ДЕНЬ 977-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 977 RUSSIAN AGRESSION
27 жовтня святкують День української писемності і мови.
День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада. Це свято було встановлено Указом Президента України 1997 року та має на меті вшанування спадщини української мови та розвиток національної культури. Свято приурочене до дня вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Нестор Літописець вважається одним з перших істориків Київської Русі та автором “Повісті врємєнних літ”.
Цього дня традиційно проводять різноманітні заходи, такі як диктанти національної єдності, конкурси, лекції та тематичні виставки. Це чудова нагода підвищити обізнаність про важливість мови як складової культурної ідентичності та засобу комунікації.
Через реформу церковного календаря ПЦУ 2023 року подію було перенесено Україна вперше відзначала День української писемності та мови 27 жовтня.
28 липня 2023 року Президент України підписав Указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня.
Перенесення відзначення події повʼязане з переходом на новоюліанський календар, бо дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-Літописця.
27 жовтня в Україні святкують День автомобіліста і дорожника. Щорічно припадає на останню неділю жовтня.
Професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України заснували на державному рівні у 1993 році. Тодішній Президент Леонід Кравчук підписав відповідний Указ.
День водія об’єднали з професійним святом працівників шляхового господарства і він отримав назву День автомобіліста і дорожника. Зараз в Україні працює понад 1 млн автомобілістів, які забезпечують безперебійне функціонування транспортної системи країни.
Хто відзначає цей день:
- водії транспорту, в тому числі й громадського
- власники транспортних засобів
- далекобійники
- водії електротранспорту
- автослюсари і шиномонтажники
- конструктори і механіки
- інженери та будівельники доріг
- інші працівники автомобільної і дорожньої сфер
Традиційно автомобілістам цього дня бажають справності транспорту, легкої та безпечної дороги.
Це свято було засновано для вшанування працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства, які відіграють важливу роль у розвитку економіки країни та забезпеченні комфорту і безпеки громадян. Цей день відзначається різними заходами, включаючи урочисті зібрання, нагородження найкращих працівників галузі, а також проведення освітніх програм та заходів для підвищення безпеки на дорогах.
Також 27 жовтня Всесвітній день аудіовізуальної спадщини. Цей день присвячений збереженню та популяризації аудіовізуальної спадщини, яка включає в себе кінофільми, телепередачі, радіопередачі та інші аудіовізуальні матеріали. Це важливий день для збереження культурної пам’яті та історичних документів, які мають значну цінність для сучасного та майбутнього поколінь.
А ще 27 жовтня День свекрухи і тещі. Щорічно припадає на четверту неділю жовтня. Це свято присвячене вшануванню та вираженню подяки матерям чоловіків і дружин за їхню підтримку, любов та турботу.
Цей день створений для зміцнення сімейних зв’язків і визнання важливості цих жінок у житті подружніх пар. Він також є нагодою для відзначення їхньої ролі у вихованні дітей та підтримці сімейних традицій.
Також 27 жовтня Всесвітній день ерготерапії або трудотерапії. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість фізичної активності та реабілітації для здоров’я людини.
Ерготерапія, або трудотерапія, використовує фізичні вправи для лікування та профілактики різних захворювань.
Цей день також створений для підтримки та заохочення фахівців, які працюють в цій галузі, а також для підвищення обізнаності суспільства про важливість фізичної реабілітації.
Як назвати дитину, яка народилася 27 жовтня
Іменини: Андрій, Валентин, Марк, Нестор.
Талісманом людини, народженої 27 жовтня є родоніт.
Здавна вважався жіночим каменем. Вірили, що родоніт потрібно носити юним дівчатам, які хочуть знати своє щастя і призначення.
Цього дня народилися:
- 1856 рік — український громадсько-політичний діяч Кипріян Іван;
- 1919 рік — український історик, правознавець Іван Лисяк-Рудницький;
- 1970 рік — українська яхтсменка, триразова призерка Олімпійських ігор Руслана Таран.
Пам’ятні дати і події 27 жовтня
- 1654 рік — 50-тисячне військо Речі Посполитої на чолі з коронним гетьманом Станіславом Потоцьким вирушає на Поділля і Брацлавщину;
- 1662 рік — англійський король Карл II продає Дюнкерк Королівству Франція;
- 1882 рік — створюють перший професійний національний реалістичний театр на українських землях під орудою М. Л. Кропивницького;
- 1904 рік — відкривається Нью-Йоркський метрополітен;
- 1937 рік — перший день розстрілів в урочищі Сандармох капітаном держбезпеки Михайлом Матвєєвим 1111 в’язнів Соловецької тюрми особливого призначення, серед них — цвіту української інтелігенції;
- 1938 рік — на І з’їзді художників УРСР створюють Спілку радянських художників України;
- 1951 рік — уперше для лікування раку застосовують радіацію;
- 1982 рік — Китайська Народна Республіка оголошує, що чисельність її населення перевищила 1 мільярд жителів.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake
daytoday.ua/27-zhovtnya/-27-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2686017.html