату смерті. Поховали жінку на чудовій горі, на місці подвигу її сина.

https://images.unian.net/photos/2021_06/1625060230-3729.jpg?0.9494017190547457

  • якщо хочете відправитися в дорогу – краще плануйте поїздку на другу половину дня;
  • на деревах з’явилися жовте листя – до ранньої осені;
  • погода 11 серпня буде такою ж, як і 17 липня;
  • багато ос – до холодної зими.
  • Що можна робити 17 липня

Народні прикмети свідчать, що якщо сьогодні помолитись трьом Андріям, то згодом ви зможете знайти річ, яку давно втратили.

Якщо незаміжня жінка цього дня вийде на вулицю і зустріне першу жінку, то на неї чекає цього року нове кохання.

 

Що не можна сьогодні робити

Наші пращури вірили, що в цю дату краще не дивитися на небо, інакше, якщо ви побачите падаючу зірку, то це означатиме, що хтось у сім’ї захворіє.

Існує повір’я, що 17 липня – небезпечний день, тому не можна починати нічого нового, також краще не брати і не давати гроші у борг.

 

https://www.unian.ua/lite/holidays/svyato-17-lipnya-vazhlivi-dati-v-pravoslav-ji-11483368.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua