• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • Підтримка
    • ЖКГ, Транспорт
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
      • Випуск 1
      • Випуск 2
      • Випуск 3
      • Випуск 4
      • Випуск 5
      • Випуск 6
      • Випуск 7
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
      • Cпецвипуск 20
      • Cпецвипуск 19
      • Cпецвипуск 18.
      • Cпецвипуск 17.
      • Cпецвипуск 16.
      • Cпецвипуск 15.
      • Спецвипуск 14.
      • Cпецвипуск 13.
      • Cпецвипуск 12.
      • Cпецвипуск 11.
      • Спецвипуск 10.
      • Спецвипуск 9
      • Спецвипуск 8
      • Cпецвипуск 7
      • Cпецвипуск 6.
      • Cпецвипуск 5.
      • Cпецвипуск 4.
      • Cпецвипуск 3.
      • Cпецвипуск 2.
      • Cпецвипуск 1
      • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
        • Cпецвипуск 2
        • Спецвипуск 1
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Спецпроєкти » Календар » 26 березня – День Національної гвардії України

26 березня – День Національної гвардії України

До Нового року залишилося 280 днів

by Ніна
26/03/2025
in Календар, Україна та Світ
0
26 березня – День Національної гвардії України
828
VIEWS

ДЕНЬ 1127-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1127 RUSSIAN AGRESSIO

26 березня День Національної гвардії України. 18 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про запровадження Дня Національної гвардії України. Разом з проголошенням нового свята було скасоване святкування Дня внутрішніх військ МВС України, яке існувало згідно з Указом президента України Леоніда Кучми від 1996 року.

Національна гвардія відіграє ключову роль у різних надзвичайних ситуаціях, забезпечуючи стабільність і порядок.

https://fs06.vseosvita.ua/06014zzg-bcce-378x198.jpg

Перший Указ про формування Республіканської гвардії було підписано у серпні 1991 року. До розпорядження Верховної Ради перейшли всі військові частини, що належали Міністерству внутрішніх справ колишнього Радянського Союзу та дислокувалися на території нашої держави.

У листопаді ВРУ прийняла закон про створення та регламент роботи Національної гвардії України. Закон було підписано Головою Верховної Ради України Леонідом Макаровичем Кравчуком.

https://www.netishynrada.gov.ua/newss/2024/03/photo_2024-03-26_08-28-43.jpg

До складу цього формування відносяться бригади та полки оперативного призначення та охорони громадського призначення, полки охорони важливих державних об’єктів та інші підрозділи.

Законом передбачена максимально допустима кількість військовослужбовців, що можуть перебувати у складі Нацгвардії – вона становить 60 000 осіб. НГУ належить до Міністерства внутрішніх справ та знаходиться у повному підпорядкуванні Міністра внутрішніх справ України.

 

26 березня в Україні і світі святкують День свободи документів. Це міжнародне свято, яке святкують останньої середи березня. Його мета — підвищити обізнаність щодо важливості відкритих форматів документів і їх використання для забезпечення доступу до інформації та збереження даних на майбутнє.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2024/03/Den-svobody-dokumentiv.jpg?ezimgfmt=ng%3Awebp%2Fngcb1%2Frs%3Adevice%2Frscb1-1Свято було засноване 2008 року спільнотою, яка підтримує відкриті стандарти та технології. Основна ідея цього дня — довести, що користувачі повинні мати можливість працювати з документами без прив’язки до конкретних програм чи закритих форматів, які можуть бути недоступними для інших. З нагоди цього дня проводяться різні заходи: конференції, семінари, презентації, а також інформаційні кампанії, що пропагують використання відкритих стандартів. Зокрема, до таких форматів належать OpenDocument, PDF/A та інші.

 

А ще 26 березня Всесвітній день математики (World Math Day) – це щорічна подія, яка відзначається в усьому світі, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати цікавість до математики.

https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-885.png

Цей день відзначається щороку й організовується онлайн-освітньою компанією 3P Learning. Дата події щороку змінюється і щорічно визначається організатором. Математика є основою для багатьох сучасних досягнень, і цей день покликаний зробити її більш доступною і цікавою для різних людей.

Також 26 березня Цілий день для цільного зерна. Його основна мета — звернути увагу людей на користь продуктів із цільного зерна для їхнього здоров’я.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRA0bmcMzFMaEpGb6ulCMPXSEdeszHVgXcR5Q&s

Цільнозернові продукти зберігають усі компоненти зерна: висівки, зародок і ендосперм, що робить їх багатими на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти.

https://1news.com.ua/wp-content/uploads/2021/07/130653_krupa-1.jpg

Вони покращують травлення, допомагають контролювати рівень цукру і холестерину, підтримують нормальну вагу. Цей день часто святкують через різноманітні заходи, такі як семінари, кулінарні майстер-класи та інформаційні кампанії, які навчають людей, як замінити оброблені продукти на цільнозернові для покращення харчування та загального самопочуття.

 

Пам’ятні дати і події  26 березня

100 років від дня народження П’єра Булеза (1925–2016), французького композитора, диригента, музичного діяча, одного з лідерів європейського композиторського авангарду;

70 років від дня народження Галини Яківни Скляренко (1955), української мистецтвознавиці.

