ДЕНЬ 275-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 275 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року залишається 36 днів.
25 листопада – Всесвітній день інформації
В широкому сенсі цього слова – Інформація для людини, це всілякі сигнали і відомості які передаються між людьми усно, жестикуляро або письмово, а також цілий ряд інших способів, спрямованих на передачу і сприйняття деяких даних усіма нашими органами чуття, які потенційно могли б бути відповідно оброблені і виведені на рівень нашої свідомості.
У всі часи інформація займала в житті людини одну з найважливіших позицій.
З метою сприяння формуванню, розробці та координації єдиного світового інформаційного простору, в якому вже зараз перебуває вся світова спільнота, була створена громадська організація – Міжнародна академія інформатизації, яка з 1994-го року отримала статус асоційованого члена при департаменті громадської інформації Організації Об’єднаних націй, а починаючи з 1995-го року, стала Генеральним Консультативним органом Соціального і Економічного Рад ООН.
В рамках цієї міжнародної академії проводиться значна науково-практична робота, організовуються Міжнародні форуми, відкриті для всіх країн і народів, дискусії та ділові зустрічі, круглі столи та міжнародні конференції. Щорічно, в останню п’ятницю листопада відзначається Всесвітній День Інформації.
25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, День без покупок та Чорна п’ятниця.
У Боснії та Герцеговині – День державності, в Естонії – Кадрін день.
25 листопада:
Міжнародний день системного інженера.
Фото: Pexels
Головним завданням цього спеціаліста є встановлення внутрішніх мереж комп’ютерного обладнання, а також допомога співробітникам компанії правильно користуватися системним обладнанням. Також системні інженери налаштовують і обслуговують антивірусне і програмне забезпечення, контролюють помилки в роботі комп’ютерних програм, щоб якнайшвидше їх усунути, шукають способи оптимізації витрат тощо.
В Україні – Всеукраїнський день логіста. Логістикою називають ефективне планування, реалізацію та контроль переміщення і зберігання товарів від пункту відправлення до місця призначення. Хоча це і неофіційне свято, але сьогодні прийнято вітати всіх тих, хто працює логістом.
У світі – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Був проголошений генеральною асамблеєю ООН 1999 року. Часто суспільство засуджує саме жінок, які постраждали від зґвалтування чи побоїв. Мета дня – показати, що жінки потерпають від насильства, тому що вони жінки і насильники вважають їх слабкою статтю. Дата вибрана невипадково. 25 листопада 1960 року було скоєно жорстоке вбивство сестер Мірабаль. Вони виступали проти Рафаеля Трухільйо, який був тоді лідером Домініканської республіки. Диктатор і тиран створив в своїй країні жорсткий політичний режим.
Всіх учасників революційного руху Рафаель Трухільйо страчував своїми руками, відрізняючись неймовірним звірством.
Жінки-революціонерки Мірабаль не злякалися можливих тортур і довгий час відстоювали своє право на свободу. Однієї ночі сестер схопила таємна поліція. Їх катували з неймовірною жорстокістю, а тіла після вбивства скинули до яру. Там Мірабаль і знайшли місцеві жителі.
Після цієї події супротив проти тиранії диктатора збільшився, а в країні спалахнули масові протести.
Біла стрічка – це символ проти всіх форм насильства над жінками, збереження материнства, а також використовується у всіх схожих випадках.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 25 листопада
Які сьогодні іменини: Нил, Левко, Лев, Іван, Сава, Омелян, Леонтій.
Талісманом людей, народжених 25 листопада, є альмандин. Це досить поширений мінерал, хоча в ювелірній якості знайти його досить складно. Цікавий факт – зірчастий альмадин є символом штату Айдахо (США), оскільки тут розташоване його родовище Емеральд-Крік.
В цей день народилися:
- 1562 рік – іспанський драматург Лопе де Вега;
- 1810 рік – хірург, педагог і анатом Микола Пирогов;
- 1838 рік – український письменник Іван Нечуй-Левицький;
- 1855 рік – дослідник козаччини Дмитро Яворський;
- 1881 рік – американський художник-модерніст українського походження Абрам Маневич;
- 1891 рік – український письменник Клим Поліщук;
- 1901 рік – український поет Михайло Орест;
- 1926 рік – український композитор і поет Михайло Машкін;
- 1926 рік – американський письменник-фантаст Пол Андерсон;
- 1951 рік – український політик і підприємець Леонід Черновецький;
- 1975 рік – українська співачка Марина Одольська.
Ще цього дня:
1867 – Альфред Нобель запатентував динаміт;
1905 – У Лубнах вийшов перший номер газети “Хлібороб” українською мовою;
1992 – Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів”
1487 рік – королевою Англії стає Єлизавета Йоркська;
1500 рік – Христофор Колумб під час його третьої подорожі до Нового Світу, був заарештований за звинуваченням у зловживанні владою і відправлений до Іспанії;
1947 рік – в Лондоні відбувається зустріч міністрів закордонних справ СРСР, Великобританії, США, Франції, на якій обговорюється питання післявоєнного устрою Європи, зокрема можливості об’єднання Німеччини;
1981 рік – в генеральній асамблеї ООН цей день проголошено Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками;
1992 рік – в США на екрани виходить фільм “Особистий охоронець” з Кевіном Костнером та Вітні Г’юстон в головних ролях;
1992 рік – на Федеральних зборах Чеської і Словацької Республіки був ухвалений закон про розділення Чехословаччини на Чехію та Словаччину;
2008 рік – в Дрездені на Всесвітній шаховій Олімпіаді збірна України отримала “Кубок Нони Гаприндашвілі” за найкращий сумарний результат жіночої та чоловічої команд;
2009 рік – на сайті шведського інтернет-журналіста Джуліана Ассанжа WikiLeaks було опубліковано понад 500 тисяч сторінок конфіденційної переписки під час терористичної атаки на Нью-Йорк 11 вересня 2001 року.
Джерела:
interfax.com.ua/news/general/874455.html
/tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-svyato-vse-pro-25-listopada