Оберхоф-2022. Україна третя в одиночній змішаній естафеті!
На стрімкий сингл-мікст, який завершував програму біатлонної суботи в Оберхофі, тренери української збірної відрядили найнадійніших снайперів у складі команди на п’ятому етапі Кубка світу. І це виглядало резонно, оскільки до старту гонки вітер посилився, що миттєво підвищило вимоги до снайперських якостей спортсменів. Забігаючи наперед скажемо, що сингл-мікст був наповнений адреналіном і навіть якимось хаосом, але в цьому хаосі наша команда постійно була на виду, весь час перебуваючи у боротьбі за призові позиції!
Проте старт гонки склався для України не дуже вдало. Хоча Артем Тищенко приємно здивував, підтримуючи темп лідерів протягом всього першого етапу, та при цьому на кожному рубежі йому довелося використати по два запасні патрони, що привело нашу команду на восьму позицію на передачі естафети.
На першому з жіночих етапів лідери гонки були обережні, резонно побоюючись ризикувати перед вогневим рубежем. Це дозволило Дар’ї Блашко скоротити відставання вже до лежки з 26 до десяти секунд, а після чистого рубежу вийти на дистанцію третьою! Далі – більше: незважаючи на два запасні патрони на стійці, Даша відпрацювала дуже швидко і, скориставшись помилками суперниць, естафету передала вже другою!
На третьому етапі знову долю команди у свої руки взяв Тищенко. До стрільби лежачи йому довелося тягнути на собі велику групу суперників, результатом чого стали ще два промахи. Але така специфіка гонки під час сильного вітру: суперники теж помилялися, і запасні патрони для українця не стали критичними – він залишився у щільній групі команд, що боролися за другу позицію. І заключна стійка Артема стала найякіснішим його рубежем у гонці – з одним запасним патроном Артем передав естафету третім!
Але як тактично грамотно провела фінішний етап Дар’я Блашко! Реально оцінюючи свої сили у боротьбі на дистанції, наша спортсменка зробила ставку на стрільбу. Ні, вітер не дозволив провести чисті рубежі, але тут Блашко зуміла мінімізувати втрати, і відпрацювати так, щоб місце на подіумі залишилося за Україною!!! На останнє коло Даша пішла третьою з перевагою 25 секунд перед групою суперниць, і цю золоту для нашої команди бронзу українка довезла до фінішу! Браво, команда!
Перший подіум України у нинішньому сезоні Кубка світу, другий у кар’єрі для Дар’ї Блашко та третій – для Артема Тищенка, причому всі три Артем здобув саме у цій дисципліні!
Напередодні Оберхофа Юрай Санітра висловив сподівання, що хлопці та дівчата дозволять йому визначити олімпійський склад вже після цього етапу. Здається, Тищенко зробив усе можливе, аби допомогти наставникові з вибором.
12 запасних патронів – з одного боку, багато для естафети. Але з урахуванням умов для стрільби – більш ніж прийнятний результат: лише шість команд із 27 зуміли обійтися без штрафних кіл!
Перемогу у цій запаморочливій гонці святкував російський дует Антон Бабіков-Христина Рєзцова, а другими безпосередньо перед українцями фінішували майстри цього виду з Австрії Сімон Едер та Ліза Тереза Хаузер. Серед сенсацій гонки відзначимо провали збірних Франції, Італії та Норвегії, які сумарно відбігали 13 (!!!) кіл штрафу та дружно фінішували у другому десятку.
За підсумками дня у Кубку націй жіноча збірна України зберегла восьму позицію, скоротивши відставання від суперниць із Чехії до 28 балів.
А чоловіча команда за рахунок цього успіху перемістилася на сьомий рядок, обійшовши італійців.
Сподіваємось, перший подіум у сезоні додасть сил нашим хлопцям та дівчатам для боротьби у завтрашніх гонках переслідування, хоча вони й стануть важким третім стартом за три дні.
Одиночна змішана естафета
1. Росія (1+12) 41:37,1
2. Австрія (1+13) +41,5
3. Україна (0+12) +1:03,6
4. Білорусь (1+11) +1:15,2
5. Швеція (2+12) +1:23,6
6. Бельгія (0+13) +1:24,8
https://www.biathlon.com.ua/ua/comments/11762-oberhof-2022.-ukraina-tretyya-v-odinochnoy-smeshannoy-estafete
Оберхоф-2022. Результати змішаної естафети
Серед двох змішаних естафет, які заплановані сьогодні на п’ятому етапі Кубка світу в Оберхофі, тренери української збірної зробили ставку на класичний мікст, заявивши туди найдосвідченіший із можливих цього тижня складів.
При цьому якщо для Артема Прими, Дмитра Підручного та Валі Семеренко їхні етапи були цілком звичними, то Юлії Джимі довелося виступити у не найкомфортнішій для себе ролі фінішера.
Змішана естафета
1. Норвегія (0+6) 1:28:51,4
2. Білорусь (0+5) +23,1
3. Франція (0+11) +2:01,3
4. Швеція (3+10) +2:08,4
5. Росія (0+9) +2:08,9
6. Німеччина (0+6) +2:10,7
…
10. Україна (0+12) +4:00,9
https://www.biathlon.com.ua/ua/comments/11754-oberhof-2022.-rezulytati-smeshannoy-estafeti