ДЕНЬ 580-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 580 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 96 днів.
Із 2001 року, 26 вересня відзначається Європейський день мов з метою підтримки мовного розмаїття, двомовності кожного європейця, розвитку викладання різних мов у світі та їх вивчення.
www.ukr-ayna.com/wp-content
Він був проголошений Радою Європи за підтримки Європейського союзу (ЄС) під час Європейського року мов (2001).
Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї
/7dniv.rv.ua
Повна ліквідація ядерної зброї в усіх країнах світу є однією з головних і найстаріших цілей у діяльності ООН. Вона стала предметом першої резолюції Генасамблеї 1946 року, в якій вперше була озвучена і юридично закріплена.
У наступні роки цю тему неодноразово включали до порядку денного і планів засідань (1959, 1975 років), а також визначили як одне з пріоритетних завдань першої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї із роззброєння 1978 року, яка приділила особливу увагу проблемі ядерного роззброєння. До того ж цю мету схвалив і підтримав кожен із генеральних секретарів ООН.
Всесвітній День контрацепції – довгострокова кампанія, спрямована на всіх жінок і чоловіків репродуктивного віку. Її мета – зниження високого рівня незапланованих вагітностей (отже – і абортів), а головний девіз: “Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність”.
Нині існує велика потреба в розширенні знань з питань контрацепції серед молодих людей віком 15-25 років. Важливо надати їм необхідну інформацію саме в цей віковий період, оскільки їхня сексуальна та репродуктивна поведінка може накласти відбиток на все подальше життя. А також необхідно привертати більшу увагу влади та громадськості до проблем, що виникають унаслідок недостатнього статевого виховання молоді та нехтування засобами контрацепції.
26 вересня — День народження грамофона.
Фото: Pexels
Прихильники музики святкують цього дня особливе свято. Адже саме 26 вересня 1877 року відомий учений Еміль Берлінер отримав патент на новий винахід — грамофон. Цікаво, що прилад, який здатний записувати звук на платівку (фотограф), винайшов трішки раніше того ж року американський винахідник Томас Едісон.
Як назвати дитину, яка народилася 26 вересня
Іменини: Олександр, Опанас, Володимир, Вольдемар, Дмитро, Іван, Іван, Микола, Тихон, Ян.
Талісманом людини, народженої 26 вересня, є авантюрин. Це різновид тонкозернистого кварцу. Здавна авантюрин широко використовувався в народній медицині. Наприклад, ним лікували шкірні захворювання та стабілізували тиск.
Цього дня народилися:
- 1893 рік — український поет-байкар Микита Годованець;
- 1965 рік — український державний та політичний діяч, підприємець, п’ятий президент України, засновник “Українського промислово-інвестиційного концерну” Петро Порошенко;
- 1989 рік — українська борчиня Юлія Остапчук.
Пам’ятні дати 26 вересня
- 1371 рік — у битві в долині річки Мариця об’єднані сербсько-болгарсько-валасько-угорсько-хорватські війська зазнають поразки від османів;
- 1580 рік — англійський пірат Френсіс Дрейк завершує друге у світі навколосвітнє плавання;
- 1687 рік — внаслідок обстрілу Афін венеціанською армією частково зруйновано Парфенон;
- 1815 рік — герцога Рішельє призначають прем’єр-міністром і міністром закордонних справ Королівства Франція;
- 1913 рік — у Києві починається суд у справі Бейліса;
- 1919 – Війська Нестора Махна прорвали фронт Добровольчої армії та здійснили зухвалий рейд у напрямку Бердянська і Таганрога;
- 1930 рік — польська влада заборонила діяльність Пласту;
- 1951 рік — Бундестаг голосує за виплату післявоєнних репарацій євреям;
- 1960 рік — Кеннеді і Ніксон проводять між собою перші в історії виборів президентів США телевізійні дебати;
- 1961 рік — на три тижні американський гітпарад очолює Рой Орбісон із піснею “Oh, Pretty Woman”;
- 1962 рік — проголошують Єменську Арабську Республіку;
- 1969 рік — виходить останній студійний альбом гурту “Бітлз” “Abbey Road”;
- 1991 рік — встановлюють консульські відносини між Україною й Австрією;
- 1995 рік — Україну приймають до Ради Європи;
- 2001 рік — день народження польської Вікіпедії;
- 2012 рік — убивство в ТРЦ “Караван”, підозрюваний Ярослав Мазурок вбиває трьох охоронців і ранить одного співробітника торгового центру;
- 2017 – Пожежа на складі боєприпасів у Калинівці. У зону ураження вибухонебезпечних речовин і предметів, які були на цих військових складах, потрапили населені пункти в радіусі 5 км;
- 2021 рік — у боксерському протистоянні між українцем Олександром Усиком і британцем Ентоні Джошуа перемогу здобуває Усик.
Церковне свято – День преставлення апостола і євангеліста Івана Богослова
Святий апостол і євангеліст Іван Богослов був сином Зевідея і Соломії – дочки святого Йосипа Обручника. Одночасно зі своїм старшим братом Яковом його покликав Ісус Христос до числа Своїх учнів на Генісаретському озері. Залишивши свого батька, обидва брати пішли за Христом.
…Апостол Іван слідував за Господом, коли Його, зв’язаного, вели з Гетсиманського саду на суд беззаконних первосвящеників Анни та Каяфи, він же перебував на подвір’ї архієрейському під час допитів свого Божественного Вчителя та невідступно слідував за Ним Хресною дорогою.
Біля підніжжя Хреста він плакав разом із Божою Матір’ю і почув звернені до Неї з висоти Хреста слова розп’ятого Господа: “Жінко, це син Твій” і до нього: “Се Мати твоя”. Відтоді апостол Іван дбав про Пресвяту Діву Марію і служив Їй до Її Успіння, нікуди не відлучаючись з Єрусалима.
Після Успіння Божої Матері апостол Іван, за жеребом, що випав йому, попрямував до Ефеса та інших Малоазійських міст для проповіді Євангелія, взявши з собою свого учня Прохора. Вони вирушили в дорогу на кораблі, який потонув під час сильної бурі. Усіх мандрівників викинуло на сушу, лише апостол Іван залишився у морській безодні. Прохор гірко ридав, втративши свого духовного батька і наставника, і пішов в Ефес один.
На чотирнадцятий день шляху він стояв на березі моря і побачив, що хвиля викинула на берег людину. Підійшовши до неї, він упізнав апостола Івана, якого Господь зберігав живим чотирнадцять днів у морській глибині. Учитель і учень вирушили в Ефес, де апостол невпинно проповідував язичникам про Христа.
Його проповідь супроводжувалася численними і великими чудесами, тож кількість тих, хто увірував, збільшувалася з кожним днем.