Наступного тижня має відбутися перше засідання конкурсної комісії, яка визначатиме переможця у конкурсі на посаду директора-художнього керівника КЗ «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Магара».
Нагадаємо, що 1 квітня пішов у засвіти директор театру імені Магара Володимир Панькін.
6 травня Запорізька обласна рада оголосила конкурс на посаду керівника цього закладу.
3 червня перша заступниця голови Запорізької облради Людмила Любім своїм розпорядженням затвердила персональний склад конкурсної комісії.
7 червня збіг термін подання претендентами документів на конкурс.
Пам’ятаючи, що боротьба за посаду керівника цього театру майже п’ять років тому була запеклою, «МИГ» вирішив краще придивитися до конкурсантів, а особливо до складу конкурсної комісії.
На крісло – четверо претендентів
На крісло найстаршого запорізького храму Мельпомени претендують четверо осіб.
Серед них [за алфавітом]:
- Микола Мальований – завідувач регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти»;
- Надія Петренко – керівниця літературно-драматургічною частиною Запорізького академічного обласного театру юного глядача, заслужена діячка мистецтв України;
- Ірина Редько – т.в.о. директора-художнього керівника, директор-розпорядник КЗ «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Магара»;
- Олександр Третьяченко – актор театру та кіно, продюсер, директор та співзасновник Театральної агенції K> Entertainment Group.
З претендентами все ясно.
Зрозуміло бажання очолити колектив пані Ірини Редько, яка прийшла до театру разом зі своїм дядьком Володимиром Панькіним 2014 року як начальник відділу кадрів, пізніше була головним бухгалтером і директором-розпорядником, а нині тимчасово виконує обов’язки директора-художнього керівника.
Пані Надія Петренко та пан Олександр Третьяченко – знані на Запоріжжі й досвідчені діячі театральної справи. Кожен у своїй галузі виявив здатність до стратегічного мислення й організаторські здібності.
Дещо несподіваним стало рішення балотуватися відомого діяча освіти, кандидата філософських наук, держслужбовця пана Миколи Мальованого. Проте велика зацікавленість культурою, що виявляється у його науковій діяльності, мабуть, надихнула його спробувати себе й на цьому полі.
До засновника і трудового колективу претензій немає…
Тепер щодо конкурсної комісії. Згідно з законодавством, туди входять по три особи від засновника, трудового колективу та громадських організацій у сфері культури відповідного функціонального спрямування.
Згідно з розпорядженням про затвердження персонального складу конкурсної комісії, до неї увійшли:
- від депутатського корпусу Запорізької обласної ради – депутати Євген Балицький, Віктор Дудка і Дмитро Майстро;
- від трудового колективу театру – Наталія Соколовська, Ільїна Генсіцька-Семенцова та Олександр Іваненко;
- від громадських організацій у сфері культури – Катерина Бойкова, Маргарита Дергач та Любов Тюрєва.
До складу конкурсної комісії також увійшла заступник начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату обласної ради, секретар комісії [без права ухвального голосу] Наталія Волкова.
Кандидатури від засновника жодних сумнівів не викликають.
Кандидатури від трудового колективу – теж.
Заслужена артистка України Наталія Соколовська є провідною актрисою обласного академічного театру ляльок, викладачем кафедри акторської майстерності ЗНУ.
Ільїна Генсіцька-Семенцова – директор-художній керівник Київського академічного театру українського фольклору «БЕРЕГИНЯ». Творчі стосунки з нашим театром Магара зав’язалися кілька років тому на фестивалі «Покрова на Хортиці».
Актор у студії «Квартал 95», а також у FILM.UA Group Олександр Іваненко є також режисером, який у 2018-2019 роках поставив у театрі імені Магара вистави «Мауглі», «Аліса у Дивокраї» , Norway. Today, а наразі є художнім керівником у «Дельфинарий Немо».
Що роблять новоспечені ГО у конкурсній комісії
А ось до представників від громадських організацій у сфері культури відповідного профільного спрямування виникають запитання. Точніше, до двох із них – пані Катерини Бойкової та пані Любові Тюрєвої. Бо третя членкиня конкурсної комісії від ГО – пані Маргарита Дергач – представляє Дніпропетровське міжрегіональне відділення Національної спілки театральних діячів України – авторитет і профільне спрямування беззаперечні.
Між тим ГО «Мистецька перспектива» [засновники Наталя Володимирівна Бідна і Кирило Данилович Кулініч] та ГО «Театральні ініціативи» [засновники Катерина Ігорівна Бойкова та Аліна Олександрівна Жила], які, відповідно, представляють Любов Тюрєва та Катерина Бойкова, здається, до профільної діяльності театру дотичні поки що тільки назвами.
Як видно із Реєстру громадських об’єднань, обидві ГО були утворені 8 квітня 2021 року і зареєстровані в один день – 13 квітня 2021 року. Хіба не дивно?
У запорізькому культурному середовищі – на жаль, не дуже численному, нікому не відомі ні назви таких громадських організацій, ні їхні засновники або активісти. Нічого не вдалося дізнатися і про діяльність цих громадських організацій. Можливо, у них ще все попереду? Але в такому випадку чому їхні представники опинилися у конкурсній комісії, яка визначатиме майбутнє потужного професійного театрального закладу?
Сподіваємося отримати відповідь на це запитання, як і на те, що Запорізька облрада зможе переглянути склад конкурсної комісії від громадських організацій у сфері культури відповідного профільного спрямування.
Хоча часу лишилося мало – перше її засідання призначене на 22 червня…
Ганна ЧУПРИНА