acc.cv.ua/news/
ДЕНЬ 377-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 377 RUSSIAN AGRESSION
7 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення.
Подія була започаткована ЮНІСЕФ 1994 року у Каннах, однак дату святкування обрали лише 2009 року. Головна мета дня — привернути увагу суспільства до порушення прав дитини.
7 березня більшість телеканалів показують фільми і телепередачі для дітей, а ще діти мають змогу спробувати себе в ролі працівника ТБ або радіоведучого.
Також Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення вважається професійним святом всіх тих, хто створює контент на дітей.
Щороку 7 березня День народження відзначає телефонний апарат, адже саме цього дня у 1876 році американський винахідник Александер Грем Белл запатентував цей пристрій.
Однак справжнім винахідником телефону вважається італійський вчений Антоніо Меуччі, який вигадав механізм перетворення вібрації звуку в електричні імпульси ще у 1860 році, але не захотів оформлювати патент на власний виріб.
До слова, неймовірним фактом є те, що Белл зі своєю дружиною були глухими, тому вченому не вдалося випробувати на собі телефонний апарат. Також науковець глибоко вірив у Бога, тому сподівався, що телефон допоможе людству спілкуватися з померлими.
День тюльпанів
Тюльпани вважають весняними квітами, які приносять ніжність і радість. Загальноприйнято, що назва “тюльпан” походить від перського слова “тюрбан”.
Цю назву квітці дано за схожість її бутонів зі східним головним убором, що нагадував чалму.
Перші письмові згадки про тюльпан належать до XI-XII століть. Малюнок тюльпана знайдено в рукописному біблійному тексті тієї пори. Першою країною, де тюльпани впровадили в культуру, найімовірніше, була Персія. Тепер важко встановити, які види з’явилися предками перших рослин, але, можливо, це були дикорослі тюльпани Геснера і Шренка, які й зараз поширені в Малій і Середній Азії.
З Персії тюльпан потрапив до Туреччини, де його дуже полюбили султани. Вони влаштовували у своїх садах килими з цих квітів. Слідом за монархами, від Сулеймана I Пишного (1494-1566), тюльпанами захопилися знатні вельможі. До періоду правління султана Ахмеда III (1703-1730) тюльпани посіли перше місце за кількістю вирощуваних квітів, і пізніше цей час було названо “Часом тюльпанів”.
У Туреччині ці квіти називали “лале”. Тоді було відомо вже понад 300 сортів. Почалася перша в історії квітки тюльпаноманія. Довелося запроваджувати дуже суворі закони про посадки та продаж квітів. Тюльпан заборонили вивозити і вирощувати за стінами Константинополя.
Це визнавали злочином, який карали вигнанням із країни. Стали навіть говорити, що квітка цінується вище за людське життя.
7 березня – в Ізраїлі – Пурим, в Албанії – День учителя, у Канаді – День Александра Белла, у США – День Корпусу миру і День спортивної майстерності.
День теплої ковдри
Ковдра вважається особливо важливим атрибутом для кожного з нас. Адже завжди приємно і комфортно полежати під теплою ковдрою. Історія її виникнення бере свій початок з давніх часів. Нині можна зустріти ковдри з тканинами різних видів і наповнювачів.
День енергії рослин
Щороку 7 березня відзначають День енергії рослин. Цей день присвячений рослинним продуктам, тобто можна сказати рослинній дієті. Хтось віддає перевагу більше веганській дієті, а хтось просто став додавати у свій раціон більше овочів. Оскільки рослинні продукти мають безліч корисних речовин, то люди стали приймати таку дієту як спосіб життя.
Пурім
Це свято відзначають на згадку про порятунок євреїв у Перському царстві, в період правління царя Ахашвероша. Дату святкування визначають за місячним календарем. Як відомо, цей день проходить весело, особливо його люблять діти. Є така традиція надсилати друзям святкові кошики з солодощами та випічкою. На Пурім дають гроші всім нужденним. У сучасному Ізраїлі зазвичай проводиться карнавальний хід.
День Александра Белла
День Александра Белла відзначають щорічно 7 березня. Саме цього дня Беллу видали патент на телеграфну передачу вокалу або інших звуків, а 10 березня Белл зробив перший телефонний дзвінок своєму помічникові Томасу Вотсону. На честь дня, коли винахідникові було видано патент, встановили свято інновацій і винаходів. Свято визнано офіційним актом законодавчих зборів Нової Шотландії в Канаді.
