Буквально pandemonium з латинської перекладається як стовпотворіння, сум’яття і безлад.
ДЕНЬ 506-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 506 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 170 днів.
14 липня у світі святкують Pandemonium Day, або День стовпотворіння. “Pandemonium” відомий ще з біблійних часів, проте набув розповсюдження лише в 17 столітті завдяки поемі англійського поета Мільтона “Втрачений рай”.
Автор використав сюжет з біблії, назвав цим словом чертоги скинутого з Небес занепалого ангела, що уособлює собою сили Зла.
Буквально pandemonium з латинської перекладається як стовпотворіння, сум’яття і безлад.
www.dilovamova.com
Заснування такого свята трактують неоднозначно, і вкладають у пояснення його значення різний сенс. З одного боку, заснування свята, присвяченого хаосу, та ще й із назвою, що побічно асоціюється із силами зла, може викликати напругу.
З іншого боку, звернення до теми хаосу, відсилає нас до стародавніх теорій походження світу, створеного з цього самого хаосу або з нічого. Ця ж теорія лежить і в основі християнського віровчення, яке говорить про те, що Господь створив світ із хаосу.
***
14 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день небінарних людей.
Фото: Pexels
Хоча це доволі молода, але дуже важлива подія, яка вперше з’явилася 2012 року. Небінарна гендерна ідентичність означає, що людина усвідомлює себе поза межею гендерного бінаризму (традиційного розділення на жіночу та чоловічу стать). Небінарні особистості можуть мати декілька статей або не мати взагалі жодної (агендерність).
Варто зауважити, що гендер не пов’язаний з адроґінністю та сексуальною орієнтацією.
***
Цього дня, 2022 року, Збройними силами рф було завдано ракетного удару по Вінниці, по центральній частині міста. Унаслідок удару загинуло щонайменше 27 осіб (зокрема дванадцять жінок, семеро чоловіків, семеро працівників і відвідувачів медичного центру “Нейромед”, троє неповнолітніх дітей, і 3 офіцери ЗСУ.
14 липня у Франції – День взяття Бастилії,
у Швейцарії – фестиваль класичної музики у Верб’є, у Бельгії – фестиваль “Гентські свята”.
Іменини: Олексій, Аркадій, Василь, Іван, Костянтин, Дем’ян, Кузьма, Лев, Павло, Петро, Тихон.
Талісманом людини, народженої 14 липня, є топаз. Дорогоцінний камінь, який відрізняється чистим блакитним кольором та високою твердістю. Здавна вважалося, що блакитний топаз допомагає його власнику стати спокійнішим, більш розсудливим.
Цього дня народилися:
- 1897 рік — український поет, прозаїк, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець Мирослав Ірчан;
- 1943 рік — український науковець, педагог, винахідник Іван Пуховий;
- 1993 рік — український письменник, блогер, мандрівник, ветеран російсько-української війни Валерій Маркус.
Пам’ятні дати 14 липня
- 1021 рік — Митрополит Київський Іоанн І урочисто відкриває і прославляє мощі святих князів Бориса та Гліба і встановлює день вшанування їх пам’яті;
- 1099 рік — учасники Першого хрестового походу беруть штурмом Єрусалим і вирізають майже всіх мусульман і євреїв (близько 40 тисяч осіб), спалюють мечеті та синагоги;
- 1789 рік — повсталі парижани беруть штурмом королівську укріплену в’язницю Бастилію;
- 1894 рік — у Львові відбувається перший в українській історії футбольний матч (між командами Львова і Кракова);
- 1933 рік — виходить перший мультфільм Макса Флейшера про моряка Попая;
- 1945 рік — новий уряд Королівства Італія задекларував стан війни з Японською імперією;
- 1969 рік — розпочинається футбольна війна між Сальвадором і Гондурасом;
- 2000 – Георгій Гонгадзе офіційно звернувся до Генерального прокурора України Михайла Потебенька з листом, у якому виклав факти про стеження за ним працівників міліції та невідомих осіб;
- 2022 – Масований ракетний удар по Україні, зокрема по Вінниці. Загинуло 27 людей, серед них троє дітей.
Православна церква вшановує пам’ять Косми і Даміана.
1news.com.ua
Цього дня православна церква вшановує пам’ять двох безсрібників – братів Косми і Даміана, які жили в Римі за царя Карина.
Будучи вправними лікарями, брати зцілювали хворих людей і худобу, не вимагаючи винагороди за свої труди, допомагали нужденним і своїми вчинками навернули багатьох у християнську віру.
За свої справи Косма і Даміан отримали прізвисько “безмездні (тобто безкорисливі) лікарі”. Однак знайшлися недоброзичливці, які оббрехали братів; безсрібники були безжально вбиті.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/922812.html
https://tsn.ua/ukrayina/yake-14-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2367904.html