ДЕНЬ 1004-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1004 RUSSIAN AGRESSION
Також 23 листопада День пам’яті жертв голодоморів. Це національний день скорботи, який припадає щороку на четверту суботу листопада.
Голодомор — це масовий штучний голод, організований сталінським режимом у 1932–1933 роках, який спричинив смерть мільйонів українців. Він був частиною репресивної політики, спрямованої на придушення опору селянства колективізації та знищення української національної ідентичності.
Також Україна вшановує пам’ять жертв голоду 1921–1923 та 1946–1947 років, які були наслідком політики радянської влади. День пам’яті є важливим для вшанування загиблих і усвідомлення трагічних уроків історії. Він нагадує про необхідність відстоювання прав людини, національної свободи та протидії будь-яким формам репресій і геноциду.
23 листопада в Україні і світі Міжнародний день обізнаності про ауру. Припадає на четверту суботу листопада. Аура — це невидиме енергетичне поле, яке, як вважається, оточує живі істоти.
Згідно з деякими духовними і езотеричними традиціями, аура може відображати фізичний, емоційний і духовний стан людини. Колір, інтенсивність і структура аури можуть бути індикаторами настрою, стану здоров’я або рівня енергії.
23 листопада Міжнародний день імідж-консультанта. Це свято має на меті підвищити обізнаність про важливість іміджу в сучасному світі та відзначити професіоналів, які допомагають людям і компаніям вдосконалювати свій образ.
Вперше це свято було проведене у 2012 р. у Мексиці, де багато університетів пропонує наукові ступені у сфері іміджу, за ініціативою Маноло Трухільйо та Хільдеберто Мартінеса – членів AICI. AICI – Міжнародна асоціація імідж-консультантів, яка є некомерційним, провідним та найбільшим професійним об’єднанням консультантів з особистого та корпоративного іміджу у всьому світі.
Займається організація підвищенням професійного рівня консультантів та популяризацією цієї професії. Саме офіційним голосуванням Ради директорів AICI у лютому 2013 р. було вирішено запустити цю ініціативу на постійній основі та залишити дату, обрану двома мексиканцями.
23 листопада Міжнародний день боротьби з безкарністю. Цей день був встановлений для того, щоб привернути увагу до важливої проблеми: відсутності справедливості за порушення прав людини, коли винні особи залишаються непокараними за свої злочини, часто через корупцію, бездіяльність або слабкість правової системи.
Міжнародний день боротьби з безкарністю був проголошений ООН 2011 року на згадку про ті жахливі події, що сталися 23 листопада 1990 року, коли внаслідок нападу на журналістів в Мексиці були вбиті двоє представників ЗМІ.
Це стало сигналом для світу про серйозні проблеми безкарності щодо злочинів, вчинених проти журналістів, правозахисників та інших осіб, які займаються важливою діяльністю з просування прав людини.
Також 23 листопада Міжнародний день людей, які пережили самогубство близької людини. Основна мета цього дня — підтримати людей, які пережили трагедію втрати через самогубство, допомогти їм впоратися з горем і болем, а також привернути увагу до проблеми психічного здоров’я, що може призвести до самогубства.
День наголошує на важливості створення підтримувальних середовищ для тих, хто стикається з такими трагічними подіями, і надає можливість підвищити обізнаність щодо впливу, який має самогубство на родину, друзів і громаду.
А ще 23 листопада Всесвітній день акварелі. Був заснований для популяризації цього технічного і мистецького стилю живопису, який має багатовікову історію.
Свято дає можливість художникам по всьому світу продемонструвати свої роботи та поділитися творчістю з іншими. Цей день сприяє підвищенню обізнаності про акварель як вид мистецтва, а також надає можливість любителям мистецтва дізнатися більше про техніки малювання аквареллю.
Як назвати дитину, яка народилася 23 листопада
Іменини: Борис, Григорій, Іван, Макар, Олександр, Олексій.
Талісманом людини, народженої 23 листопада, є берил.
Камінь, який часто носили жінки, щоб їхні чоловіки були вірними в шлюбі. Також берил за легендами є потужним захисником від темної магії.
Цього дня народилися:
- 1871 рік — український військовий діяч, генерал-четар УГА Антін Кравс;
- 1896 рік — український композитор і піаніст Віктор Косенко;
- 1933 рік — сучасний польський композитор, диригент, педагог Кшиштоф Пендерецький.
Пам’ятні дати і події 23 листопада
- 1917 рік — Олександр Немітц направляє телеграму генеральному секретарю військових справ УНР про визнання флотом влади УНР;
- 1938 рік — Карпатська Україна отримує автономію у складі Чехословацької республіки;
- 1956 рік — перший день змагань XVI Олімпіади в Мельбурні (Австралія);
- 1994 рік — під час експедиції спортсменів альпіністського клубу “Одеса” в Гімалаї встановлюють прапор України на вершині Чоґорі К2 (8611 метрів);
- 2003 рік — внаслідок Революції троянд у Грузії Едуард Шеварнадзе подає у відставку;
- 2007 рік — починає роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання;
- 2022 рік — росія була визнана країною — “спонсором Тероризму”.
Джерела:
/daytoday.ua/23-lystopada/
https://tsn.ua/other/yakiy-23-listopada-den-vse-pro-podiyi-kogo-vshanovuye-cerkva-scho-ne-mozhna-robiti-2703081.html