ДЕНЬ 640-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 640 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 36 днів.
День пам’яті жертв голодоморів
Щороку четверта субота листопада – день печалі та скорботи для всіх українців. Ця пам’ятна дата нагадує про жахливі події, пов’язані з геноцидом, вчиненим щодо українського народу.
Рішення про запровадження національного свята під назвою “День пам’яті жертв голодоморів” було ухвалено 26 листопада 1998 року, коли Президент України Л.Кучма підписав постанову про запровадження скорботного дня. Після цього його назву змінювали тричі: двічі Л.Кучмою і один раз В.Ющенком. Сьогодні офіційно пам’ятний день називають “Днем пам’яті жертв голодоморів”.
Цей скорботний день назвали Днем пам’яті жертв Голодоморів, які мали місце в 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. і 1946-1947 р.р.
Наявність Голодомору замовчувалася до кінця 80-х років 20 століття. Найтрагічнішим і найжахливішим за наслідками став масовий голод 1932-1933 рр.
Відомо, що за цей період від голоду, штучно і планомірно впровадженого в життя верхівкою радянської влади, загинуло понад семи мільйонів людей.
Фото: Associated Press
Загиблих вшановують хвилиною мовчання, а по всій країні відбувається захід під назвою “Свічка пам’яті”.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
Жінки-активістки всього світу з 1981 року відзначають 25 листопада День проти насильства. 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
ООН запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
Історичною передумовою Дня стала подія, що сталася 1960 року в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо було по-звірячому вбито трьох сестер Мірабаль, які були політичними активістками.
А ще 25 листопада Міжнародний день обізнаності про ауру. Припадає щороку на третю суботу листопада. День присвячений обізнаності про гостроцікавий аспект людського існування — ауру.
Це заклик побачити та дослідити різнокольорові еманації, які, на думку багатьох, оточують кожну людину.
Як назвати дитину, яка народилася 25 листопада
Іменини: Василь, Петро, Віктор, Павло, Іван, Микола, Кузьма, Климент, Григорій, Олександр та Ярослав, Клавдія, Марія.
Талісманом людини, народженої 25 листопада, є альмандин. Популярний в усьому світі мінерал. Здавна вірили, що альмандин здатний укріплювати імунну систему, позитивно впливати на репродуктивну функцію та покращувати кровообіг.
Цього дня народилися:
- 1901 рік — український поет Михайло Орест;
- 1926 рік — український поет і композитор, фольклорист, автор пісні “Верховино, мати моя” Михайло Машкін;
- 1975 рік — українська співачка, заслужена артистка України Марина Одольська.
Пам’ятні дати 25 листопада
- 1764 рік — Станіслав II стає Королем Речі Посполитої;
- 1795 рік — Станіслав II зрікається престолу, юридична ліквідація Речі Посполитої;
- 1905 рік — у Лубнах виходить друком перше число газети “Хлібороб”;
- 1981 рік — Генеральна Асамблея ООН оголошує цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками;
- 1992 рік — Кабінет Міністрів України видає постанову “Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів”;
- 2003 рік — Рада на пропозицію уряду Януковича ухвалює Закон про зменшення рівня мінімальної заробітної плати;
- 2004 – На засіданні Вченої ради Національного університету “Києво-Могилянська академія” з формулюванням “дискредитація іміджу академії” було ухвалено позбавити Леоніда Кравчука звання почесного доктора;
- 2018 – Інцидент у Керченській протоці: перший випадок військової агресії Росії проти України, який вона вчинила відкрито, під своїм державним прапором, від початку війни 2014 року.
Церковне свято. Цього дня відзначається пам’ять папи Римського Климента I, одного з апостолів від сімдесяти. У православ’ї його шанують як одного з перших християнських проповідників на українських теренах (за переказами, його заслали з Риму в район сучасного Севастополя).