День спортивної майстерності
День спортивної майстерності відзначається щорічно в перший вівторок березня з 1991 року. Він заохочує чесну гру, хороший етикет і характер. Цей день покликаний нагадати як спортсменам, так і любителям спорту, що хороші спортивні результати – не єдина важлива якість спортсмена. Не менш важливо показувати хорошу спортивну майстерність.
День унікального імені
2023 року в США 7 березня святкується День унікальних імен. Його відзначають зазвичай у перший вівторок першого повного тижня березня. Цей день присвячений тим, у кого унікальні або рідкісні імена. Свято також для тих людей з іменами, які важко вимовити.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 7 березня
Які сьогодні іменини: Панас, Петро, Пилип, Вавило, Михайло, Федір, Анфіса.
Талісманом людини, народженої 7 березня, є сапфір. Назва цього дорогоцінного мінералу походить від давньогрецького слова сапфеірос.
У давнину вважали, що людям, які займають керівні посади, сапфір підходить найбільше. Він допомагає наділити їх розважливістю, здатністю мислити логічно, отримати авторитет серед колег.
Цього дня народилися:
- 1856 рік — український живописець, графік, фольклорист і етнограф Порфирій Мартинович;
- 1932 рік — український кінорежисер і художник-аніматор Володимир Дахно.
Пам’ятні дати 7 березня
- 321 рік — за указом римського імператора Костянтина неділя стає днем відпочинку від праці;
- 1573 рік — Іван Федорович засновує у Львові першу друкарню;
- 1573 рік — Венеція поступається Османській імперії Кіпром;
- 1788 рік — Велика кіотська пожежа в Японії, найбільша в історії Кіото;
- 1799 рік — Наполеон оволодіває Яффою під час Єгипетського походу;
- 1866 рік — в Японії укладають союз Сацуми і Тьосю з метою повалення сьоґунату Едо;
- 1876 рік — 29-річний американський винахідник Александер Грем Белл отримує патент на телефон;
- 1900 рік — з борта лайнера SS Kaiser Wilhelm der Grosse надходить перше в історії бездротове повідомлення на берег;
- 1933 рік — в американському місті Атлантик-Сіті Чарльз Дарроу придумує популярну й нині гру “Монополія”;
- 1936 рік — у порушення чинних мирних договорів Третій Рейх реокупував Рейнську область;
- 1941 рік — для підтримки грецької армії у бойових діях проти Італії прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль направляє до Греції 58 тисяч британських і австралійських військових, раніше дислокованих у Єгипті;
- 1957 рік — перший політ середньомагістрального пасажирського літака Ан-10;
- 1987 рік — перемігши за очками у 12-раундовому двобої Джеймса Сміта, “залізний” Майк Тайсон стає чемпіоном за версією WBA;
- 1992 рік — після повалення президента Звіада Гамсахурдіа у Тбілісі оголошують про створення нового органу влади, Державної ради, головою якої став колишній глава Компартії Грузії Едуард Шеварнадзе;
- 2010 рік — відбувається 82-га церемонія вручення премії “Оскар” за заслуги в галузі кінематографа за 2009 рік у театрі Кодак у Лос-Анджелесі.
Ще цього дня:
1900 – З борту лайнера SS Kaiser Wilhelm der Grosse надійшло перше в історії бездротове повідомлення на берег;
1918 – В УНР опубліковано циркуляр про публічне запровадження української мови в урядових і громадських інституціях;
1933 – В американському місті Атлантік-Сіті Чарльз Дарроу придумав популярну і нині гру “Монополія”;
1936 – У порушення чинних мирних договорів Третій Рейх реокупував Рейнську область;
1968 – У Черкасах на комбінаті шовкових тканин на знак протесту проти порушення умов матеріального стимулювання майже 400 працівників відмовилися стати до роботи;
1992 – Зіграно перші матчі першого футбольного чемпіонату України;
1994 – Верховний суд США ухвалив рішення, за яким пародії на оригінальні роботи не є порушеннями авторських прав і не вимагають отримання ліцензій або дозволів від власників таких прав.
2001 – О 7 годині ранку без попереднього судового рішення комунальною службою Києва було знесено наметове містечко у парку Шевченка навколо пам’ятника. Намети розбили 5 березня студенти низки вищих навчальних закладів на заклик лідерів «України без Кучми». Непорозуміння між владою й опозицією почало стрімко загострюватись, і переросло у конфлікт 9 березня 2001 р.
Джерела:
/interfax.com.ua/news/general/895882.html
tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-7-bereznya