24 вересня – Європейський день грибів
24 вересня 2022 року – субота.
213-й день війни Росії проти України.
До Нового року залишилося 98 днів.
24 вересня – День міста Хмельницький.
Раніше цей великий промисловий та культурний центр називався Проскурів та Плоскирів. Обласним центром місто стало 1954 року. Свою сучасну назву поселення отримало на честь Богдана Хмельницького – видатного гетьмана, який, насправді, жодного разу не бував тут.
Також 24 вересня – День міста Нова Каховка. Воно було засноване 1950 року та розташовується на лівому березі Дніпра. Раніше тут було невелике село Ключове, але коли побудували Каховську ГЕС, сюди почали приїздити праціники і село розрослося. Назву Нова Каховка було затверджено у Верховній Раді 1952 року.
А ще 24 вересня – Європейський день грибів. Свято присвячене особливій ролі грибів у житті людини і екосистеми в цілому. Вперше його відсвяткували 2016 року. Тоді експерти обрали найкращий їстівний гриб. Цей титул отримав польський гриб (Imleria badia). Щороку титул отримує новий гриб.
24 вересня – Міжнародний день кролика. Основна мета цього свята – розповісти населенню про ту шкоду, яку завдають люди цим милим звірятам. Започаткували його 1998 року у Великобританії. Пізніше день відсвяткували в Австралії, а згодом він став популярним по всьому світу.
Також 24 вересня – Міжнародний день мережива. Свято припадає на останню суботу вересня. Техніка створення мережива виникла багато століть тому. Перші згадки про особливу тканину є навіть в Біблії. Найбільшу популярність мереживо завоювало у XVI столітті, за часів правління Катерини Медичі.
А ще 24 вересня – Всесвітній тиждень сітківки ока. Подія була запроваджена понад 10 років тому. Її головна мета – підвищити поінформованість суспільства про дегенеративні хвороби сітківки та шляхи їх лікування.
24 вересня – Всесвітній день проти патентів на програми. Свято було впроваджене за ініціативи Глобальної коаліції компаній-розробників програмного забезпечення, незалежних розробників та різних асоціацій, яка була проголошена 2 вересня 2008 року. У вересні 2003 року Європейський парламент вніс поправки, які обмежують дію патентного законодавства для захисту невеликих підприємств, які створюють програми.
А ще 24 вересня – День “Врятуйте коалу” (Save the Koala Day). Його започаткував Австралійський фонд коал в межах своєї кампанії “Місяць порятунку коал”, який тривав у вересні. Фонд почав свою діяльність 1986 року. Його заснували два ветеринари і він тоді носив назву Австралійська асоціація коал. Головна його мета – врятувати цих чудових тварин.
Також 24 вересня – Міжнародний день караванника. Заснувала його Міжнародна асоціація з координації вантажних операцій. Вона дбає про ефективність та безпеку міжнародний і національних вантажних перевезень всіма видами транспорту. Цікавий факт: у II столітті до нашої ери заснували найбільшу у світі систему торгівельних караванних маршрутів, яка була відома під назвою Великий Шовковий шлях.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 24 вересня
Які сьогодні іменини: Дмитро, Герман, Сергій, Федора.
Талісманом людини, народженої 24 вересня є малахіт.
В давнину вважали, що цей камінь позитивно впливає на здоров’я свого власника.
А в Київській Русі також ходили повір’я, що малахіт допомагає здійснювати всі бажання.
В цей день народилися:
- 1801 рік — український математик і механік Михайло Остроградський;
- 1816 рік — український педагог і громадсько-культурний діяч, біограф Т. Г. Шевченка Михайло Чалий;
- 1894 рік — український поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч Роман Купчинський;
- 1914 рік — український прозаїк, драматург, перекладач Дмитро Дереч;
- 1916 рік — український літературознавець, перекладач Біда Костянтин;
- 1922 рік — український письменник, автор збірок гумористичних оповідань, член ОУП “Слово” Микола Понеділок;
- 1923 рік — український поет, публіцист, журналіст Микола Подолян;
- 1924 рік — українська гімнастка, дворазова олімпійська чемпіонка, дворазова срібна призерка Олімпійських
- ігор Ніна Бочарова;
- 1936 рік — український поет, дитячий письменник, прозаїк, перекладач, журналіст Віталій Юречко;
- 1937 рік — український історик Ярослав Калакура;
- 1956 рік — український журналіст, письменник, редактор Василь Тракало;
- 1972 рік — українська біатлоністка, срібна призерка Олімпійських ігор Олена Петрова;
- 1975 рік — український поет-слемер, співак та шоумен Артем Полежака;
- 1984 рік — українська легкоатлетка Людмила Йосипенко.
Календар важливих подій в Україні та світі за 24 вересня
- 1852 рік — перший політ на дирижаблі з паровим двигуном здійснює француз Анрі Жіффар;
- 1869 рік — на американському ринку відбувається паніка через масову купівлю золотих злитків двома бізнесменами (“чорна п’ятниця”);
- 1960 рік — у США спускають на воду перший атомний авіаносець “Ентерпрайз”;
- 1989 рік — Папа Іван Павло II привселюдно приносить вибачення Галілею й повертає йому “право бути законним сином церкви”;
- 1993 рік — Мін’юст України реєструє Організацію Українських Націоналістів (ОУН), голова — останній Президент України в екзилі М. Плав’юк;
- 1995 рік — Україна відхиляє пропозицію президента Білорусі Олександра Лукашенка про створення митного союзу з Білоруссю і Росією;
- 1998 рік — в Ліоні (Франція) уперше проводять операцію з трансплантації руки людині;
- 2004 рік — під час президентської виборчої кампанії в Україні в Івано-Франківську вчиняють “яєчний замах” на Віктора Януковича.
tsn.ua/ukrayina/24-veresnya-2022-roku-cey-den-v-istoriyi-yake-sogodni-narodne-svyato-ta-osnovni-podiyi-2143609.html