Енергія з відновлюваних «чистих» джерел – сонячних панелей, вітряків, біогазових установок – у тренді. Вона здатна забезпечити енергетичні потреби людства, які щороку зростають, позбавити країни залежності від вугілля та газу, а природу – від надмірного навантаження та негативних наслідків глобальної зміни клімату, які все частіше проявляється у торнадо й ураганах, посухах і повенях. Про це нагадує на своїй сторінці на FB Віцепрем’єрка з питань європейської та євроантатличної інтеграції Ольга Стефанішина.
Україна має значний природний потенціал для реалізації проєктів «зеленої» генерації. За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України тільки у 2020 році в експлуатацію введені об’єкти відновлюваної електроенергетики потужністю близько 1,9 ГВт.
Вже декілька років поспіль лідером з розвитку вітроенергетики є Запорізька область.
Саме тут розташовані найпотужніші вітрові електростанції України та одні з найбільших у Центрально-Східній Європі – Ботієвська ВЕС (200 МВт) та Приморська ВЕС (200 МВт). Щорічне виробництво електроенергії Приморської ВЕС становить 700 млн. кВт/год. Ботієвська ВЕС за рік виробляє близько 660 млн. кВт/год – обсяг, якого жителям Запоріжжя вистачить на п’ять місяців!
Разом із цими станціями працюють вітряки Орловської ВЕС потужністю 100 МВт у Бердянському районі, розпочато будівництво вітрових електростанцій у Мелітопольському районі.
ВЕСи Запорізької області – один із внесків України до майбутньої кліматичної нейтральності континенту. До світу, в якому побутовий комфорт не «оплачується» екологічними катастрофами.
Це – євроінтеграція!