ДЕНЬ 542-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 542 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 134 дні.
День пасічника. Професійний день пасічників в Україні є офіційною подією. Згідно з Указом Президента Леоніда Кучми, святкується щорічно 19 серпня, від 1997 р.
Фото: Суспільне. Дніпро
Цього дня в багатьох містах України проходять медові ярмарки.
У Києві працює Інститут бджільництва імені Прокоповича. У цьому закладі є відділи, співробітники яких опікуються розробкою медичних препаратів для бджіл, селекцією, стандартизацією.
Саме тут було розроблено перший розбірний рамковий вулик. З його допомогою можна відкачувати мед без порушення щільників і вимушеного знищення бджіл.
А ще в Україні існує Спілка бджолярів для підтримання взаємодії між бджолярами.
Сьогодні в Україні налічується близько 5 мільйонів бджолиних сімей.
Всесвітній день фотографії відзначають щорічно 19 серпня. Свято засновано 2009 року за ініціативи австралійського фотографа Корске Ара.
svitppt.com.ua/rizne
Дату свята обрали у зв’язку з тим, що цього дня 1839 року громадськості було представлено метод отримання відбитка фото – дагеротипу, прототипу фотографії.
Цей винахід належить Луї Жаку Манде Дагеру, у якого патент на таку перспективну інновацію викупив уряд Франції, він і проголосив його винахід “подарунком світу”. Адже він став першим кроком на шляху до фотографії як загальнодоступної “технології”.
У третю суботу серпня відзначається Всесвітній день бездомних тварин.
/www.facebook.com/ml.od.court.ua/photos
Дата з’явилася в календарі за ініціативи Міжнародного товариства прав тварин. Організація виступила з цією пропозицією 1992 року, її підтримали зоозахисні організації різних країн.
Ця дата вважається не святом, а приводом звернутися до проблеми бездомних тварин, розповісти максимальній кількості людей про їхню трагічну долю.
Одне із завдань Дня безпритульних тварин – пробудити у власників звірів свідоме ставлення до своєї ролі, щоб запобігти поповненню лав безпритульних кішок і собак за рахунок неконтрольованого розмноження домашніх вихованців. З цією ж метою деякі ветеринарні клініки цього дня проводять безоплатну стерилізацію кішок і собак.
Перший із відомих у світі притулків для собак з’явився в Японії в 1695 році, у ньому містилося 50 тисяч тварин.
Перший закон, спрямований на захист тварин від жорстокості, було ухвалено у Великій Британії. Це сталося в 1822 році. А найсприятливіші для тварин умови існують в Австрії, де законодавство забороняє, наприклад, обрізати собакам хвіст і вуха, використовувати диких тварин у цирках, продавати цуценят і кошенят у вітринах зоомагазинів тощо.
Всесвітній день гуманітарної допомоги.
У грудні 2008 року Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією оголосила 19 серпня Всесвітнім днем гуманітарної допомоги з метою підвищення поінформованості суспільства про діяльність з надання гуманітарної допомоги в усьому світі. Крім того, заснування Дня гуманітарної допомоги нагадує про важливість міжнародного співробітництва в цій сфері.
Іменини: Лев, Спас, Людвіг, Феоктист.
Талісманом людини, народженої 19 серпня, є авантюрин. Мінерал, який був популярним ще за часів Древнього Єгипту і Китаю. З давніх часів вірили, що авантюрин допомагає захистити людину від магічної дії, а також дарує впевненість.
Цього дня народилися:
- 1928 рік — актор львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України Борис Мірус;
- 1996 рік — український військовик. Герой України Віталій Скакун.
Пам’ятні дати 19 серпня
- 1722 рік — наказний гетьман Павло Полуботок видає універсал, який забороняє зловживання світських і духовних можновладців та передбачає реформу судочинства;
- 1839 рік — уряд Королівства Франція проголошує дареготипію “подарунком світу”, завдяки чому фотографія змогла стати загальнодоступною технологією;
- 1914 рік — створюють керівний орган Українських Січових Стрільців — Українську бойову управу;
- 1919 рік — 1-й корпус Української Галицької Армії, ведучи наступ на Київ, здобуває Бердичів;
- 1920 рік — 6-та стрілецька дивізія полковника Марка Безручка після численних сутичок з частинами 1-ї кінної армії Будьонного відходить до Замостя і займає там оборону;
- 1943 рік — президент США Ф. Рузвельт і прем’єр-міністр Великої Британії В. Черчилль підписують таємну угоду про співробітництво у створенні атомної бомби;
- 1945 – Президія Верховної Ради СРСР ратифікувала Статут ООН;
- 1982 – Здійснено запуск космічного корабля “Союз Т-7”, у складі екіпажу якого був українець – Леонід Попов.
- 1989 рік — парафія святих Петра і Павла у Львові (настоятель — о. Володимир Ярема) першою в Українській РСР виходить з підпорядкування Російської Православної Церкви й оголошує себе частиною УАПЦ;
- 1989 рік — у Хмельницькому відкривають пам’ятний знак, що увічнює пам’ять жертв репресій 1930—1940-х і початку 1950-х років;
- 1990 рік — НДР приймає конституцію ФРН;
- 1991 рік — Леонід Кравчук, голова Верховної Ради УРСР, о 16:00 год. у виступі по українському телебаченні закликає українських громадян зберігати спокій і підкреслює, що надзвичайний стан Української РСР не стосується;
- 1992 рік — в Києві починає роботу I Всесвітній форум українців.
Церковне свято
Сьогодні православна церква відзначає велике свято – Преображення Господнє. Це свято пов’язане з подіями земного життя Ісуса Христа.
Преображення Господнє – явлення слави і Божественної величі Ісуса Христа перед трьома апостолами під час молитви на горі Фавор, описане в Євангеліях.
Під час молитви на цій горі учні Ісуса Христа, три свідки воскресіння – Петро, Яків та Іван – побачили, як Учитель перетворився: Його обличчя засяяло, як сонце, а одяг став білим, як світло.
Щороку 19 серпня віряни східних православних церков об’єднуються у святкуванні народно-християнського свята Яблуневого спасу або Преображення Господнього. Це свято є визначним у християнському світі ще з 4-го століття від Різдва Христового і вважається одним із найважливіших після Двонадесятих свят.
Цього дня святкується Преображення Господа Ісуса Христа, а також висловлюється подяка Богові від імені всього людства за дозрілі плоди. Святкують Яблуневий Спас під час Успенського посту. Незважаючи на те, що м’ясо на Спасівку суворо заборонене, 19 серпня дозволено вживати вино і рибу.
Римо-католицька церква відзначає Преображення Господнє 6 серпня з 1457 року, коли його запровадив Папа Каллікст Третій.
Крім уже згаданих назв свята: а саме Яблуневий Спас і Преображення Господнє, у народі його ще називають Другим Спасом і Великим Спасом.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/929664.html
https://tsn.ua/other/yake-19-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2392450.html