ДЕНЬ 731-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 731 RUSSIAN AGRESSION
24 лютого 2022 року о 3:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України.
Сьогодні — друга річниця початку повномасштабного вторгнення.
Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з приводу другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну
24 лютого 2024 року виповнюється два роки з початку повномасштабної, неспровокованої російської агресії проти України.
Загарбницька війна, яку росія, в порушення міжнародних норм і правил, веде проти України з 2014 року, принесла українському народові численні страждання, стала причиною загибелі сотень тисяч людей, брутального порушення прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях, у тому числі систематичного порушення релігійної свободи, руйнування міст і цивільної інфраструктури, спричинила найбільшу з часів Другої світової війни міграційну кризу в Європі.
Ворог планував захопити Україну за короткий час, рахуючи дні, тижні, місяці, тощо. Так вважали і поза межами України. Але, існували дві речі, які неможливо було прорахувати – по-перше, це Божа допомога Україні і, по друге, це стійкість, незламність духу українського народу, яка походить від Бога. Героїчний спротив Сил Оборони України та українського народу дозволив зупинити агресора, зруйнувати його плани і визволити значну частину території України від російської окупації.
Висловлюємо вдячність українським воїнам та підносимо молитви до Всевишнего про благословення для них у боротьбі за захист і свободу України. Вшановуємо пам’ять кожного із захисників, хто віддав своє життя за Україну і підносимо молитви, щоб Бог укріпив й утішив кожну українську родину, яка постраждала від наслідків війни! Дякуємо за допомогу і підтримку Силам Оборони України, надану з боку різних волонтерських організацій, громадського суспільства і окремих українців.
Висловлюємо вдячність міжнародним партнерам, церквам і всім людям доброї волі, які словами і конкретними діями шанують цінність людського життя і допомагають українцям захищати свободу і незалежність Батьківщини від російської навали, полегшують страждання, завдані війною.
Звертаємось до українського народу залишатися мужніми у цій боротьби добра проти зла, вірити в перемогу світла над темрявою, підтримувати один одного, бути єдиними і зберігати єдність. Закликаємо не «опускати руки» через втому або обурення внутрішніми проблемами, не сприймати ворожу пропаганду щодо «примирення» із окупацією та разом рухатися до великої Перемоги і утвердження справедливого миру.
Звертаємось до української влади, політичних та громадських лідерів із закликом вживати всіх заходів щодо консолідації суспільства, не допускати розбрату всередині країни, боротися з корупцією, захищати свободу віросповідання від зовнішніх маніпуляцій, підтримувати вітчизняний бізнес, захищати українців за кордоном та створювати умови для їхнього повернення, проводити необхідні реформи на благо українського народу і для Перемоги.
Закликаємо міжнародну спільноту, релігійних та політичних лідерів різних держав продовжувати працю на захист України від російської агресії, допомогати тим, хто страждає від наслідків цієї війни, у тому числі, поверненню в Україну незаконно депортованих росією українських дітей і цивільних та військовополонених, сприяти перемозі та встановленню справедливого і стійкого миру в Україні.
Прикликаємо Боже благословення на Україну та український народ!
24 лютого щорічно цього дня відзначається День народження лотереї або Міжнародний день лотереї
Слово “лотерея” має фінські корені і звучить як “hlot”, що означає “жереб”. Згодом, слово це видозмінилося і стало використовуватися в англійському варіанті як “lot” і перекладається як “доля”.
День народження лотереї припадає на 24 лютого недаремно. Саме в цей день у 1466 році відбулася перша подібна акція у Європі, в бельгійському містечку Брюгге. Її організувала вдова відомого художника Яна Ван Ейка, а на виручені гроші були придбані продукти харчування для нужденних місцевих жителів.
У цивілізованих країнах доходи від популярних лотерей, як правило, йдуть на благі справи, наприклад, в Британії на такі кошти побудовані мости і зведений Британський музей.
В Америці за допомогою лотереї, проведеної Джорджем Вашингтоном, була побудована дорога через Камберлендський гірський район. Як це не дивно звучить, але в Сіднеї за рахунок податків на азартні ігри побудували оперний театр.
Найщасливішим гравцем в лотереї вважається американка Джоан Гінтер, тепер уже – мільйонерка, яка проживає в Лас-Вегасі (штат Невада). Ця надбавка «тепер уже» з’явилася в 1993 році, коли Джоан Гінтер взяла свій перший джекпот. Вірніше, половину – 5,5 мільйонів доларів від джекпоту в 11 мільйонів доларів США.
Щороку в останню суботу лютого відзначають свято унікального мистецтва та великої майстерності. Сьогодні – Всесвітній день шпагопоглинача, унікальне та захоплююче свято, яке відзначає сміливість артистів, здатних здійснювати приголомшливі та незвичайні трюки перед захопленою публікою.
