В Dolby Theatre, що у Лос-Анджелесі, відбулася 94-та церемонія нагородження престижної кінопремії “Оскар”, де нагородили найдостойніших діячів мистецтва та найкращі кінокартини.
Гості та ведучі шоу протягом заходу висловлювали свою підтримку народові України та закликали глядачів долучитися до допомоги.
Зокрема, трагічну війну українців проти російських загарбників вшанували хвилиною мовчання, а лауреатам роздавали блакитні стрічки.
Трансляцію церемоції показали на телеканалі ABC на YouTube, а OBOZREVATEL коротко розповість про переможців (щоб подивитися фото, доскрольте до кінця сторінки).
Відмітимо, що під час церемонії не відбувся виступ президента України Володимира Зеленського, попри те, що його запрошувала одна з ведучих заходу Емі Шумер.
Отже, список переможців цьогоріч виглядає так:
Найкращий фільм – “CODA: У ритмі серця” режисерки Сіан Гідер
Найкраща жіноча роль – Джессіка Честейн, “Очі Таммі Фей”
Найкраща чоловіча роль – Вілл Сміт, “Король Річард”
Найкраща жіноча роль другого плану – Аріана ДеБос, “Вестсайдська історія”
Найкраща чоловіча роль другого плану – Трой Коцур, “CODA: У ритмі серця”
Найкращий режисер – Джейн Кеміран, “У руках пса”
Найкраща пісня до фільму – No Time to Die, Біллі Айліш
Найкращий оригінальний саундтрек – “Дюна”, Ганс Циммер
Найкращий монтаж фільму – “Дюна”, Джо Волкер
Найкращий грим та зачіска – “Очі Таммі Фей”
Найкраща робота художника-постановника – “Дюна”
Найкраща операторська робота – Ґреґ Фрейзер, “Дюна”
Найкращі візуальні ефекти – “Дюна”
Найкращий звук – “Дюна”
Найкращий анімаційний фільм – “Енканто”
Найкращий фільм на іноземній мові – “Сядь за кермо моєї машини” (Японія)
Найкращий адаптований сценарій – Сіан Гідер, “CODA: У ритмі серця”
Найкращий оригінальний сценарій – Кеннет Брана, “Белфаст”
Найкращий дизайн костюмів – “Круелла”
Номінанти та лауреати “Оскару” в такий важливий для них день не забули згадати в своїх промовах вторгнення Росії в Україну. Зокрема, зірка “Шерлоку” Бенедикт Камбербетч із жовто-блакитним значком на грудях вкотре відзначив, що ця війна стосується кожного і ніхто не може залишатися байдужим.
Також з промовою виступила акторка Міла Куніс, яка зібрала для біженців з України понад $35 млн. Після її слів на головному екрані з’явилистя три слайди зі зверненням від організаторів.
“Ми хотіли б хвилиною мовчання продемонструвати нашу підтримку народу України. Незважаючи на те, що кіно є для нас важливим способом висловити нашу людяність під час конфлікту, реальність така, що мільйони сімей в Україні потребують їжі, медичного обслуговування, чистої води та екстреної допомоги”, – йшлося в повідомленні.
Окрім цього, на вході до театру бажаючим роздавали блакитні стрічки в знак солідарності з боротьбою українського народу, а багато гостей завчасно підготували державну символіку у вигляді значків та хустинок.
Серед таких друзів України: команда фільму “Дюна”, режисер “Молодого тата” Паоло Соррентіно, 12-разова номінантка на “Оскар” композитор Дайан Уоррен, південнокорейська актриса Юн Йо Чжон, дворазовий оскарівський лауреат режисер Гільєрмо дель Торо, композитор Ніколас Брітелл, зірка “Гри престолів” Джейсон Момоа тощо.
news.obozrevatel.com/ukr/show/nazvano-laureativ-oskaru-2022-zirki-pidtrimali-ukrainu-hvilinoyu-movchannya-ta-derzhavnoyu-simvolikoyu-na-grudyah.htm