15 лютого: Цей день в Україні та світі – Міжнародний день операційної медсестри

498
VIEWS

ДЕНЬ 357-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІї – DAY 357 RUSSIAN AGRESSION

Міжнародний день операційної медсестри

У 2009 році Міжнародною асоціацією операційних медсестер було засновано професійне свято як визнання праці операційної медсестри. Воно отримало назву Міжнародний день операційної медсестри та відзначається щорічно 15 лютого.

Цей день тісно пов’язаний з іншим професійним святом, яке відзначають 12 травня – Днем медсестри, проте присвячений праці саме тих медичних сестер, які працюють і рятують життя людей разом із лікарями в операційних.

15 лютого відзначають Всесвітній день дітей, хворих на рак

https://glavcom.ua/img/forall/u/247/26/%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE.png

День дітей, хворих на рак, щорічно 15 лютого відзначають багато країн планети. Ця дата вперше з’явилася в календарі у 2001 році за ініціативи Міжнародної організації дитячого раку – глобальної мережі, що складається зараз із 176 організацій батьків, асоціацій хворих на рак дітей, які переживають ремісію, або груп взаємодопомоги у 93 країнах на п’яти континентах.

Перший Міжнародний день був проведений 15 січня в Люксембургу, пізніше ухвалили рішення перенести дату на місяць пізніше.

Сьогодні День дітей, хворих на рак, проводиться у понад 90 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Це глобальна спільна кампанія щодо підвищення поінформованості про дитячу онкологію та підтримку хворих дітей їхніх сімей.

В Україні 15 лютого відзначають  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлений Указом Президента України від 11 лютого 2004 року № 180 та присвячений завершенню виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

https://udpu.edu.ua/images/news/old/2019/02/15/4095/00.jpg

Пресцентр УДПУ

Свято встановлено «на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав…» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.

15 лютого у Канаді – День прапора, у Сінгапурі – День загальної оборони.

День національного прапора Канади

Щорічне канадське свято (з 1996 року), яке відзначається 15 лютого. Саме у цей день у 1965 році вперше відбулась церемонія підняття прапора із червоним кленовим листком.

https://www.dilovamova.com/images/wpi.images/events/15967d.jpg

Прапор виконаний у двох кольорах — червоному та білому, і за співвідношення його сторін 2:1 він являє собою три вертикальні різновеликі смуги. Стилізоване зображення кленового листа червоного кольору розміщено на центральному білому полі, з обох боків обрамлене вертикальними червоними смугами. Середня біла смуга вдвічі ширша за кожну з бічних червоних і має форму квадрата.

Така композиція прапора символізує два океани, що з обох боків омивають береги Канади — Тихий і Атлантичний — і розташовану між ними країну, національний девіз якої “From sea to sea” (Від моря до моря). Кленовий лист має наголошувати на єдності нації. Два кольори — червоний, колір хреста Святого Георгія, асоційований з Великою Британією, і білий, традиційний колір французької монархії символізують рівноправність двох державних мов Канади — англійської та французької.

“Простий у дизайні, канадський прапор відображає ті спільні цінності, якими дорожить наша країна, такі як свобода, мир, толерантність і законність. Він є символом, який поєднує канадців у всьому світі, і завжди буде гордістю Канади… Давайте пишатися Давайте вважатимемо за привілей те, що ми живемо в Канаді — чудовій країні, яка зберігає в собі нашу історію, наші надії, наше майбутнє…”, – йдеться в указі 1965 року.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 15 лютого

Які сьогодні іменини: Василь.

Талісманом людини, народженої 15 лютого, є авантюрин. Цей камінь був дуже популярним в Давньому Єгипті та в Китаї. В цих землях його відносили до рідкісних мінералів. А в країні Сонця, що сходить, авантюрин навіть використовували для виготовлення імператорської печатки.

Цього дня народилися:

  • 1933 рік – український письменник-фантаст Володимир Савченко;
  • 1940 рік – українська кіноакторка Катерина Крупенникова;
  • 1952 рік – український кінорежисер Олександр Муратов.

Пам’ятні дати 15 лютого

  • 1574 рік – у Львові Іван Федоров видає першу друковану книжку на сучасних українських землях, яка називається “Апостол”;
  • 1686 рік – у Парижі відбувається прем’єра опери Жана Батіста Люллі “Арміда”;
  • 1913 рік – у Нью-Йорку відкривається перша виставка авангардного мистецтва;
  • 1919 рік – Українська Національна Рада ухвалює закон про вживання української мови у державних установах;
  • 1926 рік – виголошують найдовшу в історії парламентську промову (депутат Мартінсон у парламенті Естонії витратив на неї 11 годин);
  • 1931 рік – виходить перший фільм про Дракулу;
  • 1939 рік – в обласному ефірі новоствореної Запорізької області вперше звучать позивні “Радіо Запоріжжя”;
  • 1946 рік – офіційно оголошують про створення ENIAC – це був перший електронний комп’ютер у світі;
  • 1969 рік – Роберт Едвардс із Фізіологічної лабораторії Кембридзького університету вперше здійснює штучне запліднення людської яйцеклітини;
  • 1989 рік – у Києві утворюють “Ініціативний комітет відновлення Української Автокефальної Православної Церкви в Україні”.

Ще цього дня:

1907 — Відчинила двері Вінницька публічна бібліотека ім. Гоголя (з 1923 — Вінницька ОУНБ імені К. А. Тімірязєва, у 2022 Вінницька обласна рада погодила перейменування бібліотеки. Наразі з назви закладу прибрали ім’я росіянина);

1913 — В Нью-Йорку відкрилася перша виставка авангардного мистецтва;

https://uahistory.com/wp-content/uploads/2017/02/9981103e4d4b571250e40f84ba695ab8-679x437.jpg

15 лютого 1939 р. м. Запоріжжя, вул. Троїцька (Чекістів), 30, другий поверх. В обласному ефірі новоствореної Запорізької області вперше прозвучали позивні Радіо Запоріжжя

1939 — В обласному ефірі новоствореної Запорізької області вперше прозвучали позивні “Радіо Запоріжжя”.

1969 — Роберт Едвардс із Фізіологічної лабораторії Кембриджського університету вперше здійснив штучне запліднення людської яйцеклітини;

1971 — Велика Британія та Ірландія привели свої валюти до десяткової системи (скасовано шилінги);

1989 — Завершено виведення “обмеженого контингенту радянських військ” з території Афганістану (розпочато 15 травня 1988);

2003 — Початок протестів проти вторгнення коаліційних сил до Іраку.

Джерела:

interfax.com.ua/news/general/891377.html

glavcom.ua/country/society/15-ljutoho

tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-15-lyutogo-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-1976218.html

 

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-КАНАЛ

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua