Якщо у вас спостерігаються проблеми з дефекацією, що відбувається рідше за один раз на 2-3 доби, або в її процесі кишківник спорожняється не повністю, — це може означати закреп. Для розв’язання проблеми фармакологічні компанії пропонують величезну кількість ефективних препаратів від закрепу https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/lechenie_zapora. Проте, щоб виключити наявність патологій, варто звернутися до лікаря. У цій статті ми розповімо про найчастіші причини нерегулярного випорожнення та шляхи нормалізації роботи кишківника.
Чому виникає закреп
Найчастіше проблеми з дефекацією виникають із таких причин:
- Нестача рідини в організмі — неправильне харчування з мінімальною кількістю рідини призводить до затвердіння калових мас.
- Нестача клітковини — мало пити воду, тому що організм має насичуватися продуктами з високим вмістом клітковини, що утримує рідину, не даючи їй розчинитись.
- Надлишок газів — за регулярного надлишку газів розвивається спастичний закреп, що супроводжується болями та спазмами.
- Гормональні збої — у разі порушень вироблення тироксину виникають проблеми із травленням, зокрема і нерегулярне випорожнення.
- Малорухливий спосіб життя — з цієї причини закрепи найчастіше спостерігаються у людей похилого віку, чия рухливість значно знижується.
Також проблеми з дефекацією можуть спричинятись через приймання лікарських препаратів. Однак вони проходять через певний час після припинення медикаментозної терапії.
Як позбутися закрепу
За наявності хронічних проблем із випорожненням кишківника варто звернутися до лікаря, який виявить причину та призначить лікування. Сьогодні знайти необхідні ліки не складе труднощів, тому що ви завжди можете скористатися медичною інформаційною системою «Аптека 9-1-1». На сайті МІС зазначено наявність препаратів в аптеках, а також їхню вартість. Користувачі можуть дізнатися про графік роботи необхідної аптеки, забронювати там ліки або замовити їх доставку. Щодо рекомендацій із запобігання закрепу, ось кілька корисних порад:
- Випивайте близько 2 літрів води щодня.
- Додайте до раціону продукти з високим вмістом клітковини, зокрема ягоди, листову зелень, гриби, насіння, бурий рис і цільнозерновий хліб.
- Пийте пробіотики для нормалізації мікрофлори шлунка.
- Більше рухайтеся та виконуйте фізичні вправи.
- Уникайте стресових ситуацій.
Ось такі прості правила.