• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • Підтримка
    • ЖКГ, Транспорт
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
      • Випуск 1
      • Випуск 2
      • Випуск 3
      • Випуск 4
      • Випуск 5
      • Випуск 6
      • Випуск 7
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
      • Cпецвипуск 20
      • Cпецвипуск 19
      • Cпецвипуск 18.
      • Cпецвипуск 17.
      • Cпецвипуск 16.
      • Cпецвипуск 15.
      • Спецвипуск 14.
      • Cпецвипуск 13.
      • Cпецвипуск 12.
      • Cпецвипуск 11.
      • Спецвипуск 10.
      • Спецвипуск 9
      • Спецвипуск 8
      • Cпецвипуск 7
      • Cпецвипуск 6.
      • Cпецвипуск 5.
      • Cпецвипуск 4.
      • Cпецвипуск 3.
      • Cпецвипуск 2.
      • Cпецвипуск 1
      • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
        • Cпецвипуск 2
        • Спецвипуск 1
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Спецпроєкти Календар 22 серпня в історії України та світу – День пам’яті загиблих правоохоронців

22 серпня в історії України та світу – День пам’яті загиблих правоохоронців

by Ніна
22/08/2023
in Календар
0
22 серпня в історії України та світу – День пам’яті загиблих правоохоронців

4studio.com.ua/novyny

588
VIEWS

ДЕНЬ 545-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 545 RUSSIAN AGRESSION

До Нового року – 131 день.

Із 1996 року щорічно, 22 серпня відзначається Всеукраїнський  День пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Україна вшановує працівників органів внутрішніх справ та Національної поліції України які загинули виконуючи службовий обов’язок, самовіддано, ціною власного життя охороняли безпеку співвітчизників, боролися зі злочинністю, захищали територіальну цілісність нашої держави.

https://media-www.npu.gov.ua/npu-pre-prod/assets/sites/vn/news/2019/August/22082019/dp_1_copy.jpg

У мирний час в різних містах України цього дня відбувається хвилиною мовчання, залпами пострілів та покладенням квітів біля пам’ятних меморіалів.

 

Всесвітній день фольклору (World Folklore Day), що відзначається 22 серпня, – це всесвітнє свято, яке вшановує багате полотно традицій, історій, танців і форм мистецтва, що складають фольклор різних культур. Цей день слугує нагадуванням про важливість збереження та вшанування унікальної культурної спадщини, яка об’єднує громади.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2023/08/Mizhnarodnyy-den-folkloru.jpg

daytoday.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-folkloru

22 серпня 1846 року британець Вільям Г. Торнс опублікував статтю в лондонському журналі “Atheneum”, в якій вперше вжив термін “фольклор”. Це слово є поєднанням слів “folk”, що означає спільноту людей, і “lore”, що означає навчання або знання.

Фольклор – це також спадщина, що передавалася з вуст в уста, з покоління в покоління і навчала мудрості та цінностям, стала основою культури, мистецтва та моралі у суспільстві. Він надає історичну інформацію про походження групи людей і відіграє життєво важливу роль у формуванні ідентичності та культури спільноти.

Люди в усьому світі відзначають культуру і важливість фольклору за допомогою різних засобів, таких як пісні, танці, страви тощо. Міжнародний день фольклору день слугує засобом підвищення обізнаності про фольклорні традиції різних країн.

 

Також 22 серпня Міжнародний день пам’яті жертв актів насильства на підставі релігії або переконань. Дата була встановлена Генеральною Асамблеєю ООН, а саме резолюцією A/RES/73/296.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/07/Mizhnarodnyy-den-pamiati-zhertv-aktiv-nasylstva-na-osnovi-relihii-abo-perekonan1.jpg

/daytoday.ua/podiya

Пам’ятний день був створений для того, щоб привернути увагу суспільства до осіб, які потерпають від несправедливості і знущань через свої релігійні переконання.

 

22 серпня у Китаї – Ци Сі – свято закоханих, у Великій Британії – пивний фестиваль у Пітерборо.

Іменини: Олексій, Антон, Григорій, Дмитро, Іван, Ірина, Леонтій, Макар, Маргарита, Марія, Матвій, Петро, Самуїл, Юліан, Яків.

Талісманом людини, народженої 22 серпня, є бурштин. Цей камінь цінували ще від давніх часів. Тоді вірили, що бурштин здатний лікувати практично всі хвороби, особливо часто знімали головний біль.

Цього дня народилися:

  • 1920 рік — американський письменник-фантаст Рей Бредбері;
  • 1966 рік — українська акторка кіно і театру Ольга Сумська.

