ДЕНЬ 1100-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1100 RUSSIAN AGRESSIO
Також 27 лютого Всесвітній день неурядових організацій (World NGO Day). Це міжнародне свято, присвячене діяльності неурядових організацій (НУО), які відіграють важливу роль у вирішенні соціальних, екологічних, гуманітарних та інших глобальних проблем.
Ідея святкування цього дня виникла 2010 року в Латвії.
Офіційно день був визнаний 2014 року ООН, ЄС та іншими міжнародними структурами.
Ідея свята виникла у 2009 році за ініціативи студента Марціса Ліорса Скадманіса, проте Всесвітній день НУО офіційно затвердила Рада держав Балтійського моря 17 квітня 2010 року на Форумі неурядових організацій. Перше міжнародне святкування відбулося у 2014 році.
Неурядові організації не керуються державним чи комерційним секторами, вони є основою громадянського суспільства, які мають величезний вплив на більшість галузей людського життя.
До недержавних організацій належать різноманітні громадські об’єднання, професійні спілки, творчі спілки, благодійні організації, підрозділи іноземних НУО тощо.
27 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день оптиміста. Це неофіційне свято присвячене людям, які бачать світ у позитивному світлі, надихають інших і знаходять можливості навіть у складних ситуаціях. День оптиміста нагадує про важливість позитивного мислення та віри в краще.
Оптимізм допомагає долати труднощі, покращує добробут та навіть позитивно впливає на здоров’я. Це чудова нагода налаштувати себе на хвилю радості та натхнення!
А ще 27 лютого День обізнаності про аносмію (Anosmia Awareness Day). Аносмія – це повна або часткова втрата нюху.
Вона може бути вродженою або набутою через інфекції, травми, алергії чи неврологічні захворювання. Цього дня люди діляться своїм досвідом, а медичні спільноти проводять лекції та кампанії для підвищення обізнаності.
27 лютого Міжнародний день полярного ведмедя. Це екологічне свято, присвячене приверненню уваги до проблеми зникнення білих ведмедів через зміну клімату, танення арктичних льодів і вплив людської діяльності.
Полярні ведмеді є ключовими хижаками Арктики, і їхнє виживання залежить від стану навколишнього середовища. Цей день нагадує всім нам про важливість захисту природи та збереження арктичних екосистем!
Як назвати дитину, яка народилася 27 лютого
Іменини: Макар, Михайло, Петро, Степан, Яків.
Талісманом людини, народженої 27 лютого, є смарагд.
Камінь, що володіє антибактеріальними властивостями. Смарагд допомагає боротися з різноманітними інфекціями.
Цього дня народилися:
- 1887 рік — пілот-новатор, перший виконавець “петлі Нестерова”, член Київського товариства повітроплавання Петро Нестеров;
- 1904 рік — український письменник Леонід Смілянський;
- 1923 рік — вояк УПА, політв’язень Іван Терлецький.
Пам’ятні дати і події 27 лютого
27 лютого – 150 років із дня народження Володимира Філатова [1875-1956], українського офтальмолога, хірурга, поета, мемуариста, художника, винахідника, засновника школи вітчизняних офтальмологів, організатора та першого директора Інституту очних хвороб і тканинної терапії НАМН України;
130 років від дня народження Івана Пігуляка [1895–1982], українського редактора, публіциста, військового та громадсько-культурного діяча [США];
100 років із дня народження Олександра Біляєва [1925-2006], вченого, мовознавця, педагога;
95 років від дня народження Галини Воскобійник [1930–2020], української громадської діячки, меценатки [США].
- 1593 рік — японські війська розбивають китайсько-корейську коаліційну армію в битві при Пьокчегвані;
- 1594 рік — перший із Бурбонів, Генріх IV, стає королем Франції;
- 1870 рік — японський уряд затверджує державний прапор;
- 1919 рік — комісія Антанти проводить зустріч з Головним отаманом Симоном Петлюрою;
- 1933 рік — підпал Німецького Рейхстагу, що був використаний Гітлером як привід для розпуску Рейхстагу і встановлення диктатури в Третьому Рейху;
- 1942 рік — масові розстріли в Бабиному Яру німецькими військами членів українського націоналістичного підпілля;
- 1942 рік — початок битви в Яванському морі між Японією та США;
- 1944 рік — масове спалення чеченців військами НКВС у селищі Хайбах;
- 1952 рік — ООН уперше проводить засідання в новій штаб-квартирі в Нью-Йорку;
- 1991 рік — президент США Джордж Герберт Вокер Буш оголошує про звільнення Кувейту в ході операції “Буря в пустелі”;
- 2014 рік — війська російського спецназу у військовій формі без розпізнавальних знаків захоплюють будівлі парламенту і Ради міністрів Криму і вивішують над ними російські прапори;
- 2015 рік — в Москві біля Кремля застрелений один з головних лідерів політичної опозиції путінському режиму, колишній віцепрем’єр уряду Росії Борис Нємцов.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-27-lyutogo-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2771367.html
daytoday.ua/27-liutoho