ДЕНЬ 598-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 598 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 78 днів.
14 жовтня Всесвітній день стандартизації. Вперше конференцію зі стандартизації провели саме цього дня 1946 року у Великій Британії. Тоді зібралося 25 країн.
А саме свято створили 1970 року, щоб акцентувати, наскільки важливо запровадити єдині норми і стандарти в міжнародну економіку.
Також 14 жовтня Всесвітній день госпісів і паліативної допомоги. Припадає щороку на другу суботу жовтня.
ombudsman.gov.ua
Організатором виступив Світовий альянс установ, які надають такі послуги. Паліативна допомога з’явилася 1982 року як напрям медицини. В Україні подібні госпіси відкрили 1996 року.
14 жовтня День екологічної освіти. Святкується від 1991 року.
Питання про охорону довкілля розглянули під час Стокгольмської конференції ще 1972 року.
Тоді ж ухвалили низку рекомендацій щодо створення міжнародної програми з екологічної освіти в рамках захисту довкілля. Також 1992 року в Ріо-де-Жанейро була проведена ще одна конференція ООН. На ній визначили способи впровадження екологічної освіти.
14 жовтня святкують Всесвітній день птахів, які мігрують. Проводиться двічі на рік – у другу суботу травня і другу суботу жовтня.
www.dilovamova.com
1906 року схвалили Міжнародну конвенцію з охорони птахів. А саме свято створили 2006 року, щоб покращити умови існування птахів, які мігрують.
14 жовтня у світі відзначають Всесвітній день музики, Всесвітній день майбутнього без карієсу, Всесвітній день екологічної освіти, Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров’я, Міжнародний день африканських пінгвінів, Міжнародний день Пінотажа, Європейський день донорства і трансплантації органів.
14 жовтня – у Польщі – День національної освіти, у Франції – відкриття кінематографічного фестивалю імені братів Люм’єр.
Як назвати дитину, яка народилася 14 жовтня
Ііменини: Олександр, Олексій, Георгій, Григорій, Єгор, Іван, Михайло, Микола, Петро, Роман, Сава, Ян, Віра.
Талісманом людини, народженої 14 жовтня, є альмандин. Входить до сімейства гранатів. Здавна вважалося, що альмандин є амулетом тих, хто подорожує. Вірили, що він допомагає цих людей вберегти від хвороб і неприємностей у дорозі.
Цього дня народилися:
- 1854 рік – український митець і дисидент Микола Кунцевич;
- 1913 рік – український письменник-прозаїк, маляр, графік Мирон Левицький;
- 1986 рік – офіцер Збройних сил України, Герой України Володимир Гринюк.
Календар важливих подій в Україні та світі за 14 жовтня:
14 жовтня 1843 року у Потсдамі вперше пролунав “Весільний марш” Мендельсона,
в Лондоні, 1851 року, засновано англійське інформаційне агентство “Рейтер”, а 1926 року, в лондонському видавництві вийшла книжка Алана Мілна “Вінні-Пух”.
У 2012 році австрійський парашутист Фелікс Баумгартнер здійснив затяжний стрибок зі стратосфери.
- 1066 рік – відбувається битва при Гастінгсі, коли військо Вільгельма Завойовника розбиває армію короля Гарольда II Ґодвінсона;
- 1092 рік – здійснивши вбивство Незама уль-Мулька, здобувають широку відомість гашишини;
- 1770 рік – засновують Олександрівську фортецю;
- 1838 рік – у трьох львівських церквах отець Микола Устиянович, разом з отцями Маркіяном Шашкевичем та Юліаном Величковським, уперше в Королівстві Галичини та Володимирії виголошує свої проповіді українською мовою;
- 1942 рік – офіційна дата народження Української Повстанської Армії, сформованої протягом 1942 року з розрізнених повстанських загонів бандерівського крила ОУН. Північно-західна частина України, Волинь;
- 1950 рік – у Нью-Йорку відбувається об’єднавчий Собор Американсько-Української Православної Церкви США та Української Православної Церкви в Америці в одну Українську Православну Церкву в США;
- 1970 рік – в Гаазі ухвалюють Міжнародну конвенцію про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден, яка набуває чинності рівно через рік;
- 2006 рік – керівництвом Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного заведено цього дня святкувати день видового військового навчального закладу Сухопутних військ.
Церковне свято
Цього дня відзначається пам’ять святої Параскеви Сербської, яка жила в 11 столітті. Параскева народилася в місті Епіват на березі Мармурового моря в тій самій сім’ї, що і святитель Єфимій, єпископ Мадітоса.
Після смерті батьків дівчина роздала отриманий спадок бідним і вирушила до Константинополя, де прийняла чернечий постриг. Пізніше, здійснивши паломництво до Святої землі, вона оселилася в Йорданській долині, а за два роки до смерті повернулася додому, де і померла. Згідно з житієм, знайдені мощі Параскеви відомі численними чудесами, які відбувалися поруч із ними.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/941209.html
https://tsn.ua/other/yake-14-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2424331.html