ДЕНЬ 971-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 971 RUSSIAN AGRESSION
21 жовтня відзначено в календарі як Всесвітній день йододефіциту (Global Iodine Deficiency Disorders Prevention Day). Ця подія покликана інформувати громадськість про потребу в йоді та роз’яснювати негативний вплив йододефіциту на здоров’я людини.
Йод є важливим мікроелементом, необхідним для вироблення тиреоїдних гормонів, які регулюють метаболізм.
В організмі здорової людини міститься 25 – 35 мг йоду. Втім, така незначна кількість цього хімічного елементу відіграє провідну роль, адже більша частина його знаходиться в щитоподібній залозі — головному регуляторі обміну речовин.
Якщо йоду недостатньо, щитоподібна залоза виробляє мало необхідних гормонів. Такий стан називають гіпотиреозом або йододефіцитом.
В Україні до регіонів з високим ризиком розвитку йододефіцитних захворювань належать Львівська, Чернівецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Волинська області. Чорнобильська катастрофа свого часу привернула увагу до проблеми йодного дефіциту в Чернігівській, Київській, Житомирській, Черкаській, Рівненській областях. Адже саме йод в організмі людини є дієвим засобом для нейтралізації наслідків радіоактивного опромінення.
21 жовтня в Україні і світі відзначають Всесвітній день боротьби з болем. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про біль та підтримці людей, які страждають від нього.
Ініціатива була започаткована Міжнародним союзом контролю за болем (International Association for the Study of Pain) 2004 року. Підтримуваний Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та іншими міжнародними організаціями, цей день має на меті привернути увагу до нагальної потреби в кращому управлінні болем, особливо для людей, які страждають від хронічних захворювань та важких, таких як рак та СНІД.
Також 21 жовтня Міжнародний день начос. Ця страва складається з кукурудзяних чіпсів, які зазвичай подаються з різними добавками, такими як сир, соуси, гуакамоле та salsa.
Історія начос розпочалася 1943 року в Мексиці, коли Ігнасіо “Начо” Аньяда створив цю страву для своїх гостей. Відтоді начос стали символом мексиканської кухні та популярними у багатьох країнах. International Day of the Nacho – улюблене свято серед населення США та Мексики. Начо належить мексиканській кухні і є чіпсами із кукурудзяної тортильї з різноманітними добавками: оливки, чилі, чорна квасоля, сир тощо.
А ще 21 жовтня День очищення віртуального робочого столу на комп’ютері. Цей день спрямований на підвищення обізнаності користувачів про важливість очищення віртуального робочого столу, щоб покращити продуктивність та безпеку комп’ютера.
Цей захід допомагає користувачам зрозуміти, як важливо підтримувати чистоту та організацію віртуального робочого столу, щоб уникнути непотрібних файлів, програм і зайвого навантаження на систему.
Як назвати дитину, яка народилася 21 жовтня
Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Василь, Володимир, Георгій, Дем’ян, Дмитро, Захар, Іван, Костянтин, Микола, Сергій, Федір, Яків.
Талісманом людини, народженої 21 жовтня є чароїт. Камінь відрізняється заспокійливою дією. Здавна вірили, що чароїт допомагає зняти напругу від стресу.
Цього дня народилися:
- 1938 рік — українсько-американський композитор, диригент, музичний діяч Вірко Балей;
- 1967 рік — офіцер ВПС Азербайджану українського походження, Національний герой Азербайджану Руслан Половинко;
- 1975 рік — український хокеїст Андрій Срюбко.
Пам’ятні дати і події 21 жовтня
- 1056 рік — диякон Григорій виводить першу літеру; 12 травня наступного року він завершить свою працю. В історію рукопис увійшов під назвою «Остромирове Євангеліє». Це найдавніша зі збережених до нашого часу східнослов’янських рукописних книг. Її 294 аркуша прикрашені прекрасними заставками, трьома великими мініатюрами.
- 1520 рік — Фернан Магеллан відкриває і проходить протоку між Атлантичним і Тихим океанами, названу згодом його іменем;
- 1596 рік — укладають Берестейську унію, відповідно до якої єпископи православної церкви на територіях Речі Посполитої визнали над собою владу Папи Римського;
- 1805 рік — Трафальгарський бій, у якому британський флот під командуванням адмірала Нельсона розгромлює франко-іспанський флот;
- 1879 рік — американський винахідник Томас Едісон випробовує свою першу лампу розжарювання з вугільною ниткою;
- 1897 рік — у Миколаєві починає працювати Чорноморський суднобудівний завод;
- 1921 рік — Василь (Липківський) висвячується на митрополита УАПЦ;
- 1944 рік — у “Бермудському трикутнику” загадково зникає екіпаж кубинського судна “Рубікон”;
- 1950 рік — набирають чинності Женевські конвенції про захист жертв війни;
- 1966 рік — у Вельсі відбувається Аберфанська катастрофа — трагічний зсув вугільного терикону на прилегле село;
- 1991 рік — здійснено перший у світі політ над Еверестом на повітряній кулі;
- 1993 рік — на Всеукраїнському Православному Соборі Володимир Романюк стає Патріархом Київським і всієї Руси-України;
- 1995 рік — Помісний Собор Української Православної Церкви Київського патріархату обирає патріархом Київським і всієї Руси-України митрополита Київського Філарета (Денисенка).
Джерела:
daytoday.ua/21-zhovtnya
https://tsn.ua/other/yake-21-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2682210.html