Обласна влада та представники районних державних адміністрацій обговорили наявну ситуацію на тимчасово окупованих територіях. На нараді розглянули алгоритм дій після вигнання ворога з нашої землі. Першочерговим завданням як обласного так і військового керівництва є гарантія безпеки місцевого населення.
В першу чергу, мають виконуватися заходи з розмінування територій та автошляхів, прибирання завалів й руйнувань, які виникли в результаті бойових дій. У тому числі, проводитимуться роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів та перевірки наявності хімічно-небезпечних об’єктів. Такі процедури здійснюються Управлінням ДСНС та іншими причетними службами й спеціальними добровольчими формуваннями.
Керівники обласної військової адміністрації зазначають, що при деокупації на територіях обов’язково мають працювати медики, повинен бути організований транспорт, у тому числі підвіз питної води, продуктів, засобів гігієни тощо.
Крім цього, обговорили подальший процес проведення аварійно-ремонтних робіт на звільнених територіях. Швидкість відновлення засобів життєзабезпечення залежатиме від рівня руйнування. Також одним із перших кроків після деокупації є відновлення у населених пунктах функціонування зв’язку.
Крім усього іншого необхідно буде проводити роботи по знищенню терористичної символіки країни-окупанта та відновлення української державної символіки, перейменування вулиць, площ, назви яких пов’язані з країною-агресором.
Очільник ЗОВА Олександр Старух вкотре наголосив на важливості фіксації військових злочинів та руйнувань, які виникли в результаті бойових дій, задля забезпечення механізму подальших відшкодувань. Для цього треба звертатися до правоохоронних органів, порушувати карні справи. У підсумку країна-агресор повинна буде зі своїх арештованих активів компенсувати всі завдані нашому регіону збитки.
Департамент культури та інформаційної політики ЗОВА