У цей день відзначають Міжнародний день благодійності, в Індії – День учителя, у Казахстані – День казахської мови, у США – День психоаналітика.
Міжнародний день благодійності
Мета дня – привернення уваги громадськості до діяльності благодійних організацій та окремих осіб у подоланні злиднів і гострих гуманітарних криз, і, звісно ж, заохочення їхньої праці та мобілізація людей, громадських організацій і зацікавлених сторін у світі до участі у волонтерській та добродійній діяльності.
На думку ООН, благодійність, яка допомагає викоріненню злиднів у всіх країнах світу, та висловлення солідарності зі знедоленими сприяють встановленню діалогу між людьми різних культур, релігій і цивілізацій.
Дата проведення Дня приурочена до річниці смерті матері Терези Калькутської (1910-1997).
Відома місіонерка і католицька черниця протягом півстоліття служила бідним, хворим і сиротам, опікувалася благодійною діяльністю спочатку в Індії, а потім і в інших країнах.
За свою благодійність мати Тереза здобула визнання у світі, а 1979 року стала лауреатом Нобелівської премії миру “За діяльність на допомогу стражденній людині”.
Ще цього дня:
1905 – Підписання Портсмутського договору, закінчення російсько-японської війни;
1918 – Рін-Тін-Тін, німецька вівчарка – перша кінозірка. У Першу світову війну у Французькій республіці американський солдат підібрав у розбомбленому розпліднику крихітне цуценя і відвіз із собою. Пес виріс надзвичайно розумним, знявся майже в трьох десятках фільмів кіностудії “Warner Brothers”, вів на радіо власне шоу і заслужив почесну Зірку на голлівудській Алеї слави;
1939 – США проголосили нейтралітет у Другій світовій війні;
1957 – Вийшов у світ роман Джека Керуака “На дорозі” – одна з найкращих книг про покоління бітників;
1998 – Кім Ір Сен визнаний вічним президентом КНДР.