ДЕНЬ 610-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 610 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 66 днів.
День гарбуза
Щорічно 26 жовтня у США відзначається День гарбуза (Pumpkin Day). Але свято з кожним роком поширюється світом, набуває всесвітнього статусу, оскільки прихильників цього смачного помаранчевого плоду багато і в інших країнах.
fs05.vseosvita.ua
Це день, присвячений вшануванню одного з найбільш улюблених та найбільш універсальних плодів на землі – гарбуза. За його поживні властивості та багате культурне значення, гарбуз посідає особливе місце в багатьох серцях і традиціях.
День приємних несподіванок
Історія дня достеменно невідома, вважається, що подію запропонував створити хтось в Інтернет-просторі, але її автор залишився невідомим.
Традиції Дня, природно, “випливають” із самої назви свята – цього дня заведено робити різні “приємності” іншим людям, до того ж без особливого приводу і навіть малознайомим. А радість від несподіваного подарунка або уваги – відіграє чималу роль у житті кожного з нас.
26 жовтня в Австрії відзначають Національний день республіки, у Греції та Болгарії – День святого Димитрія, у Тунісі – День інженера, у США – День гарбуза.
Як назвати дитину, яка народилася 26 жовтня
Іменини: Антон, Веніамін, Інокентій, Микита, Микола, Трохим, Яків, Злата.
Талісманом людини, народженої 26 жовтня, є олександрит. Рідкісний та унікальний дорогоцінний камінь, який заворожує своєю красою. Астрологи здавна вважали, що олександрит досить суперечливий камінь. Тому важливо прислухатися до своїх відчуттів, коли носите прикраси з ним. Якщо він вас “обтяжує”, краще від олександриту відмовитися.
Цього дня народилися:
- 1947 рік — українська актриса Ольга Матешко;
- 1950 рік — український журналіст, драматург, письменник Володимир Лис;
- 1992 рік — український поет Олександр Пушко.
Пам’ятні дати 26 жовтня
- 1636 рік — засновують Гарвардський коледж, що стає в першій чверті XIX століття університетом, одним з найвідоміших в США і світі;
- 1810 рік — США анексували Західну Флориду;
- 1861 рік — німецький винахідник Філіпп Рейс у Франкфурті демонструє свій винахід, який він називає телефоном;
- 1863 рік — в Женеві утворюють Міжнародний Червоний Хрест;
- 1863 рік — в Лондоні засновують Англійську футбольну асоціацію;
- 1900 рік — в Нью-Йорку відкривають першу лінію метрополітену;
- 1905 рік — Швеція і Норвегія розірвали союз;
- 1938 рік — фірма DuPont розроблює новий синтетичний матеріал — нейлон;
- 1938 рік — Августин Волошин стає новим прем’єр-міністром автономного уряду Підкарпатської Русі;
- 1939 – Так звані “Народні Збори Західної України” у Львові під більшовицьким тиском ухвалили декларації про встановлення радянської влади, входження до УРСР, конфіскацію поміщицьких і монастирських земель, націоналізацію банків і промисловості;
- 1944 рік — війська США знищують японський флот в затоці Лійт на Філіппінах;
- 1984 рік — на екрани США виходить суперпопулярний блокбастер “Термінатор”, із Арнольдом Шварценеггером у головній ролі;
- 2014 рік — в Україні відбуваються парламентські вибори.
Церковне свято
Майбутній святий великомученик Димитрій Мироточець народився у благочестивого подружжя таємних християн. Він був довгоочікуваною і вимоленою дитиною. Його батько був проконсулом Фессалонік. З дитячих років Димитрій виховувався у вірі Христовій. Юнаком він здобув гарну освіту і вирізнявся вихованістю.
…Ще в VI столітті архієпископ Фессалонікійський Іоанн видав “Зібрання чудес святого Димитрія”. У цих чудесах розповідається про ту благодатну допомогу, яка була явлена городянам за молитвами святого великомученика Димитрія.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/943487.html
https://tsn.ua/other/yake-26-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2430799.html