ДЕНЬ 164-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 164 RUSSIAN AGRESSION
6 серпня відзначають Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.
Православна церква вшановує пам’ять святих – Бориса та Гліба, а католицька святкує Преображення Господнє.
Церковне свято
Цей день у православній церкві присвячений безневинно вбитим угодникам Борису та Глібу.
Церква вшановує пам’ять братів Гліба, князя муромського та Бориса, князя ростовського, підло вбитих у 1015 році.
Їхнім батьком був великий князь київський Володимир Святославич. Після смерті батька між його синами розгорілася боротьба за престол та землі. Існує дві версії смерті братів. Одна з них стверджує, що вони загинули за наказом старшого зведеного брата Святополка Окаянного. В іншій йдеться, що винуватцем їхньої смерті був Ярослав Мудрий, який теж був їхнім зведеним братом.
За те, що вони смиренно прийняли мученицьку смерть від єдиновірців, церква зарахувала Бориса і Гліба до святих. Канонізували братів тому, що неодноразово було доведено чудотворну силу їхніх мощей.
Свято Преображення Господнього у західних християн
6 серпня католицька церква святкує Преображення Господнє — таємниче перетворення, описане в Євангеліях, явлення Божественної величі та слави Ісуса Христа перед трьома найближчими учнями під час молитви.
Наприкінці шляху земного життя Господь Ісус Христос відкрив Своїм учням, що йому слід постраждати за людей, померти на Хресті та воскреснути. Після цього Він звів трьох апостолів – Петра, Якова та Іоанна – на гору Фавор і перетворився перед ними: обличчя Його засяяло, а одяг став сліпучо білим. Два пророки Старого Завіту – Мойсей та Ілля – з’явилися на горі Господу і розмовляли з Ним, а голос Бога Отця зі світлої хмари, що осінила гору, свідчив про Божество Христа.
Преображенням на горі Фавор Господь Ісус Христос показав учням Славу Свого Божества для того, щоб вони під час Його прийдешніх страждань і Хресної смерті не захиталися у вірі в Нього — Єдинородного Божого Сина.
Іменини: Славомир, Яків, Христина, Гліб, Давид, Анатолій.
Цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.
Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї
День Хіросіми відомий ще і як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї відзначається щорічно 6 серпня.
Створення атомної бомби в США і перше випробування цього виду зброї масового ураження на полігоні в Нью-Мексико в липні 1945 поклало початок новому етапу в житті людства. Відтепер ніхто не міг бути застрахований від руйнівної сили нової зброї та жахливих наслідків її застосування.
Хіросіма стала символом пережитого жаху застосування ядерної зброї та боротьби за мир, а День Хіросіми став іменуватися Всесвітнім днем боротьби за заборону ядерної зброї.
Щороку цього дня у багатьох країнах світу проходять численні акції “проти” ядерної зброї та “за” мир у всьому світі. Заходи, що проводять у річниці атомних бомбардувань Хіросіми та Нагасакі, нині спрямовані на те, щоб нові покоління могли зрозуміти весь жах, пережитий жертвами атомної катастрофи.
Ще цього дня:
1914 – Австро-Угорська імперія оголосила війну Російській імперії, а Королівство Сербія оголосила війну Німецькій імперії;
1926 – 19-річна Гертруда Едерле стала першою жінкою, що перепливла Ла-Манш;
1932 – Відкрився перший Венеціанський кінофестиваль;
1945 – Американський бомбардувальник “Енола Гей” скинув ядерну бомбу на японське місто Хіросіма, спричинивши загибель 90-140 тисяч осіб;
1995 – Хорватська влада оголосила про ліквідацію Республіки Сербська Країна.
/interfax.com.ua/news/general/850866.html