ДЕНЬ 624-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 624 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 52 дні.
9 листопада в Україні святкують День працівників культури та аматорів народного мистецтва. Свято було започатковане президентом України Леонідом Кучмою 21 березня 2000 року.
Тоді дата святкування була 23 березня, але 2013 року її змінили. Незважаючи на те, що Україна часто перебувала під гнітом інших держав, ми змогли зберегти свою самобутність. Українців відрізняє глибоке культурне коріння і саме аматори народного мистецтва є провідниками в історію.
Міжнародний день проти фашизму, расизму та антисемітизму
Міжнародний день проти фашизму, расизму та антисемітизму встановлений за ініціативою Міжнародної мережі проти расизму UNITED, що об’єднує понад 560 організацій із 46 країн.
У ніч з 9 на 10 листопада 1938 року на території Німеччини та Австрії розпочався масовий єврейський погром, який отримав назву “Кришталевої ночі”, або “Ночі розбитих вітрин”. Вона стала першою масовою акцією фізичного насильства Третього рейху щодо євреїв. Ці події 1938 року поклали початок Голокосту – масовому насильству щодо єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 мільйонів євреїв. Згідно з оцінками істориків, саме відсутність реакції на погром як усередині самої Німеччини, так і в інших країнах Європи розв’язала фашистам руки і послужила стимулом до початку масового знищення європейських євреїв.
Всесвітній день якості – щорічний захід, що проводиться в багатьох країнах світу в другий четвер листопада. Ініціатором заснування цього Дня є Європейська організація якості за підтримки Організації Об’єднаних Націй.
Всесвітній день якості було затверджено 1989 року. А за шість років по тому ЄОК оголосила тиждень, у який припадає цей другий листопадовий четвер, Європейським тижнем якості. Метою дня є підвищення значення високої якості продукції та послуг, а також активізація діяльності, спрямованої на привернення уваги до проблем якості. Адже йдеться не лише про безпеку товарів для людини та довкілля, а й про ступінь задоволеності запитів та очікувань споживачів.
Всесвітній день юзабіліті було засновано 2005 року з ініціативи Асоціації Професіоналів Юзабіліті. Цього ж року його вперше відсвяткували, і відтоді відзначають щорічно в другий четвер листопада.
Юзабіліті можна дослівно перекласти з англійської мови як “практичність, зручність і простота користування”. Зрозуміло, існують більш докладні і точні визначення. Наприклад, Джейкоб Нільсен визначає юзабіліті як: “… якість роботи користувача в деякому інтерактивному середовищі (вебсайт, програма тощо)”.
Сьогодні ж термін “юзабіліті” дедалі частіше використовують як синонім слова “ергономічність” у контексті таких продуктів, як побутова електроніка або засоби зв’язку. У ширшому значенні він може також вживатися для визначення ступеня ефективності виконання механічними об’єктами та інструментами – такими, наприклад, як дверна ручка або молоток – запропонованих їм функцій. Таким чином, найбільш адекватним перекладом слова “usability” буде “зручність і простота користування, застосування” і навіть “практичність”.
Всесвітній день лізингу. Найбільш поширеною сферою для лізингу є транспорт: автомобільний, авіаційний, річковий, морський, залізничний. Об’єктом лізингу може бути спеціальна техніка, обладнання (торговельне, виробниче, медичне), нерухомість (переважно виробнича, комерційна та складська).
Фактично лізинг – це різновид фінансових послуг або кредитування. Дослівне значення терміну перекладається з англійської як “здача в оренду”. Тобто лізинг – це довгострокова оренда з подальшим викупом орендованого майна. Використання лізингу в окремих сферах економічної діяльності є або єдино можливим способом ведення бізнесу, або найбільш вигідним, коли власних коштів на придбання майна в повному обсязі немає, а кредитування не є вигідним. Крім цього, придбання основних засобів у формі лізингу дає змогу знизити податкове навантаження, а використання зворотного лізингу дає змогу ліквідувати розрив в оборотних коштах компанії.
Міжнародний день антиядерних акцій. Екологи та інші небайдужі громадяни влаштовують цього дня в різних містах світу пікети, демонстрації та акції протесту проти розвитку атомної енергетики та за підвищення її безпеки.
Також вони організовують антиядерні табори біля небезпечних об’єктів і встановлюють знаки, що інформують громадян про небезпеку, у місцях із підвищеним радіоактивним фоном.
9 листопада – у Німеччині, Австрії, Швейцарії – День винахідників. У США – Національний день грецького йогурту.
Як назвати дитину, яка народилася 9 листопада
Іменини: Олександр, Антон, Дмитро, Віктор, Ілля, Матрона, Семен, Тимофій, Костянтин, Федір.
Талісманом людини, народженої 9 листопада, є котяче око. Кварц, який відрізняється оливково-зеленим кольором. Здавна вірили, що котяче око допомагає своєму власнику покращити розсудливість та зберегти здоров’я.
Цього дня народилися:
- 1872 рік — український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, видавець, публіцист, громадсько-культурний діяч, художник Богдан Лепкий;
- 1906 рік — український вчений-математик, академік НАН України Ярослав Лопатинський;
- 1983 рік — український комік, телеактор Юрій Ткач.
Пам’ятні дати 9 листопада
- 1799 рік — переворот 18 брюмера приводить Наполеона до влади у Французькій республіці;
- 1867 рік — в Японії сьоґун Токуґава Йосінобу повертає державну владу імператору;
- 1907 рік — британський король Едуард VII отримує у подарунок найбільший діамант у світі;
- 1918 рік — на руїнах Австро-Угорщини проголошують Австрійську Республіку;
- 1918 рік — у Львові створюють виконавчий орган ЗУНР;
- 1923 рік — у Мюнхені відбувається “Пивний путч”, спроба Адольфа Гітлера прийти до влади;
- 1938 рік — у Хусті для організації оборони Карпатської України утворюють напіввійськову організацію “Карпатська Січ”;
- 1938 рік — у Третьому Рейху відбуваються масові погроми євреїв “Кришталева ніч”;
- 1976 рік — у Києві створюють Українську громадську групу сприяння виконанню Гельсінських угод;
- 1977 рік — Українська Гельсінська Група оприлюднює “Маніфест українського правозахисного руху”;
- 1989 рік — починається руйнування Берлінської стіни;
- 1991 рік — генерала Джохара Дудаєва обирають першим президентом Ічкерії;
- 1995 рік — Македонію і Україну приймають до Ради Європи;
- 1997 рік — в Україні вперше святкують День української писемності та мови.
Церковне свято – День ушанування пам’яті преподобної Матрони, День ушанування пам’яті преподобної Феоктисти
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/946408.html
https://tsn.ua/other/yake-9-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2444473.html