ДЕНЬ 1046-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1046 RUSSIAN AGRESSIO
4 січня в Україні і світі святкують Всесвітній день абетки Брайля. Цей день був встановлений на честь дня народження Луї Брайля, французького винахідника, який створив систему шрифту для сліпих.
Брайль розробив свою абетку 1824 року, коли йому було лише 15 років, використовуючи шістнадцять основних знаків, що представляли букви, цифри та спеціальні символи.
Метою Всесвітнього дня абетки Брайля є підвищення обізнаності про важливість доступу до інформації для осіб з порушеннями зору та просування прав сліпих людей на освіту та інтеграцію в суспільство.
Цей день сприяє популяризації абетки Брайля як основного інструменту для читання і письма для людей з вадами зору, а також наголошує на необхідності розвитку технологій, що допомагають людям із обмеженими можливостями.
Всесвітній день абетки Брайля покликаний спонукати людство зробити все для того, щоб навколишній світ та його можливості стали доступними для всіх.
Також 4 січня Всесвітній день гіпнозу. Це свято було встановлено для підвищення обізнаності про гіпноз, його застосування та потенціал як інструменту в лікуванні і психотерапії.
Гіпноз — це стан підвищеної концентрації уваги, спокою і розслаблення, коли людина стає більш відкритою до впливу та змін у сприйнятті. Він широко використовується в різних сферах, включаючи медицину, психотерапію, а також для полегшення стресу, болю, лікування тривожних розладів, боротьби з залежностями та інших психологічних проблем.
День гіпнозу відзначається з метою зменшення міфів і забобонів, які оточують цей процес, і наголошує на його потенційній користі для психічного і фізичного здоров’я. Це також можливість популяризувати методи гіпнотерапії, які можуть допомогти людям подолати проблеми, з якими вони стикаються, і покращити якість їхнього життя.
Гіпноз має давню історію, але сучасне розуміння цього явища значно розвинулося. Цього дня проводяться різні заходи, семінари та тренінги, які сприяють освіті щодо безпечного і ефективного використання гіпнозу з терапевтичною метою.
4 січня, у день народження легендарного вченого, англійського творця класичної фізики, математика, механіка й астронома Ісаака Ньютона, відзначається однойменне свято – День Ньютона.
Життєвий шлях вченого з дня появи на світ і до дня смерті було наповнено випадковостями та збігами, які призвели його до логічних відкриттів та закономірностей. Незважаючи на те, що майбутній великий вчений народився раніше належного терміну та не відрізнявся у дитинстві богатирським здоров’ям, він все одно зумів досягти дивовижних висот у сфері наукових досліджень.
Досі вчені всього світу використовують закони фізики, відкриті Ньютоном, у тому числі закон всесвітнього тяжіння. До речі, розповідь про яблуко, що падало та підштовхнуло Ньютона до міркувань про вільне падіння, вважається правдою.
В широких масах це свято не набуло великої популярності, воно святкується в колах науковців. Головна традиція свята – відвідування могили вченого, яка знаходиться в Лондоні у Вестмінстерському абатстві.
Як назвати дитину, яка народилася 4 січня
Іменини: Артем, Денис, Микола, Олександр, Остап, Павло, Семен, Станіслав, Степан, Яків.
Талісманом людини, народженої 4 січня, є родоніт
Найбільше цей камінь підходить чутливим людям. Здавна вірили, що родоніт дарує власнику справжнє зріле кохання на все життя.
Цього дня народилися:
- 1985 рік — український футболіст Григорій Ярмаш;
- 1986 рік — український військовий діяч, чинний начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (від 5 серпня 2020 року), Герой України Кирило Буданов;
- 1987 рік — український фізик-матеріалознавець, дослідник фулеренів і нанотрубок Сергій Приймак.
Пам’ятні дати і події 4 січня
- 1493 рік — Христофор Колумб, відкривши Америку, прямує назад до Іспанії;
- 1873 рік — у Львові засновують Літературне товариство імені Тараса Шевченка;
- 1885 рік — у штаті Айова доктор Вільям Грант проводить першу у світі успішну операцію з видалення апендикса;
- 1919 рік — Рада Східної Галичини ухвалює рішення про приєднання до України;
- 1936 рік — “Billboard” друкує перший чарт, незабаром цей чарт одержав статус офіційного всеамериканського гіт-параду;
- 1948 рік — після понад 60 років британської окупації Бірма (нині М’янма) проголошує незалежність і стає незалежною федеративною республікою. Очільником уряду обрано У Ну, що виконував обов’язки прем’єр-міністра в перехідному уряді;
- 1992 рік — Албанія та Узбекистан визнають Незалежність України;
- 1992 рік — Україна встановлює дипломатичні відносини з Польщею, Естонією та Китаєм;
- 2007 рік — Ненсі Пелосі стає першою в історії США жінкою-спікером Палати представників;
- 2010 рік — відкривають найвищий хмарочос у світі — Бурдж Дубай (нині Бурдж Халіфа).
Джерела:
daytoday.ua/4-sichnia/
https://tsn.ua/other/yake-4-sichnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2733792.html