День 8 Російська агресія – Day 8 Russian Agression
3 березня у світі відзначається День дикої природи, День письменника та Всесвітній день слуху.
У Грузії – День матері, у Болгарії – День визволення від османського ярма, а в Японії Хіна мацурі (День дівчаток, або День ляльок).
Також сьогодні, 3 березня, віряни вшановують пам’ять Святого Лева, єпископа Римського. Він відомий завдяки своїй миролюбності та діям, спрямованим проти брехні. Цього дня варто відвідати церкву, згадати померлих членів родини та відвідати їх могили.
У народі 3 березня пекли вівсяне печиво – вівсяники і чекали на птаха вівсянку, приліт якої наближав теплі весняні дні.
3 березня день народження Національної парламентської бібліотеки України (у Києві публічна бібліотека була відкрита у 1866 році), а ще й Львівської обласної державної картинної галереї (відкрита у 1945 році).
Ще цього дня:
1952 – Затверджено генеральний план забудови Черкас, розроблений Київським інститутом проектування;
1991 – У Латвії та Естонії відбулися референдуми, на яких більшість громадян висловилися за вихід цих республік зі складу СРСР;
1994 – Україна та США підписали договір про дружбу та співпрацю;
2005 – Стів Фоссетт здійснив перший одиночний безпосадковий авіапереліт навколо Землі літаком Virgin Atlantic GlobalFlyer;
2020 – Оголошено перший підтверджений випадок коронавірусної хвороби в Україні.
Всесвітній день письменника
День письменника заснували в 1986 році за рішенням 48-го конгресу міжнародного ПЕН-клубу, який виступав на захист свободи друку, проти довільного застосування цензури та придушення свободи слова.
Всесвітній день дикої природи
Всесвітній день дикої природи – проводять під егідою ООН з 2013 року з метою підвищення рівня обізнаності людей у питаннях дикої фауни та флори.
Всесвітній день слуху
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) започаткувала спеціальний день, присвячений охороні здоров’я вуха та слуху. Відзначається щорічно 3 березня.
Втрата слуху вважається найпоширенішою причиною інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти та порушень слуху страждають приблизно 360 мільйонів людей у світі.
Хіна мацурі
Хіна мацурі – свято дівчат або ляльок, одне з головних свят у Японії, яке відзначається 3 березня. Також це свято відоме під назвами Свято першого дня змії та Свято цвітіння персика.
Його історія налічує понад тисячу років. У давнину в “третій день третього місяця” або “день змії” японці здійснювали магічний обряд хіна-окурі, вони спускали річкою особливих паперових ляльок. Вважалося, що ці ляльки, які пливли в маленьких плетених кошиках, забирали з собою всі хвороби та нещастя, разом із злими духами, які їх викликали. Ритуал поступово об’єднався з популярною дитячою розвагою, тобто з грою в паперові ляльки і до кінця епохи Едо (1603—1868), ляльки хіна нінге набули своєї назви та сучасного вигляду.
З другої чверті XVIII століття Хіна мацурі стало національним святом, як вважається, завдяки тому, що восьмий сьоґун династії Токугава — Йосімуне, мав багато дочок. Свято, що відзначали на початку лише при імператорському дворі та в аристократичних будинках, згодом стало дуже поширеним.
Іменини: Лев, Олександр, Василь, Віктор, Дорофей та Агапій.
interfax.com.ua/news/general/805948.html