Пам’ятні дати 22 серпня

  • 1485 рік — відбувається битва при Босворті війни Червоної та Білої троянд;
  • 1531 рік — молдовський господар Петро Рареш розбитий військом Речі Посполитої під Гвіздцем біля Обертина;
  • 1770 рік — капітан Джеймс Кук під час своєї першої навколосвітньої експедиції висаджується на східному узбережжі Австралії, яке називає Новим Південним Уельсом й оголошує володінням британської корони;
  • 1795 рік — у Французькій республіці приймають Конституцію ІІІ року, що ліквідовує загальне виборче право;
  • 1864 рік — підписують першу Женевську конвенцію, міжнародно-правовий договір, яким унормовано охорону та полегшення долі поранених і хворих під час воєнних дій; утворюють товариство Червоного хреста;
  • 1868 рік — Христіан Генріх Фрідрих Петерс відкриває астероїд 102 Міріам;
  • 1910 рік — підписують Договір про приєднання Кореї до Японії;
  • 1918 рік — відбувається обмін грамотами про мир між Османською імперією та Українською Державою;
  • 1919 рік — під час наступу на Київ війська УНР займають Житомир та станцію Попільня;
  • 1919 рік — Директорія та уряд УНР ухвалюють рішення про переговори з армією Денікіна щодо встановлення демаркаційної лінії між двома арміями;
  • 1992 рік — президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передає президентові України Леоніду Кравчуку грамоту Державного центру УНР, згідно з якою незалежна Україна є правонаступницею Української Народної Республіки.

Церковне свято

Цього дня відзначається пам’ять Матвія – одного з учнів Ісуса Христа, який став апостолом замість Іуди Іскаріота. У книзі апостольських діянь ім’я цього святого згадується лише раз – у розповіді про те, як Петро запропонував вибрати дванадцятого апостола після зради Іуди. За переказами, вибір між Матвієм та Йосипом Варсавою було зроблено за допомогою жереба.

Решта відомостей про Матвія відомі з більш пізніх джерел. Згідно з житієм, Матвій народився у Вифлеємі і з раннього дитинства вивчав Закон Божий під керівництвом Симеона Богоприїмця.

До обрання в число Дванадцяти апостолів він був одним із 70 учнів Христа. Пізніше, разом з рештою апостолів від дванадцяти став свідком зішестя Святого Духа, а потім проповідував у Єрусалимі та Юдеї. Житіє приписує йому дар чудотворення, зцілення хворих і вигнання бісів.

Багато разів життю Матфія загрожувала небезпека, але щоразу він щасливо оминав її. Втім, одного разу біда не оминула його: синедріон засудив проповідника за поширення християнства і засудив до смерті. За одними даними, апостол був забитий камінням, за іншими – розіп’ятий на хресті.

 

Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/930181.html
https://tsn.ua/other/yake-22-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2393398.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Анатолій Куртєв прокоментував нічні вибухи у Запоріжжі

Next Post

По Запорізькій області ворог завдав 96 ударів: одна людина загинула, ще одна поранена

Ніна

Related Posts

7 вересня – День воєнної розвідки України
Календар

7 вересня – День воєнної розвідки України

07/09/2025
722
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 7 вересня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 7 вересня

07/09/2025
965
Церковне свято 7 вересня: чому не слід вихвалятися своїм здоров’ям чи добробутом
Календар

Церковне свято 7 вересня: чому не слід вихвалятися своїм здоров’ям чи добробутом

07/09/2025
688
6 вересня – День адміністратора Центру надання адміністративних послуг в Україні
Календар

6 вересня – День адміністратора Центру надання адміністративних послуг в Україні

06/09/2025
776
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на суботу, 6 вересня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на суботу, 6 вересня

06/09/2025
750
Next Post
По Запорізькій області ворог завдав 96 ударів: одна людина загинула, ще одна поранена

По Запорізькій області ворог завдав 96 ударів: одна людина загинула, ще одна поранена

Щоденники війни

“Ах, какая женщина”: легендарний гурт з 90-х заспівав свій хіт українською мовою

Рятувальники деблокували з-під завалів тіла подружжя у Пологівському районі

На Запоріжжі за добу спалахнуло 7 пожеж, спричинених ворожими обстрілами

114 постраждалих мешканців проанкетовано спеціалістами Департаменту соцзахисту населення

У Новопавлівці під завалами будинку знайшли тіло чоловіка

У ліквідації наслідків беруть участь 216 спеціалістів та 51 одиниця техніки

Цікаво

Журі Венеційського кінофестивалю назвало переможців

Сьогодні в Україні майже без опадів, вдень прогріє до +26°

“Кривава” повня у вересні 2025 року: коли настане та чим вона особлива

“Укрзалізниця” опублікувала графік руху прямих поїздів до міст ЄС із Ужгорода: квитки вже в продажу

Найдивніші світові рекорди, які важко уявити

Сьогодні в Україні переважно без опадів, подекуди – до +29°

Публікації

Фестиваль «Запорізьке застілля»: якість та креатив від місцевих виробників

Шлях до внутрішньої рівноваги

У “Запорізькій політехніці” представили книгу загиблого Героя, журналіста-розслідувача Олега Шемчука

Як сценарист українських серіалів та фільмів став піхотинцем

“Цимбали гули, як дзвіниця, дзвонили, як срібна осика…”

Як потиснути руку королеві Норвегії, англійській принцесі та серу Полу Макартні, не виходячи з дому?

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська
  • Русский

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Енергодар Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення відновлення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
  • Україна та Світ
  • Щоденники війни
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Євроінтеграція
    • Дивовижне Запоріжжя
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Громадськість за здорове місто
  • Публікації
  • Важливо
  • Фото і відео
  • Цікаво
  • Календар
  • Інфографіка
Рекламодавцям
No Result
View All Result