Всесвітній день шпагопоглинача має своє коріння в мистецтві цирку та вар’єте, де артисти завжди прагнули дивовижних і неповторних номерів.
Ця форма мистецтва вперше з’явилася у цирковому середовищі, але з часом поглиначі шпаг привернули увагу та почали виступати на різноманітних заходах та фестивалях. Свято було створено, щоб прославити захоплююче та небезпечне мистецтво ковтання шпаг.
Насправді, поглиначі шпаг мають унікальну майстерність і сміливість. Їхні виступи вимагають видатного контролю над тілом, технічної точності та особливої підготовки. Процес шпагопоглинання вимагає граничної концентрації, тому що шпага проходить дуже близько до життєво важливих органів, таких як аорта, серце та легені. Ці артисти ризикують своїм здоров’ям, ковтаючи гострі предмети, такі як шпаги, мечі та інші металеві об’єкти.
Як назвати дитину, яка народилася 24 лютого
Іменини: Іларіон, Іван.
24 лютого народилися:
- 1863 рік — український композитор і педагог Порфирій Молчанов;
- 1865 рік — український громадський і політичний діяч, письменник Іван Липа;
- 1897 рік — український художник, аніматор, один з засновників української анімації В’ячеслав Левандовський;
- 1907 рік — український релігійний діяч, проповідник, місіонер, письменник, блаженний священномученик УГКЦ Віталій (Байрак);
- 1917 рік — українська художниця-живописець Тетяна Яблонська;
- 1930 рік — хореограф, заслужений артист України Григорій Чапкіс;
- 1948 рік — український бард, відомий як “Тризубий Стас” Станіслав Щербатих;
- 1959 рік — український актор, телеведучий, Народний артист України Володимир Горянський.
Пам’ятні дати 24 лютого
- 1457 рік — перша писемна згадка про село Репинне, Хустського району Закарпатської області, Україна;
- 1466 рік — в Брюгге (Бельгія) відбувається перша з відомих лотерей, організатором якої була вдова фламандського художника Яна ван Ейка;
- 1525 рік — відбувається битва при Павії між найманими арміями Франції та імперії Габсбургів, що вважається першою битвою Нового часу;
- 1582 рік — Григорій XIII підписує папську буллу Inter gravissimas, за якою реформовано юліанський календар і введено новий, який пізніше отримав назву григоріанського;
- 1824 рік — уряд Її Величності королеви Великої Британії оголошує війну Бірмі;
- 1807 рік — Папа Римський Пій VII підписує буллу In universalis Ecclesiae regimine, якою було відновлено Галицьку митрополію, затверджено першого митрополита Антонія Ангеловича та визнано за ним права, рівні правам київських митрополитів;
- 1881 рік — розпочинається спорудження Панамського каналу;
- 1887 рік — Париж і Брюссель стають першими столицями держав, які були об’єднані телефонним зв’язком;
- 1918 рік — проголошують незалежність Естонії;
- 1919 рік — уряди України і Польщі підписують угоду про перемир’я;
- 1920 рік — в Мюнхені відбувається перший публічний виступ активістів NSDAP;
- 1938 рік — з’являється у продажу зубна щітка зі щетиною з нейлону;
- 1942 рік — починає мовлення радіостанція “Голос Америки” (німецькою мовою);
- 1946 рік — Хуан Перон перемагає на виборах президента Аргентини;
- 1955 рік — в Багдаді підписують договір (Багдадський пакт) між Іраком і Туреччиною, до якого згодом приєднубться Велика Британія, Іран та Пакистан;
- 1961 рік — урочисто відкривають аеропорт Орлі у Парижі;
- 1991 рік — відбувається війна в Перській затоці: багатонаціональні війська, на чолі з НАТО розпочинають наземний наступ в Іраку і Кувейті;
- 1992 рік — Україна встановлює дипломатичні відносини з Республікою Бангладеш;
- 1999 рік — Латвія стає повноправним членом СОТ;
- 2008 рік — Фідель Кастро офіційно подає у відставку з поста голови уряду Куби;
- 2011 рік — київське “Динамо” у себе вдома, на стадіоні “Динамо” імені Валерія Лобановського, перемагає “Бешикташ” з рахунком 4:0, цим самим пройшовши до 1/8 фіналу Ліга Європи УЄФА;
- 2022 рік — починається повномасштабна війна (відкрите воєнне вторгнення) Російської Федерації (за підтримки Білорусі) проти України.
https://tsn.ua/ukrayina/24-lyutogo-2023-roku-richnicya-povnomasshtabnoyi-viyni-cey-den-v-istoriyi-2271319.html