“Рік тому. Могила старого козака Мартюка в селі Дніпрова Кам’янка Верхньодніпровського району на високому березі Дніпра.
Текст на хресті такий: “В ім’я Отця, Сина і Святого Духа… Козак Мартюк Куреня… Старанов Раба Божого Дмитра унука Мартюкового 1748 році сентембрія”, – згадує запорізький крєзнавець Іван Панченко.
Місцеві краєзнавці вважають, що в могилі на високому березі Дніпра в районі Дніпрової Кам’янки – останки мазепинців, які загинули при переправі через Дніпро в районі Мишуриного Рогу 29 червня 1709 року через два дні після роз грому під Полтавою. Від покоління до покоління передавалися координати заповітної могили. Майже сорок років минуло після 1709-го, й онук козака Мартюка повернувся на місце поховання діда і встановив цей кам’яний хрест з епітафією.
Думку продовжує історик Назар Розлуцький: “Ми живемо у час виповнення пророцтв. Ми живемо у час відплати.
Ми вже помстилися за Київ-1918, сторостерзаний, як писав Тичина.
У березні ми дали тягла московитами під Крутами і закрили гештальт, який тягнувся сто років.
І повторили епічний розгром під Вознесенськом на Миколаївщині. І то не так, як у 1920-му, коли стрілецтва ішло на ворожі лави майже без набоїв. А з Джавелінами, артою і прикриттям з повітря. Щоб не було мало. Колони, які йшли на Одесу, стали горою металобрухту.
Ми їм відплатили за “Харків, Харків, де твоє обличчя?”.
Ми загнали у лісові землянки залишки їхніх чмонь, хто не встиг відступити з Чернігівщини і Київщини. І досі виколупуємо тих мауглі, що там сидять. Щоб вони більше не насміхалися з воїнів УПА.
Просто зараз ми беремо реванш за історію 300-літньої давнини, де московити на переправі під Переволочною остаточно добили шведсько-козацьку армію, яка відступала з-під Полтави. І поховали наші сподівання на свободу. Тепер на переправах товчуть їх.
І Дніпро несе ворожу кров у синє море. Бочками. Як і було написано.
Все справджується. За все воздається.
Так і буде. Аж до останнього пророцтва Маланюка. Коли “хижеє серце росії половецькі пси роздеруть”.
Біблійні часи. Воістину біблійні”
Фото Івана Панченка