ДЕНЬ 279-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 279 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року залишається 32 дні.
Сьогодні, 29 листопада, у світі відзначають День «Ласкаво просимо»
Ласкаво просимо (You’re Welcome) походить від давньоанглійського wilcuma, іменника, що означає «бажаний гість». Деякі зі своїх звичних значень воно набуло в Середньовіччі, коли воно використовувалося як прикметник, що означає «приємний» або «сердечно запрошений зробити щось».
Фраза була популяризована шекспірівським «Отелло» в 1603 році, коли You’re Welcome «ласкаво просимо» було змінено як відповідь на «дякую» (thank you). «Ласкаво просимо» виникло як стійка рефлекторна відповідь на «дякую» на початку 1900-х років.
Це допомагало повернути манери у суспільство. Листопад найвідоміший Днем подяки. Цілком логічно, що день «Ласкаво просимо» відразу слід за днем «дякую».
29 листопада у світі відзначають Міжнародний день солідарності із палестинським народом
29 листопада 1947 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про поділ Палестини на арабську та єврейську держави. А за 30 років, 2 грудня 1977 року, Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією ухвалила щорічно відзначати 29 листопада як Міжнародний день солідарності з палестинським народом.
Резолюція ООН про розділ Палестини рекомендувала план створення у Палестині “Єврейської держави” та “Арабської держави”. Місто Єрусалим було засноване як окрема одиниця, що користується спеціальним міжнародним режимом. Із двох держав у рамках цієї резолюції було створено лише один Ізраїль.
29 листопада цікаве свято – День електронних привітань (Electronic Greetings Day). Воно було запроваджено на честь різноманітних електронних листівок, які користувачі інтернетом часто отримують електронною поштою чи в соціальних мережах. Точної дати запровадження свята немає, але вважається, що це сталося в 1999 році.
Цікавий факт – першим веб-ресурсом, де були зібрані електронні листівки, був сайт The Electric Postcard, створений Джудіт Донат, яка працювала в компанії MIT Media Lab. В цей день прийнято надсилати друзям та знайомим жартівливі та кумедні привітання.
29 листопада святкують Міжнародний день жінок-правозахисників (International Women Human Rights Defenders Day).
29 листопада Міжнародний день ягуара (International Jaguar Day). Офіційним це свято стало в 2018 році на форумі в Нью-Йорку (США). На засіданні брали участь представники 14 країн світу, на території яких проживають ягуари. В останні роки популяція цих тварин почала швидко зменшуватися, тому постало питання про необхідність збереження їх виду. На цьому ж форумі було прийнято програму Jaguar 2030. Її мета – зберегти ягуарів та поступово відновити цінну екосистему.
Також 29 листопада дуже цікаве і незвичайне свято – День “Клієнт не завжди правий”. Відомо, що у 1909 році власник мережі магазинів, Гаррі Гордон Селфрідж, промовив фразу “Клієнт завжди правий”, а також обрав її для реклами своїх універмагів. А ось свято 29 листопада спрямоване саме на противагу цього маркетингового виразу.
Пам’ятні дати 29 листопада
- 1830 рік – у Варшаві починається Листопадове повстання;
- 1899 рік – було засновано футбольний клуб “Барселона”;
- 1929 рік – американським пілотом Річардом Бердом вперше здійснено переліт через Південний полюс;
- 1959 рік – по телебаченню в США вперше показали церемонію вручення нагород “Греммі”;
- 1994 рік – Верховною Радою України була ратифікована Конвенція про охорону біологічного різноманіття;
- 1999 рік – в Україні було встановлено, що офіційними символами держави є Прапор, Президент України, Знак Президента України, Гербова Печатка Президента України і Булава Президента України.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 29 листопада
Які сьогодні іменини: Матвій, Семен, Віктор, Василь, Федір, Іван, Михайло, Сергій.
Талісманом людей, народжених 29 листопада, є рубін. Цей дорогоцінний самоцвіт відрізняється яскравим червоним кольором, який не характерний для інших каменів.
Згідно з твердженнями істориків, про рубіни знали ще в бронзовій добі.
А в Індії самоцвіт називали “королем серед дорогоцінних каменів”.
В цей день народилися:
- 1778 рік – український письменник Григорій Квітка-Основ’яненко;
- 1802 рік – німецький дитячий письменник, автор книг про маленького Мука та карлика Носа, Вільгельм Гауф;
- 1849 рік – британський вчений в галузі електроніки та радіотехніки, Джон Амброз Флемінг;
- 1898 рік – ірландський письменник, Клайв Степлз Льюїс;
- 1899 рік – український письменник Розстріляного Відродження, Григорій Косинка;
- 1976 рік – американський актор Чедвік Боузман;
- 1978 рік – український футболіст, Андрій Воробей.
Іменини: Ян, Федір, Теодор, Сергій, Микола, Михайло, Матвій, Макар, Іван, Дмитро, Віктор та Василь.
Джерела:
interfax.com.ua/news/general/875220.html
tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-svyato-vse-pro-29-listopada-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-1919377.html