ДЕНЬ 511-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 511 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 165 днів.
2021 року Президент підписав Указ, яким запровадив в Україні професійне свято – День тренера.
Датою нового свята було обрано 19 липня. Саме цього дня 1996 року на Олімпійських іграх Україна вперше взяла участь як незалежна держава.
До цього День тренера щорічно відзначали неофіційно 30 жовтня.
Ідея спортивного свята виникла 1999 року у представників Федерації спортивної та художньої гімнастики України, які наголосили на необхідності запровадження спеціального дня для тренерів.
Спортивний світ підтримав ідею свята, яке надає можливість сказати “дякую” людині за роботу та підтримку.
Національний день хот-дога у США
Кожної третьої середи липня у США відзначають Національний день хот-дога – свято, присвячене традиційній американській страві. Хоча в низці штатів день свята фіксований – 23 липня.
Фото: Pexels
Сосиска, вкладена в розрізану з одного краю подовжену булочку, полита кетчупом або гірчицею, сьогодні вважається класикою американської кухні.
Але ніхто достеменно не знає, звідки прийшов “хот-дог” у США, хоча відомо, що 1893 рік було оголошено великим роком “сосиски в булці”.
Як національне свято День хот-дога був офіційно встановлений Торговельною Палатою США 1957 року.
/gazeta.ua/articles/history
А в 1994 році було створено Національну раду хот-дога і сосисок, яка опікується вивченням якості продукту, дегустацією і рекламою хот-дога.
Статистика стверджує, що останнім часом споживання хот-догів зросло, і середній американець з’їдає приблизно 60 хот-догів на рік.
У День незалежності США американці поглинають приблизно 150 мільйонів хот-догів. Якщо розтягнути цей хот-договий ланцюжок, то можна п’ять разів покрити відстань між Вашингтоном і Лос-Анджелесом.
19 липня – Національний день хот-дога у США, День жінок-міністрів у Японії.
Іменини: Олександр, Анатолій, Андрій, Антон, Архип, Валентин, Василь, Віктор, Юхим, Інокентій, Лук’ян, Марфа, Уляна, Федір.
Талісманом людини, народженої 19 липня, є місячний камінь. Напівдорогоцінний мінерал, який здавна вважався об’єктом милування. Місячний камінь вважали заспокійливим засобом, який нейтралізує причини страхів і психозів.
Цього дня народилися:
- 1852 рік — український методист-новатор і теоретик педагогіки, заступник голови УЦР, міністр освіти в уряді гетьмана П. Скоропадського Володимир Науменко;
- 1876 рік — український громадсько-політичний діяч, голова Ради Міністрів УНР Володимир Чехівський;
- 1892 рік — український історик і публіцист, дипломат, видавець першого у Франції підручника української мови Ілько Борщак;
- 1971 рік — український боксер і політик Віталій Кличко;
- 1976 рік — український футболіст Олександр Радченко;
- 1983 рік — українська балерина Яна Саленко.
Пам’ятні дати 19 липня
- 64 рік — в часи правління Нерона спалахує Велика пожежа в Римі: з 14 кварталів Риму вогонь цілковито знищує 4 і значно пошкоджує 7 кварталів;
- 711 рік — між вестготами і армією Омейядів відбувається битва при Гвадалете, що закінчується повною перемогою арабів;
- 1551 рік — Карлсбурзьким договором підтверджують права Габсбургів на Королівство Угорщина і Князівство Трансильванія;
- 1650 рік — османський посол Осман-ага в Чигирині укладає військовий союз з Богданом Хмельницьким;
- 1822 рік — французький вчений Жозеф Ньєпс робить першу у світі фотографію;
- 1870 рік — починається французько-прусська війна;
- 1900 рік — відкривають Паризьке метро;
- 1959 рік — починаються арешти членів Українського Національного Комітету — дисидентської підпільної організації, що діяла в період 1957—1962 років і ставила за мету підготовку свідомих патріотів для агітаційної націоналістичної праці у Східній Україні;
- 1969 рік — Індіра Ганді віддає розпорядження про націоналізацію 14 найбільших індійських банків;
- 2022 рік — Албанія та Північна Македонія розпочинають перемовини про вступ до ЄС.
Церковне свято:
Православна церква вшановує пам’ять Сисоя Великого.
Мусульмани святкують Новий рік.
Преподобний Сисой Великий, пам’ять якого відзначається цього дня, був ченцем-відлюдником. Він жив у Єгипетській пустелі в печері, освяченій молитвами його попередника – преподобного Антонія Великого.
/society.novyny.live/religion/
За 60 років відлюдництва Сисой досяг високої духовної чистоти й отримав у нагороду дар чудотворення. Цей дар був такої сили, що одного разу навіть дозволив повернути до життя померлого отрока.
За переказами, Сисой був надзвичайно суворий до себе, але дуже милостивий до ближніх, і всіх, хто до нього приходив, приймав із любов’ю та співчуттям.
Коли Сисой лежав на смертному одрі, учні, які оточували його, помітили, що обличчя преподобного раптом просяяло. Він сказав, що бачить святих пророків і апостолів, а за його душею прийшли янголи. Перед смертю преподобний встиг повідомити учням, що бачить самого Господа; після цього його душа відійшла в Царство Небесне.
Новий рік у мусульман
У перший день священного місяця Мухаррам настає Новий рік за Хіджрою. 1 Мухаррама не включено до числа свят ісламу і, відповідно, у більшості мусульманських країн Новий рік не відзначають як свято у світському розумінні.
фото ua.depositphotos.com
Цього дня в мечетях читають проповідь, присвячену переїзду Пророка Мухаммеда з Мекки до Медіни 622 року – відправній точці мусульманського місячного календаря.
Місяць Мухаррам є першим місяцем мусульманського календаря. Вважається, що як людина проведе перший місяць року, так і пройдуть всі інші дванадцять місяців.