ДЕНЬ 909-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 909 RUSSIAN AGRESSION
20 серпня Міжнародний день медичного транспорту. Це свято було засноване на честь важливої ролі медичного транспорту в системі охорони здоров’я, особливо під час Першої світової війни, коли спеціальні польові автомобілі доправляли поранених солдатів до госпіталів.
Дуже швидко медичний транспорт став невід’ємною частиною системи охорони здоров’я. Сучасний медичний транспорт включає не лише автомобілі швидкої допомоги, але й транспортні засоби, які супроводжують пацієнтів на процедури, такі як діаліз.
Сучасні автівки, на яких виїжджають до пацієнтів, обладнано усім необхідним для порятунку життя. Ці автомобілі оснащені спеціальним обладнанням для надання невідкладної допомоги на місці пригоди.
Сучасні автомобілі, які обслуговують медичну сферу, оснащені написом «ECNALUBMA», що дозволяє водіям легко ідентифікувати їх у дзеркалі заднього виду.
***
Історія цього свята розпочалася у період Першої світової війни, коли спеціальні польові автомобілі доставляли поранених солдат у госпіталі.
Перші моторизовані карети швидкої допомоги з’явилися в Америці у березня 1900 року в шпиталі Нью-Йорка і працювали на електричній тязі та розвивали швидкість до 11 миль/год.
За доставку хворих у лікарні відповідали санітари. З часом їхні функції значно розширилися.
У Львові, в приміщенні ратуші, в березні 1893 р. запрацювала кінна станція швидкої допомоги.
Сьогодні ці медпрацівники надають невідкладну допомогу на місці пригоди, забезпечують роздачу ліків і лікують пацієнтів, які за медичними показами ізольовані від суспільства.
Медичний транспорт на сьогодні – це повітряний та наземний медичний транспорт, в тому числі так звана служба санавіації.
https://www.facebook.com/emergency.lviv/posts/3003593359854750/?locale=ms_MY
20 серпня в Україні і світі святкують Всесвітній день лінощів.
Місцем походження Всесвітнього дня лінощів вважається Колумбія, а саме промислове містечко Ітагуі з населенням понад 200 000 осіб. Ініціатива запровадити святкування Дня лінощів була реалізована у 1984 році. Саме тоді проходив торгово-промисловий фестиваль, на якому були представлені різні види мистецтва і саме під час цього фестивалю мешканців, які працювали на заводах та фабриках міста, закликали відкинути роботу та всі важливі справи, а по-справжньому відірватися на святі.
Після святкування колумбійці зрозуміли, що їм дійсно бракує відпочинку. І вони почали відстоювати своє право на лінощі, мовляв, що неробство таке саме право людини, як право на релігію, право на свободу чи на свободу слово.
Таким чином, 20 серпня – це день, коли кожен має змогу з роботящої людини перетворитися на ледаря. І якщо для одних неробство – це відпочинок дома на дивані, то інші відпочивають активніше – на шезлонгах, на території міських скверів і навіть за містом.
Метою свята є боротьба зі стресом і синдромом хронічної втоми, надаючи людям можливість відпочити та насолодитися неробством.
Також 20 серпня Всесвітній день москітів. Це свято було засноване на честь британського лікаря Рональда Росса, який 1897 року відкрив, що москіти роду Anopheles є переносниками малярії. За це відкриття він отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини 1902 року.
Основна мета цього дня – підвищити обізнаність про небезпеку, яку несуть москіти, та про хвороби, які вони переносять, такі як малярія, лихоманка Денге, лихоманка Західного Нілу та інші. Цього дня проводяться різноманітні просвітницькі заходи, спрямовані на інформування населення про методи профілактики та боротьби з цими хворобами.
Станом на сьогодні вакцини від малярії немає, тому вона продовжує залишатися потенційною загрозою для 40% населення світу.
Як назвати дитину, яка народилася 20 серпня
Іменини: Віктор, Володимир, Іван, Максим, Тимофій, Федір.
Талісманом людини, народженої 20 серпня, є гагат.
Камінь, який відрізняється унікальним темним відтінком. Гагат здавна вважається символом, який дарує рішучість і твердість характеру.
Цього дня народилися:
- 1939 рік — український письменник-шістдесятник, майстер психологічної і готичної прози Валерій Шевчук;
- 1947 рік — український актор львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України Януш Юхницький;
- 1994 рік — військовослужбовець, Національної гвардії України, Герой України (посмертно) Артем Амелін.
Пам’ятні дати і події 20 серпня
- 1627 рік — виходить перший словник української мови “Лексіконъ славенноросскій і именъ тълкованіє” Памви Беринди;
- 1619 рік — нідерландський корабель доправляє до Америки перших 20 африканських тубільців, які були продані в рабство мешканцям колонії Джеймстаун;
- 1741 рік — Аляска відкривається данським мореплавцем, капітаном-командором Вітусом Берингом;
- 1809 рік — арештованого французами Папу Римського Пія VII перепроваджують із Савони до Гренобля;
- 1864 рік — в Японії стається інцидент біля Імператорських воріт;
- 1868 рік — у США офіційно завершується війна Півночі і Півдня;
- 1896 рік — у Києві відбувається освячення кафедрального собору святого Володимира;
- 1925 рік — засновують Канівський музей-заповідник “Могила Т. Г. Шевченка”;
- 1964 рік — створюють Міжнародну організацію із супутників зв’язку ІНТЕЛСАТ;
- 1991 рік — Естонія проголошує свою незалежність від срср;
- 1996 рік — президент США Білл Клінтон встановлює мінімальну заробітну плату в країні — 5,15 долара за годину.
Джерела:
https://www.facebook.com/emergency.lviv/posts/3003593359854750/?locale=ms_MY
https://tsn.ua/other/yake-20-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2640138.html
daytoday.ua/20-serpnia