  • 590 рік — імператор Маврикій оголосив свого сина Феодосія співімператором Візантійської імперії;
  • 1027 рік — Папа Іван XIX коронував Конрада II імператором Священної Римської імперії;
  • 1636 рік — було засновано Утрехтський університет;
  • 1812 рік — землетрус зруйнував Каракас, столицю Венесуели;
  • 1826 рік — композитор Шуберт провів свій єдиний публічний концерт;
  • 1830 рік — у Пальмірі (штат Нью-Йорк) почався продаж Книги Мормона — священного тексту Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів;
  • 1845 рік — у США був запатентований медичний пластир;
  • 1881 рік — Румунія проголосила себе королівством;
  • 1904 рік — у Львові завершили будівництво нового залізничного вокзалу;
  • 1917 рік — Михайло Грушевський повернувся до Києва з заслання, де його вітали піднятим синьо-жовтим прапором;
  • 1920 рік — Латвія визнала незалежність Української Народної Республіки та її уряд;
  • 1945 рік — завершилася битва за Іодзіму;
  • 1956 рік — було підписано угоду про створення Об’єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні;
  • 1971 рік — Східний Пакистан оголосив незалежність від Пакистану, утворивши державу Бангладеш, і розпочав війну за свою незалежність;
  • 1979 рік — прем’єр-міністр Ізраїлю Менахем Бегін, президент Єгипту Анвар Садат та президент США Джиммі Картер підписали мирну угоду між Єгиптом і Ізраїлем;
  • 1992 рік — Верховна Рада України ухвалила закон “Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України”, який визначає цей день як День внутрішніх військ МВС України;
  • 1995 рік — у семи країнах ЄС набули чинності Шенгенські угоди, що скасували візовий контроль на кордонах;
  • 1999 рік — макровірус Мелісса почав розповсюджуватися через електронну пошту, завдавши шкоди на понад 80 мільйонів доларів.
  • 2006 рік — в Україні відбулися чергові парламентські вибори;
  • 2008 рік — у Новій Шотландії, Канада, відбулася акція на підтримку людей, хворих на епілепсію, що отримала назву “Фіолетовий день”

Джерела:

https://tsn.ua/other/yake-sogodni-26-bereznya-svyato-v-ukrayini-scho-svyatkuyut-2791779.html

daytoday.ua/26-bereznia/

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на середу, 26 березня

Next Post

Запорізьку молодь запрошують у подорож до Етносела в Геленджику

Ніна

Related Posts

Уражено Новошахтинський завод нафтопродуктів та ще низку важливих об’єктів російського агресора, – Генштаб
Україна та Світ

Уражено Новошахтинський завод нафтопродуктів та ще низку важливих об’єктів російського агресора, – Генштаб

21/08/2025
1.7k
Сили спеціальних операцій ЗСУ вночі успішно атакували т.о. Крим
Україна та Світ

Сили спеціальних операцій ЗСУ вночі успішно атакували т.о. Крим

21/08/2025
2k
Кількість загиблих через дощі в Пакистані зросла до 385, установи закриваються в Карачі
Україна та Світ

Кількість загиблих через дощі в Пакистані зросла до 385, установи закриваються в Карачі

21/08/2025
690
Бійці ГУР знищили катер з російськими військовими на Херсонщині
Україна та Світ

Бійці ГУР знищили катер з російськими військовими на Херсонщині

21/08/2025
742
Нацбанк додав гасло «Слава Україні! Героям слава!» на банкноти номіналом 20 гривень
Україна та Світ

Нацбанк додав гасло «Слава Україні! Героям слава!» на банкноти номіналом 20 гривень

21/08/2025
607
Next Post
Запорізьку молодь запрошують у подорож до Етносела в Геленджику

Запорізьку молодь запрошують у подорож до Етносела в Геленджику

Щоденники війни

Уражено Новошахтинський завод нафтопродуктів та ще низку важливих об’єктів російського агресора, – Генштаб

Сили спеціальних операцій ЗСУ вночі успішно атакували т.о. Крим

Одну атаку армії рф в напрямку Приморського відбили Сили оборони на Оріхівському напрямку.

Шість пожеж виникли вчора від обстрілів на Запоріжжі

17 багатоповерхівок, 2 приватні будинки пошкоджені у Шевченківському районі Запоріжжя

Бійці ГУР знищили катер з російськими військовими на Херсонщині

Цікаво

Фільм про одеський санаторій “Куяльник” висунули на “Оскар”

Сьогодні Сонце видало один із найбільших за останні роки протуберанців (відео)

“Укрзалізниця” призначає п’ять додаткових поїздів: куди курсуватимуть

“Євробачення-2026” пройде у Відні – cтолиця перемогла у конкурсі

Microsoft виявила небезпечний вірус, замаскований під декстопний застосунок ChatGPT

Саудівська Аравія почала будувати найбільший аеропорт у світі

Публікації

Гранти для розвитку бізнесу від Запорізької ОДА

Як багатодітна мама з Мелітополя опанувала професію кондитера

Концепція розвитку зеленого простору Запоріжжя: чи врахують пропозиції громадськості?

“єОселя” у Запорізькій області: представникам критично важливих професій компенсують ще 30 відсотків за житло

Хвилі пам’яті спортивного журналіста Юрія Лісового: безцінні фото та спогади

Мешканці Запоріжжя, які постраждали від обстрілу, отримали грошову допомогу від благодійників

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська
  • Русский

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Енергодар Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення відновлення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
  • Україна та Світ
  • Щоденники війни
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Євроінтеграція
    • Дивовижне Запоріжжя
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Громадськість за здорове місто
  • Публікації
  • Важливо
  • Фото і відео
  • Цікаво
  • Календар
  • Інфографіка
Рекламодавцям
No Result
View All Result