/www.thinglink.com/scene
ДЕНЬ 368-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 368 RUSSIAN AGRESSION
Сьогодні, 26 лютого, відзначається День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
День опору окупації Криму – пам’ятна дата, встановлена у 2020 році на честь проведення мітингу кримських татар та українців у 2014 році у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України та проти позачергової сесії Верховної Ради Криму.
Саме цього дня 2014 року під парканом Кримського парламенту організували мітинг мирних громадян, які висловлювали протест проти проведення сесії Верховної Ради республіки. Тоді на позачерговому зібранні повинні були обговорювати територіальну цілісніть України та переведення Криму у статус російського півострова.
Мітинг було організовано за ініціативи Меджлісу, на нього зібралися проукраїнські громадяни, які виступали проти рішення кримських депутатів. Офіційно 26 лютого став днем кримського спротиву російській окупації 2021 року, коли був виданий відповідний указ президента. Головна його мета — вшанування відчайдушності і героїзму жителів Криму, які не побоялися виступити проти російських окупантів.
Цього дня 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. 25 лютого під будівлею кримської Верховної Ради відбувся проросійський мітинг, організований організацією «Кримський фронт» та «козацькими» організаціями.
Учасники акції вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму. Перед мітингувальниками виступив голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. У ЗМІ з’явилася інформація про те, що на сесію може бути винесено питання про вихід Криму зі складу України.
26 лютого під стінами Верховної Ради АРК паралельно відбулися дві акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, котрий зібрав до 10 тисяч учасників, та проросійський чисельністю приблизно 700 осіб, ініціатором якого стала партія «Руська єдність».
Через незадовільні заходи безпеки, вжиті правоохоронцями, між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, у результаті чого загинули дві людини.
Всесвітній день неквапливості
26 лютого відзначається оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності), яке дотепер набуло статусу міжнародного дня.
Ідея започаткування такого свята належить італійцям. Саме вони – дуже активний та емоційний народ – вперше відзначили День неквапливості у 2007 році, з метою спокійної насолоди життям у кожен його неповторний момент. Це й не дивно – у наш вік швидкостей і прогресу багато хто забуває про приємні щоденні дрібниці, улюблені заняття і взагалі про якість життя.
Ініціаторами Дня виступила італійська асоціація “Мистецтво повільно жити”, яка зробила його гаслом слова: “Не поспішай і насолодися моментом”.
У науці виник термін “мікроб”.
Вперше мікроорганізми були відкриті понад 250 років тому, у 17 столітті, коли з’явилася можливість спостерігати їх за допомогою оптичних приладів, що давали збільшення у 160-200 разів.
Великий внесок у науку про мікроби зробив відомий французький вчений Луї Пастер. А слово “мікроб” придумав філолог і філософ Еміль Літтре, автор фундаментального “Словника французької мови”.
Саме до нього звернувся французький учений Шарль Седійо і попросив Літтре підібрати відповідну назву мікроорганізмів. Літтре знайшов чудове слово “мікроб” (фр. microbe, від грец. μικρός – малий і βίος – життя). Цей факт зафіксовано у листі, надісланому філологом 26 лютого 1878 року.
День визволення Кувейту
День визволення від іракської окупації відзначає Кувейт. Від 1991 року, відзначається як офіційне національне свято.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 26 лютого
Які сьогодні іменини: Артем, Семен, Мартиріан, Євген, Тимофій, Стефан, Злата, Зоя, Світлана, Ганна.
Талісманом людини, народженої 26 лютого є родоніт. Назва каменю походить від давньогрецького слова, що означає “троянда”. В природі зустрічається доволі часто.
В давнину вважалося, що родоніт допомагає лікувати від онкологічних захворювань. Також гладкі камінчики рекомендують накладати на область навколо очей, щоб позбутися їх хвороб.
В цей день народилися:
- 1817 рік — український громадський діяч, белетрист Василь Лазаревський;
- 1849 рік — український скульптор-передвижник Леонід Позен;
- 1898 рік — отаман Степової дивізії, головний отаман Холодного Яру Кость Степовий-Блакитний;
- 1931 рік — народний артист України, співак (баритон) Олександр Врабель;
- 1933 рік — митрополит УГКЦ, кардинал Любомир (Гузар);
- 1986 рік — український військовик, вояк батальйону “Київська Русь” Збройних сил України. Герой України Сергій Цимбал.
Пам’ятні дати 26 лютого
- 1616 рік — Галілео Галілей приймає присуд інквізиції щодо повної відмови від теорії геліоцентризму, вважається, що тоді він вимовив: “Все ж таки вона обертається”.
- 1815 рік — засланий на Ельбу Наполеон втікає з острова, щоб почати своє друге правління.
- 1878 рік — у Львові розпочинається судовий процес над Іваном Франком за підозрою в пропаганді соціалізму.
- 1885 рік — закінчується Берлінська конференція для обговорення розподілу Африки між європейськими державами.
- 1895 рік — в Огайо (США) отримують патент на склодувну машину.
- 1935 рік — Роберт Ватсон-Ватт демонструє британським ВПС технологію радару.
- 1936 рік — відбувається спроба державного перевороту групою військових Імперської армії Японії.
- 1987 рік — англіканська церква дозволяє жінкам бути священиками.
- 2004 рік — Європейський парламент визнає сталінську депортацію чеченського народу актом геноциду.
- 2014 рік — у Сімферополі відбувається мітинг українців та кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.
Ще цього дня:
1921 – Засновано Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут;
1935 – Роберт Ватсон-Ватт продемонстрував британським ВПС технологію радара;
1987 – Англіканська церква дозволила жінкам бути священиками;
1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Фінляндією.
Прощена неділя
Прощена неділя — остання неділя перед Великим постом. Цього дня в церквах на літургії читається Євангеліє з частиною Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст і про збирання небесних скарбів.
Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити в цей день один у одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Причому роблять це щиро від щирого серця.
Тому цю неділю заведено називати Прощеною. Це перший крок на шляху до Великого посту.
Джерела:
interfax.com.ua/news/general/894053.html; tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-26-lyutogo-svyato; glavcom.ua/country/society/26-ljutoho