ДЕНЬ 1041-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1041 RUSSIAN AGRESSIO
30 грудня в Україні і світі святкують День глобального планування. Це неофіційна ініціатива, спрямована на те, щоб нагадати людям про важливість планування в різних сферах життя: особистій, професійній, соціальній та глобальній.
Він зазвичай припадає на період, коли люди замислюються про свої цілі, як-от наприкінці року або перед початком нового.
Поради для успішного планування рішень
Складання списку обіцянок
Записування рішень допомагає тримати їх у голові. Цей список слід регулярно переглядати, щоб відстежувати прогрес і вносити необхідні корективи.
Встановлення малих етапів
Розбиваючи великі цілі на менші, керовані етапи з конкретними термінами виконання, ви можете зробити їх менш складними і більш досяжними.
Сприйняття нового досвіду
Вихід із зони комфорту та спроби спробувати щось нове можуть зробити рішення більш захоплюючими та стійкими в довгостроковій перспективі.
Планування на випадок перешкод
Передбачення потенційних перешкод і наявність плану їх подолання має вирішальне значення. Розуміння того, що невдачі — це частина подорожі, допомагає залишатися стійким і цілеспрямованим.
День глобального планування — це більше, ніж просто переддень новорічних обіцянок, це стратегічний підхід до постановки та досягнення особистих цілей. Осмислюючи минуле, ставлячи чіткі цілі та готуючись до викликів, люди можуть максимально використати цю можливість для позитивних змін у своєму житті.
30 грудня 1616 року виходить з друку перша друкована книга в Києві — “Часослов”. Крім текстів із Біблії та Псалтиря, він містив історичні свідчення про Антонія і Феодосія Печерського, княгиню Ольгу, князів Володимира, Бориса та Гліба, митрополитів київських Петра і Олексія.
Часослов, або молитвослов – це збірка молитов для щоденних церковних богослужінь. Така книга призначалась для священників, читців та співаків.
Невідомо, як виникла ідея святкування події, та важлива роль соди є приводом присвятити один день в році історії її відкриття. Ще у Стародавньому Єгипті використовувались природні відкладення карбонату натрію як мило та очисний засіб. У XVIII столітті його широко використовували для запобігання псування свіжоспійманої риби.
Промисловим способом сода вперше була отримана у 1790 році завдяки винаходу французького хіміка Ніколя Леблана. Через 70 років бельгійський промисловець Ернест Сольве винайшов спосіб отримання бікарбонату натрію як побічного продукту у процесі виробництва газу. Його винахід виявився набагато ефективнішим, що призвело до розширення масштабів виробництва соди по всьому світу.
У 1846 році у Нью-Йорку власники компанії з виробництву товарів для домашнього вжитку Джон Дуайт та Остін Черч заснували першу фабрику з виробництва харчової соди, що розширило межі її застосування.
Також 30 грудня Фестиваль величезних змін в останню хвилину. Це неофіційний, але популярний формат заходу, що підкреслює креативність і адаптивність у вирішенні проблем або реалізації ідей в умовах обмеженого часу.
Цей фестиваль зазвичай організовується в неформальній атмосфері і може включати різноманітні активності, пов’язані з імпровізацією, вирішенням завдань на швидкість або демонстрацією нестандартного мислення.
Походження свята невідоме. Ймовірніше, до ідеї дивної події підштовхнула американська кінострічка «Величезні зміни в останню хвилину», яка у 1985 році була представлена глядачам.
Мета заходу – спонукати людину планувати ті завдання, які під силу буде їй виконувати. Також важливо, щоб була зацікавленість у їх завершенні, а не нав’язані кимось ідеали. А якщо чітка ціль поставлена, то розпочинати дії необхідно одразу ж, не чекаючи останньої хвилини.
Як назвати дитину, яка народилася 30 грудня
Іменини: Богдан, Василь, В’ячеслав, Григорій, Іван, Михайло, Микола, Олександр, Петро, Яків.
Талісманом людини, народженої 30 грудня є амазоніт.
Цей мінерал здавна вважався уособленням спокійної енергії. Амазоніт часто називають “жіночим каменем”, який приносить щастя.
Цього дня народилися:
- 1912 рік — український актор, гуморист, майстер художнього слова Андрій Сова;
- 1971 рік — український бандурист, співак, громадсько-політичний діяч Волощук Назар Олександрович;
- 1974 рік — українська акторка театру та кіно, продюсерка та громадська діячка Ірма Вітовська.
Пам’ятні дати і події 30 грудня
- 1853 рік — США купують в Мексики південну частину майбутніх штатів Аризона та Нью-Мексико;
- 1905 рік — француз Віктор Емері на автомобілі “Darracq” з бензиновим двигуном встановлює новий світовий рекорд — поблизу Арле-Салон він розвинув швидкість 177.5 км/год;
- 1927 рік — в Токіо між районами Уено і Асакуса починає діяти перший в Азії метрополітен;
- 1964 рік — утворюють ЮНКТАД (Конференція ООН з торгівлі та розвитку);
- 1992 рік — у Сімферополі починає виходити україномовна громадсько-політична та літературна газета “Кримська світлиця”;
- 1993 рік — Ізраїль i Ватикан встановлюють дипломатичні відносини;
- 1999 рік — Верховний Суд України визнає статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними;
- 2006 рік — у Багдаді страчують через повішення Президента Іраку (1979—2003) Саддама Хусейна.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake–30-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2730762.html
daytoday.ua/30-hrudnia