ДЕНЬ 906-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 906 RUSSIAN AGRESSION
17 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день чорного кота. Це свято було започатковане 2011 року організацією Cats Protection, щоб розвіяти стереотипи та забобони навколо чорних котів.
Чорні коти часто асоціювалися з невдачами та чорною магією, особливо в середньовічній Європі. Проте в деяких культурах, наприклад, у Давньому Єгипті, чорні коти вважалися символами удачі та захисту.
Чорні коти не одразу здобули погану репутацію — колір їхнього хутра не викликав негативних асоціацій в давніх культурах. Наприклад, у Давньому Єгипті богиню Бастет зображували у вигляді саме чорної кішки. Ця богиня-кішка була захисницею жінок та домашнього вогнища, тому користувалася загальною повагою.
Проте не всюди зустрічні чорні коти чують на свою адресу лайку й прокльони. Наприклад, у ірландців та шотландців все навпаки — вони є символом удачі.
Подекуди чорним котам приписують допомогу у влаштуванні особистого життя. Наприклад, в Японії незаміжні жінки зазвичай тримають вдома чорну кішку, бо вірять, що вона привабить до оселі гідного чоловіка.
А в британському Мідлендсі чорна кішка — ідеальний весільний подарунок, який віщує щасливе життя нареченій.
Щодо того, хто є автором Міжнародного дня чорного кота,то існує кілька припущень, і напевно можна стверджувати лише той факт, що це свято було засновано у США.
За однією з версій, ідея належала американцю, у якого померла сестра. Її улюблена чорна кішка дуже сумувала і померла рівно через два місяці після смерті господині. Вражений майже людською тугою тварини, чоловік вирішив заснувати свято на честь чорних котів, які здатні на вірну любов.
Інша версія стверджує, що свято вигадала група у Facebook, створена в США, яка перейнялася сумною статистикою — виявляється, що чорних котів присипляють у 5 разів частіше, ніж котів інших забарвлень. Тому учасники групи вирішили привернути увагу до цього несправедливого та упередженого ставлення і заснувати Міжнародний день чорного кота.
Також 17 серпня Всесвітній день медоносних бджіл. Це свято було започатковане для підвищення обізнаності про важливість медоносних бджіл та їх внесок у сільське господарство та екосистеми.
Медоносні бджоли є ключовими запилювачами багатьох рослин, що забезпечують продовольчу безпеку та біорізноманіття. Цей день також нагадує про загрози, з якими стикаються бджоли, такі як пестициди, зміна клімату та втрата середовища існування.
Важливо підтримувати заходи, спрямовані на захист бджіл та їх середовища проживання, щоб забезпечити їхнє виживання та здоров’я.
Святкують цей день усі бджолярі, бджолярські клуби, групи та асоціації, а також просто ентузіасти з усіх куточків США та світу. Вони вшановують медоносних бджіл, визнають їхній великий внесок у життя людей та закликають їх захищати.
У цей день також висловлюють повагу до бджолярів, до їхньої важкої та важливої праці. Визнають їхній вклад у розведення здорового потомства бджіл, які будуть приносити неоціненну користь сільському господарству.
А ще 17 серпня Міжнародний день геокешинга. Щороку припадає на третю суботу серпня.
Геокешинг – це туристична гра, яка використовує GPS для пошуку схованок, створених іншими учасниками.
Гравці можуть грати як індивідуально, так і в групах, шукаючи схованки за наданими географічними координатами. Цей день покликаний популяризувати геокешинг як активний відпочинок, що поєднує фізичну активність з пізнавальними елементами. Гра часто проводиться в місцях природного, історичного, географічного та культурного значення, що робить її не лише розважальною, але й освітньою.
17 серпня – Всесвітній день безпритульних тварин (International Homeless Animals Day), який вперше відзначили у 1992 році. Ініціаторами провадження цього свята виступили члени Міжнародного товариства, яке займається захистом прав тварин (International Society for Animal Rights, ISAR) для привернення уваги до проблеми безпритульних тварин.
Мета цього дня – підвищити обізнаність про труднощі, з якими стикаються бездомні тварини, та закликати до відповідального ставлення до домашніх улюбленців. За статистикою, 75% безпритульних тварин були покинуті своїми господарями. Цей день також спрямований на підтримку зоозахисних організацій та притулків для тварин.
Це не веселе свято, до якого ми звикли, а це надзвичайно важливий день, який привертає нашу увагу до важкої долі наших чотирилапих друзів, які залишились без дому.
Всесвітнє товариство захисту тварин – це організація, яка відстоює права диких тварин та домашніх улюбленців у понад 150-ти країнах. До її складу входять близько 1000 товариств та організацій, яким не байдужа доля менших братів людини. Офіси Товариства знаходяться у США, Австралії, Великобританії, Новій Зеландії, а також в інших країнах.
Товариство захисту прав тварин було організоване у 1953 році через об’єднання двох некомерційних організацій, що спеціалізувалися на захисті тварин. Робота Товариства зосереджена на створенні прийнятних умов для проживання тварин, а також на боротьбі з жорстоким поводженням у відношенні чотирилапих з боку людини. Представники Товариства захисту тварин невпинно працюють над створенням активного всесвітнього руху, який би вирішував проблеми наших менших братів на глобальному міжнародному рівні.
Як назвати дитину, яка народилася 17 серпня
Іменини: Олексій, Дмитро, Ілля, Мирон, Павло, Уляна.
Талісманом людини, народженої 17 серпня, є гагат.
Здавна цей камінь використовувався як потужний захист від нечисті. Також гагат допомагає позбутися безсоння.
Цього дня народилися:
- 1612 рік — князь Лубен і Вишнівця, руський воєвода Ярема Вишневецький;
- 1955 рік — український військово-політичний діяч, лідер партії “Сила і Честь” Ігор Смешко;
- 1968 рік — телеведучий, соліст гурту “Скрябін” Андрій Кузьменко.
Пам’ятні дати і події 17 серпня
- 1999 рік — затверджують прапор Донецької області;
- 1245 рік — у битві поблизу галицького міста Ярослава Данило Романович громить угорське військо і покінчив з боярським спротивом у Галицько-Волинському князівстві;
- 1502 рік — Христофор Колумб проголошує Гондурас іспанською територією;
- 1771 рік — британський хімік Джозеф Прістлі встановлює, що рослини виділяють кисень;
- 1908 рік — виходить на екрани перший анімаційний фільм “Фантасмагорія” французького художника-карикатуриста Еміля Коля;
- 1916 рік — Румунське королівство приєднується до Антанти під час Першої світової війни;
- 1918 рік — гетьман Павло Скоропадський встановлює в Українській Державі 8-годинний робочий день;
- 1940 рік — Адольф Гітлер проголошує повну блокаду Великої Британії;
- 1945 рік — Індонезія проголошує незалежність від Нідерландів;
- 1946 рік — початок громадянської війни у Королівстві Греція;
- 1953 рік — перша зустріч Анонімних Наркоманів у Південній Каліфорнії;
- 1960 рік — Ґабон декларує незалежність від Франції;
- 1982 рік — Royal Philips Electronics (PHG) створює перший компакт-диск;
- 2009 рік — англійська Вікіпедія перетинає рубіж у 3 мільйони статей;
- 2011 рік — на навколоземну орбіту виводять український супутник “Січ-2”.
Джерела:
daytoday.ua/17-serpnia
https://tsn.ua/other/yake-17-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2637771.html