Зустріч із митцем відбулася в прес-центрі Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України. Голова спілки Наталія Кузьменко нагадала про успіх пісні “Вставай, Україно!”, яка ще 1991 року привернула увагу до композитора, підкреслила, що А.Сердюк нагороджений “Почесним знаком” НСЖУ, подякувала ювіляру за багаторічну співпрацю й виступи на журналістських заходах.
Голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Ольга Стадниченко розповіла про плідну співпрацю Анатолія Сердюка з місцевими поетами, завдяки чому поезії запоріжців залунали піснями на всю Україну. Півтори сотні пісень написано на вірші запорізьких авторів, імена яких стали відомі широкій публіці. Присутність композитора в запорізькому пісенному просторі – беззаперечна, а внесок у пісенну культуру України – вагомий і цінний. Завдяки цій співпраці в Запорізькому краї створено унікальне творче середовище, яким можуть похвалитися не всі області України.
Голова Запорізької міської організації композиторів Анатолій Жульєв відзначив змістовну, якісну роботу Анатолія Сердюка, працелюбність, підкреслив, що пісня «Вставай, Україно» на вірш Д.Павличка – шедевр, який заряджає патріотизмом.
Музикознавиця, композиторка, викладачка музичного коледжу Людмила Жульєва, яка 2001 року як музична редакторка працювала з Анатолієм над пісенником «Запоріжжя моє кохане», подякувала композиторові за те, що це надихнуло її на творчість: відтоді вона теж почала писати пісні й видавати нотні збірки. А пісня “Запоріжжя моє кохане”, за її словами, – справжній гімн нашого міста, у якому відображено нашу історію від скіфів і козацтва до індустріалізації й сучасности.
Вітали Анатолія Сердюка й співавтори його пісень. Поетеса Віра Коваль відзначила, що знайомство з композитором – знакова подія в її житті: багато її віршів стали відомими піснями, лунають по радіо й телебаченню, а загалом їх понад 50. Пісняр допоміг їй видати першу книжку й вступити до НСПУ. Письменник і журналіст Пилип Юрик розповів, що дізнався про Анатолія ще тоді, як В.Чорновіл подарував йому годинника за пісню “Вставай, Україно!”, а особисто познайомився з митцем на радіо в 90-ті роки, записував з ним інтерв’ю, писав про нього в газетах. У співпраці народилося кілька пісень.
В аудіозапису прозвучало вітання живого класика, видатного поета Дмитра Павличка, який високо цінує творчість Анатолія Сердюка. Герой України назвав митця видатним українським композитором, зауваживши, що його пісні – це справжня українська музика, музика українського Запоріжжя.
Вітали пісняра також журналісти, фотографи, представники підприємств “Івченко-Прогрес”, “МІГ-ремонт”, друзі й шанувальники його таланту.
Анатолій Сердюк розповів про роботу над новими альбомами патріотичних і ліричних пісень, над концертною програмою «Стрічаймося, друзі», над другою філологічною книжкою “Говорімо українською”. Прес-конференція переросла у творчу зустріч, неформальне спілкування й невеликий концерт.
*
Фото со страницы Анатолия Сердюка в соцсетях