ДЕНЬ 273-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 273 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 38 днів.
23 листопада у світі відзначають Міжнародний день акварелі, Міжнародний день боротьби з безкарністю, День еспресо.
У Грузії – День святого Георгія, День ВМФ у Мексиці, в Японії – День подяки праці, у Греції – День Геродота, у Литві – День воїнів.
Міжнародний день акварелі
23 листопада митці-акварелісти відзначають Міжнародний день акварелі. Ініціатором свята був Альфредо Гуаті Рохо, мексиканський художник, відомий насамперед як популяризатор акварельного живопису.
Коли на початку своєї кар’єри Гуаті Рохо намагався виставити свої роботи в галереях, йому скрізь відмовляли, аргументуючи це тим, що акварельний живопис – “мистецтво другого гатунку”.
Тоді митець поставив за мету реабілітувати акварель і довести, що цей живопис нічим не гірший, наприклад, олійний і вимагає не меншої майстерності.
Він заснував Мексиканське товариство акварелістів і перший у світі Музей акварелі, перша будівля якого була зруйнована землетрусом у 1985 році, але за два роки міська влада Мехіко подарувала музею нову будівлю.
День подяки праці
У Японії 23 листопада відзначають День подяки праці. Цей день є загальнонаціональним вихідним для трудівників усіх галузей промисловості, фермерів та державних службовців.
Свято відоме з 1948 року, раніше цього ж дня в Японії відзначали Свято нового врожаю, закінчення сільськогосподарських робіт, пов’язане із давнім синтоїстським ритуалом підношення свіжозрізаного рису богам, яке виконував за традицією сам імператор.
У ХХ столітті, коли в Японії почалося посилене економічне зростання та прискорилися темпи індустріалізації, виникла ідея присвятити день не лише аграрній праці, а й загалом праці у різних сферах господарства.
Цього святкового дня японці традиційно дякують один одному за внесок у розвиток своєї країни.
День боротьби з безкарністю
Міжнародний день боротьби з безкарністю заснували у 2011 році Міжнародною асоціацією із захисту свободи слова. Як дату було обрано 23 листопада, оскільки цього дня в 2009 році в місті Ампатуан (Філіппіни) було викрадено та вбито 58 осіб, серед них 32 журналісти та працівники ЗМІ.
Завдання Міжнародного дня боротьби з безкарністю – домогтися правосуддя для людей, які зазнали переслідувань за здійснення свого права на свободу вираження, а також привернути увагу громадськості до проблеми безкарності.
Журналісти, блогери, активісти, правозахисники нерідко стають жертвами погроз, шантажу, нападів і тортур. За останні 10 років було вбито понад 500 журналістів, і в 90% випадків їхні вбивці залишилися безкарними.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну жертвами російських окупантів стали 43 журналісти.
За верифікованими даними Національної спілки журналістів України, серед загиблих – 8 журналістів, які виконували професійні обов’язки. Ще 13 медійників – цивільні жертви.
Зазначається, що 22 журналісти віддали життя під час захисту України на фронті. Крім того, серед загиблих медійників були іноземці. Їхні вбивці обов’язково будуть покарані.
23 листопада також святкується День Фібоначчі. Послідовність Фібоначчі відома як унікальна закономірність чисел, які при постановці в ряд створюють лінію з цифр, кожна з яких є сумою двох попередніх.
Дату святкування обрали на честь початку самого ряду чисел Фібоначчі (1, 1, 2, 3, (N-1)+(N-2), ….). Його створив Леонардо Пізанський, який жив від 1175 до 1250 року в Пізі.
Цікаво, що він назвав ряд чисел на свою честь. Назва сформувалася з двох італійських слів: figlio Bonacci, що перекладається як «син Боначчі» – саме так звали батька Леонардо.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 23 листопада
Які сьогодні іменини: Денис, Борис, Микола, Петро, Олександр, Олексій, Михайло, Іван, Костянтин, Ольга, Ганна.
Талісманом людей, народжених 23 листопада, є діамант. Це найцінніший та найдорожчий камінь у світі. Саме так називають оброблені алмази.
Назва перекладається з грецького як “непереможний”. І саме ця риса характеру притаманна людям, що народилися 23 листопада.
В народі навіть існує декілька цікавих прикмет, пов’язаних із діамантами.
Наприклад, якщо з персня випав діамант і загубився, значить на вас чекатимуть успіх і талан у всіх справах.
Цього дня народилися:
- 912 рік – перший імператор Римської імперії Оттон I Великий;
- 1527 рік – історик, письменник Лі Чжи;
- 1871 рік – український військовий діяч, генерал-четар УГА Антін Кравс;
- 1896 рік – український піаніст та композитор Віктор Косенко;
- 1908 рік – дитячий письменник-прозаїк, драматург Микола Носов, який написав трилогію “Незнайко”;
- 1966 рік – французький актор Венсан Кассель;
- 1979 рік – британська модель Келлі Брук;
- 1992 рік – американська співачка Майлі Сайрус.
Ще цього дня:
1708 – РПЦ із політичних міркувань піддала анафемі українського гетьмана Івана Мазепу;
1938 – Карпатська Україна отримала автономію у складі Чехословацької республіки;
1954 рік – у США компанія “Дженерал Моторс” випускає свій 50-мільйонний автомобіль, це був позолочений двомісний закритий “Шевроле”;
1956 рік – відбувається перший день змагань XVI Олімпіади, яка була проведена в Мельбурні (Австралія);
1971 рік – Китай стає постійним членом Ради Безпеки ООН;
1994 – Під час експедиції спортсменів альпіністського клубу “Одеса” у Гімалаях встановлено прапор України на вершині Чогорі К2 (8611 метрів);
2003 – У результаті Революції троянд у Грузії Едуард Шеварднадзе подав у відставку;
2007 – Розпочала роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання.
За матеріалами:
/interfax.com.ua/news/general/873849.html;
tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-svyato-vse-pro-23-listopada