44 запорізьких ОТГ освоїли майже 130 мільйонів субвенції на розвиток інфраструктури

44 запорізьких ОТГ освоїли майже 130 мільйонів субвенції на розвиток інфраструктури

Одна зі статей бюджету об’єднаних територіальних громад протягом 2016-2020 років — субвенція на розвиток інфраструктури. Про це нагадує Запорізький регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”

За інформацією, наданою Запорізькою облдержадміністрацією, протягом 2019 року 44 об’єднані територіальні громади повністю реалізували 157 проєктів із запланованих 174 за рахунок субвенції на формування інфраструктури на загальну суму 127 289,7 тис. грн (із запланованих 132 793,5). Найбільше коштів було спрямовано за поточні і капітальні ремонти в освітніх закладах, найменше — на розробку містобудівної документації.

Зокрема,

 • у сфері освіти завершено 22 проекти на 23,6 млн (на школи 20,1 млн і 3,5 млн на дошкільні заклади),
 • об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури – 31 проєкт на 20 млн,
 • газо-, тепло-, енергопостачання – 28 на 10 млн,
 • закупівля спеціалізованих транспортних засобів – 24 одиниці на 18,3 млн,
 • об’єкти водопостачання та водовідведення – 14 проєктів на 14 млн,
 • сфера культури – 12 на майже 11 млн,
 • об’єкти охорони здоров’я та соціального захисту – 6 проєктів (по 2 – в Осипенківській, Чернігівській та Широківській) на 1,7 млн,
 • ремонти в адмінбудівлях та ЦНАП – 6 проєктів (Біленьківська, Осипенківська, Остриківська, Павлівська, Підгірненська, Широківська) на 3,6 млн,
 • спортивна інфраструктура – 3 (Кам’янсько-Дніпровська, Михайлівська селищна, Якимівська) на 2,1 млн,
 • розробка планування територій – 1 (Роздольська) на 854 тис. грн,
 • на інші 10 проєктів витратили 1,2 млн грн.

 

17 проєктів на кінець 2019 року не були завершені, проте реалізуватимуть протягом поточного року із залученням додаткових фінансів, в тому числі з власних бюджетів.

Найбільше проєктів подано Михайлівською селищною ОТГ Михайлівського району – 13 (3 – у сфері освіти, 7 газо-, тепло-, ененргопостачання, 1 у розвитку спортивної інфраструктури, придбано 2 одиниці спеціалізованих транспортних засобів).

Найбільше фінансування на проєкти передбачено і витрачено Чернігівською ОТГ – 9,22 млн і 8,66 млн відповідно (на школу, водопостачання, 2 проєкти у сфері охорони здоров’я, 1 на дороги, придбання 3 одиниць спецтранспорту).

Найменшу фінансову державну підтримку в межах субвенції на розвиток інфраструктури отримала  Мирненська громада – 749,7 тис., витратили з яких 324,66 при виконанні одного з трьох об’єкти водопостачання.

“Субвенція на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад спрямовується місцевим бюджетам ОТГ, які утворилися відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, та надається на реалізацію проєктів, що сприяють формуванню та розвитку інфраструктури комунальної власності. Її обсяг залежить від кількості сільського населення об’єднаної громади та загальної площі території ОТГ та розраховується виходячи із загального обсягу субвенції, закладеної в державний бюджет у відповідному році.

Основними умовами надання субвенції є:

– спрямування субвенції на фінансування проєктів згідно з планом соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади з урахуванням потреб різних соціальних груп з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та відповідно до визначених законодавством напрямів (календарний план реалізації проєктів становить не більш як три роки);

– врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час розроблення проєктної документації, а також під час закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо.

Громади мають подавати перелік проєктів одночасно на всю суму виділеної їм субвенції. У разі утворення економії коштів під час впровадження проєктів, наприклад, за результатами проведення процедур закупівель, ОТГ мають можливість впровадити додаткові проєкти на суму економії у відповідності до затверджених напрямів фінансувння”, – пояснила Ксенія Божкова, експертка з регіонального розвитку Програми “U-LEAD з Європою” у Запорізькій області.

А ось як використали субвенцію усі громади України

 

(Visited 54 times, 1 visits today)