ДЕНЬ 477-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 477 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 199 днів.
15 червня в Україні і світі святкують День захисту людей похилого віку.
Розгорнуто ця подія називається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей і була встановлена 2011 року.
/www.dilovamova.com/i
Заснували свято на пленарному засіданні Генасамблеї ООН. З цією метою навіть створили спеціальну Резолюцію, в якій було зазначено, що від середини XXI століття кількість людей похилого віку на планеті може наблизитися до 20%.
За розрахунками фахівців, найвищими ці показники будуть у країнах, що розвиваються.
За прогнозами ООН, у період 2019-2030 років кількість осіб віком 60 років і старше зросте на 38% – з 1 млрд до 1,4 млрд осіб – і перевищуватиме чисельність молоді в усьому світі.
Глобальна чисельність людей віком 60 років і старше більш ніж подвоїться – з 900 мільйонів осіб у 2015 році приблизно до 2 мільярдів осіб у 2050 році. Причому це зростання буде найбільшим і найшвидшим у країнах, що розвиваються, тому зростає необхідність приділяти більше уваги конкретним проблемам, що стосуються людей похилого віку, зокрема у сфері прав людини.
А ще 15 червня Всесвітній день пожертвувань. Заснований він 2010 року. Створений він із метою залучення більшої кількості людей до пожертвувань і благочинної діяльності.
www.5.ua/dv/life/303719
Для українців пожертвування стали щоденною звичкою, адже ми постійно донатимо на ЗСУ, допомагаємо безпритульним тваринам та переселенцям.
Всесвітній день вітру
Засновниками свята стали Європейська асоціація вітроенергетики та Всесвітня рада з енергії вітру. А його мета – привернення уваги громадськості до величезного потенціалу вітроенергетики.
/geolifescool.blogspot.com/
На думку експертів, розвиток вітроенергетики допоможе розв’язати чималу низку проблем не лише енергетичного, а й економічного, а також екологічного характеру.
Зокрема, активна робота в цьому напряму може призвести до скорочення величезних сум, які щорічно вкладаються в енергетику. У результаті, не так гостро стоятиме проблема обмеженості ресурсів викопного палива, світ зможе подолати кризу глобальної зміни клімату.
15 червня в Азербайджані – День національного порятунку, у Вірменії – День прапора, в Іспанії – фестиваль електронної музики Sonar.
Іменини: Іван, Дмитро, Никифор, Костянтин, Олена, Уляна, Марія.
Цього дня народилися:
- 1941 рік — видатний український кіноактор, сценарист, режисер, письменник Іван Миколайчук;
- 1946 рік — кобзар, кандидат мистецтвознавства Михайло Хай;
- 1972 рік — український політичний діяч Мохник Андрій.
Пам’ятні дати 15 червня
- 1215 рік — англійський король Джон Безземельний скріплює своєю печаткою Велику Хартію Вольностей (Magna Charta), яка гарантувала права та привілеї лицарства, надання свободи дій церкві та зобов’язувала короля дотримуватися державних законів (перша “неписана конституція” Англії);
- 1830 рік — у Севастополі починається “чумний бунт” матросів, невдовзі придушений військами;
- 1834 рік — відкривають Київський університет;
- 1844 рік — Ч. Гуд’їр отримує патент на метод вулканізації гуми;
- 1851 рік — у Балтиморі молочар Джекоб Фуссель засновує першу у світі фабрику з виробництва морозива;
- 1869 рік — Джон Веслі Гаят отримує патент на целулоїд;
- 1924 рік — керівником ФБР призначають Едгара Гувера, котрий пробув на цьому посту наступні 48 років, аж до своєї смерті 1972 року;
- 1999 – У Бельгії заборонено продаж “Кока-Коли” через підвищений рівень хімікатів у ній;
- 2007 рік — відбувається прем’єрний показ першого українського анімаційного мультсеріалу “Лис Микита”;
- 2014 рік — вперше в історії чемпіонатів світу з футболу під час гри Франція—Гондурас, доводить свою ефективність також історично вперше запроваджена на ЧС-2014 автоматична система визначення голу “GoalControl”.
Церковне свято
Сьогодні день пам’яті святого Никифора. Жив він у Константинополі за часів правління імператора Лева Вірменина, коли язичники активно боролися з християнами.
blagovist.church.ua
Позбавив правитель Никифора сану і всіх належних йому привілеїв і відправив його в заслання.
У в’язниці святий провів 13 років і помер там у 828 році. Його мощі знайшли нетлінними за кілька років і передали Константинополю.