6 грудня – День Збройних Сил України.
День Збройних Сил
У 1991 році, після здобуття незалежності України, саме цього дня Верховна Рада ухвалила Закон про Збройні сили країни.
6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Збройні Сили України», «Про оборону України»,
а 13-го грудня – Концепцію оборони і будівництва Збройних Сил України, які визначили основні принципи та напрями розбудови українського війська.
Україна успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки. Але за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена.
Впродовж десятиліть відбувалися масові скорочення кадрових військовослужбовців, дехто з військових сам у відчаї кидав службу, не бачачи в армії жодної перспективи. Крім внутрішніх чинників, додалися й зовнішні: увесь цей час Україні доводилося долати шалений тиск Москви, яка всіляко противилися створенню в нашій країні дієздатних Збройних сил.
Переломним моментом в історії сучасної української армії стали події 2013-2014 років: Революція Гідності, окупація Криму та частини Донбасу. І попри тотальну руїну в армії, зради, втрати, шалений тиск і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність батьківщини й захистити власний народ від агресора.
Наразі наша армія воює уже в повномасштабній війні.
Якщо ж говорити про людей зі зброєю, то до ЗСУ доєдналися сили Територіальної оборони, а ще – Національна гвардія, прикордонники… І вони – здивувала всіх, явивши світові небачену раніше мужність в бою та воєнну майстерність.
Рік тому відповідно рейтингу Global Firepower Index-2021, Збройні Сили України за своєю боєздатністю займали… 25-те місце серед 140 країн світу. Зараз про це смішно читати.
***
У Фінляндії відзначають День незалежності,
День Конституції в Іспанії, День поліції в Перу,
в Казахстані – День прокуратури.
День святого Миколая у католиків, православна церква вшановує пам’ять святителя Митрофана.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 6 грудня
Які сьогодні іменини: Омелян, Миколай, Юрій.
Талісманом людей, народжених 6 грудня, є геліотроп.
Цей камінь високо цінують колекціонери. Вважають, що він наділений цілющими властивостями, допомагає людині отримати процвітання і талан. Цікавий факт – назва прийшла до нас з Греції і означає “повертається слідом за Сонцем”.
В цей день народилися:
- 1421 рік – король Англії, Генріх VI;
- 1850 рік – український художник-портретист, Микола Бодаревський;
- 1871 рік – український перекладач, письменник, Микола Вороний;
- 1899 рік – український історик, архівіст, Олександр Оглоблин;
- 1903 рік – український педагог, митець, Микола Колесса;
- 1912 рік – видатний український лікар, Микола Амосов.
Ще цього дня:
1240 – Війська монгольського хана Батия захопили Київ, а після його пограбування зруйнували;
1637 – Завершилося повстання Павлюка після бою між українськими козаками та польськими військами;
1877 – Вперше записаний людський голос. Його записав на фонографі американський винахідник Томас Едісон;
2000 — Відкритий ліверморій (стара назва — унунгексій) — хімічний елемент з атомним номером 116;
2003 — Засновано Львівський муніципальний духовий оркестр «Галицькі Сурми» (тоді — Оркестр ветеранів військово-оркестрової служби);
2008 — У Греції спалахнули масові заворушення через вбивство в Афінах поліцейським підлітка;
2017 — Адміністрація Дональда Трампа офіційно оголошує про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.
Церковне свято
У церкві 6 грудня вшановують пам’ять святого Митрофана, який відомий як єпископ церкви, який жив приблизно у XVII-XVIII столітті.
Народився Митрофан у сім’ї благочестивих батьків, мав сина і був одружений. Овдовів у 40 років і вирішив вирушити в пустелю для того, щоб прийняти постриг і стати ченцем. Пізніше Митрофан стає настоятелем монастиря. Він дуже дбав про зміцнення позицій церкви, активно будував нові храми та вживав усіх заходів для того, щоб підвищити моральний та духовний рівень священнослужителів.
День Святого Миколая
Католики вшановують пам’ять святого Миколая, покровителя мандрівників і дітей. День святого Миколая має релігійне коріння та традиції святкування, вироблені у народі століттями. Різдвяні свята в Європі розпочинаються з Дня святого Миколая, що відзначається 6 грудня.
Про земне життя святого Миколая з історичних хронік відомо небагато. Народився він на території сучасної Туреччини, приблизно у 270 році, упокоївся 6 грудня 342 року.
Про добрі справи святого Миколая в народі складені перекази, що передаються з покоління до покоління. Вони розповідають про те, як святий Миколай допомагав бідним та знедоленим, а дітям таємно підкидав монетки та їжу у виставлені за двері черевички. Ще одна легенда розповідає про те, як він допоміг бідній дівчині вийти заміж за коханого, давши їй грошей на посаг.
У 10 столітті в Кельнському соборі в день пам’яті святого Миколая 6 грудня учням церковноприходської школи почали роздавати солодощі. А згодом у Німеччині в будинках стали вивішувати черевички чи шкарпетки для того, щоб святий Миколай поклав туди дітям подарунки. Ці традиції швидко розповсюдилися по всій Європі.
Іменини: Микола, Юрій.
За матеріалами:
interfax.com.ua/news/general/876583.html
www.ukrinform.ua/rubric-ato/3628500-sogodni-den-zbrojnih-sil-ukraini.html
/tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-svyato-vse-pro-6-grudnya