ДЕНЬ 558-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 558 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 118 днів.
4 вересня День митного брокера в Україні. Саме цього дня 1992 року Держмиткомом України був затверджений перший нормативно-правовий документ про діяльність українських митних брокерів.
Особи, які надають послуги митних брокерів, відіграють важливу роль у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності та встановленні торговельних відносин вітчизняних підприємств з іноземними компаніями.
rozdil.lviv.ua/Kalendar
Вони значно спрощують роботу суб’єктам, які займаються перевезенням вантажів через кордон, повністю супроводжуючи процес митного оформлення товару.
Надзвичайна відповідальність, яка покладена на митно-брокерську діяльність, вимагає високої кваліфікації та володіння знаннями як у митній галузі, так і багатьох інших науках.
Митні брокери відіграють надзвичайно важливу роль у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності, встановлені торговельних відносин вітчизняних підприємств з іноземними компаніями.
А ще 4 вересня святкують Всесвітній день тхеквондо.
Саме цього дня 1994 року у Франції під час сесії міжнародної організації, яка керує олімпійським рухом, тхеквондо включили до переліку видів спорту, що офіційно визнані Олімпійскими іграми.
Перші міжнародні змагання провели 2000 року в Австралії. Тхеквондо вважають досить молодим видом бойових мистецтв, який виник на основі традиційних єдиноборств, що були відомі ще 2 тисячі років тому. Єдиноборство почало стрімко розвиватися 1945 року.
4 вересня у США та Канаді – День праці.
Також у США святкують Національний день горіха макадамії, День газети і газетних перевізників, Національний день дикої природи.
У Молдові – День працівника митної служби, День іммігранта і День коміксів в Аргентині, День рятувальника у Вірменії, Національний день вина в Чилі.
Іменини: Олександр, Олексій, Аріадна, Афанасій, Василь, Гавриїл, Іван, Іларіон, Ісаакій, Макар, Михайло, Федір, Фелікс.
Талісманом людини, народженої 4 вересня є обсидіан. Камінь має вулканічне походження, відрізняється глибокою палітрою. Здавна вірили, що обсидіан допомагає здійснювати найбільш потаємні мрії.
В цей день народилися:
- 1889 рік — український композитор і піаніст, інженер Остап Бобикевич;
- 1949 рік — український бізнесмен і політик Григорій Суркіс;
- 1990 рік — українська фехтувальниця (шабля), олімпійська чемпіонка Пекіна в командній першості Ольга Харлан.
Пам’ятні дати 4 вересня
- 476 рік — голова германських найманців на римський службі Одоакр скидає останнього імператора Західної Римської Імперії Ромула Августула;
- 1837 рік — американський винахідник Семюел Морзе розробляє електромеханічний телеграфний апарат для передавання й приймання повідомлень знаками (азбука Морзе);
- 1870 рік — після зречення Наполеона III, котрий здався в полон пруським військам після поразки біля Седана, Жюль Фавр і Леон Гамбетта проголошує в Парижі Третю республіку і формує уряд національної оборони;
- 1885 рік — у Нью-Йорку відкривається перше в США кафе самообслуговування;
- 1886 рік — останній американський індіанець — воїн, Джеронімо здається в Аризоні;
- 1888 рік — американець Джордж Істмен отримує патент на фотокамеру, котра працювала на плівці, що скручувалась в рулон, і реєструє свою торгову марку — “Кодак”;
- 1920 рік — Головний Отаман Армії УНР С.Петлюра затверджує “Інструкцію для військових агентів і для осіб, які їх заступають”, де вперше викладає концептуальні підходи до форм і методів діяльності військових аташе Української Народної Республіки;
- 1928 рік — затверджують новий український правопис (“скрипниківський”), який діяв до 1933;
- 1938 рік — створюють Українську Національну Оборону (“Карпатська Січ”), яку очолив Степан Росоха;
- 1965 рік — у київському кінотеатрі “Україна” під час прем’єри фільму “Тіні забутих предків” відбувається мітинг протесту проти нової хвилі політичних репресій серед української інтелігенції;
- 1991 рік — над будинком Верховної Ради у Києві вперше піднімають жовто-блакитний прапор;
- 1996 рік — колумбійські партизани атакують державні воєнні бази, у відповідь на засоби антикокаїнової війни в країні;
- 2018 рік — офіційно завершується мультсеріал Adventure Time.
Церковне свято. Православна церква вшановує пам’ять мученика Агатоніка Нікомидійського.
У церковному календарі цього дня відзначається пам’ять мученика Агатоніка Нікомидійського, який зазнав страждань за віру в Христа в 4 столітті.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/932731.html
https://tsn.ua/other/yake–4-veresnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2401417.html