ДЕНЬ 384-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 384 RUSSIAN AGRESSION
День українського добровольця
Щорічно в Україні відзначають День українського добровольця. Саме цього дня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці з метою формування першого добровольчого батальйону для захисту України від російської збройної агресії.
13 квітня 2014 року було ухвалено рішення про початок антитерористичної операції на сході України. Бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь у першому етапі її проведення і не допустили просування противника вглиб материкової України.
***
День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших таких прикладів можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.
Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах.
А, підчас Першої світової війни та Другої світової війни саме добровольці першими стали на захист вітчизни.
Українські добровольці стали гордістю українського народу.
І зараз, під час масштабного вторгнення Російської Федерації до нашої країни, добровольці, разом із регулярною армією мужньо протистоять ворогові і обов’язково здобудуть перемогу.,(/rozdilna.toolkit.in.ua/messages/27459-14-bereznya-den-ukrayinskogo-dobrovolcya)
14 березня в Естонії – День рідної мови, у Великій Британії – День юриста, в Японії – Білий день, у США – День картопляних чіпсів.
Ще сьогодні відзначають День числа Пі, Міжнародний день річок (Міжнародний день дій проти гребель) і День метеликів.
Міжнародний день річок (Міжнародний день дій проти гребель)
14 березня в багатьох країнах відзначають Міжнародний день річок, який раніше мав назву Міжнародний день боротьби проти гребель, за річки, воду і життя.
/ecolog-ua.com/news/
Також він відомий у світі і як “Міжнародний день дій проти гребель”, який з’явився в календарі екологічних дат за ініціативи американської громадської організації “Міжнародна мережа річок”.
У березні 1997 року в бразильському місті Куритиба, відбулася Перша міжнародна конференція проти будівництва великих гребель, яка підтримала заснування нового свята і постановила “відзначати день боротьби з греблями на захист Річок, Води і Життя щорічно 14 березня”.
Девізом Дня стали слова: “За річки, воду і життя!”. Конференція, що об’єднала громадськість 20 країн, поставила важливе завдання: виробити демократичні методи управління басейнами річок. У своєму зверненні делегати навели такі цифри: за останні півстоліття до 60 мільйонів людей були змушені покинути рідні місця через будівництво гребель, і майже півмільйона квадратних кілометрів родючих земель і лісів було затоплено.
Тож учасники конференції закликали оцінити ризики і можливі наслідки прориву великих гребель і те, до яких можливих жертв і руйнувань це може призвести.
Міжнародний день числа “Пі”
День числа пі – неофіційне свято, яке відзначають любителі математики на честь математичної константи – числа пі.
www.ukrinform.ua/rubric-other_news/
Це свято придумав 1987 року фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць/число) дата 14 березня – 3/14 – і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π = 3,1415926…
Зазвичай святкують о 1:59:26 дня (у 12-годинній системі), але ті, хто дотримується 24-годинної системи, вважають, що в цей момент час 13:59, і вважають за краще відзначати свято вночі.
Цього дня виголошують хвалебні промови на честь числа π, його ролі в житті людства, малюють антиутопічні картини світу без π, печуть і їдять “пи-ріг” (“Pi pie”) із зображенням грецької літери “пі” або з першими цифрами самого числа, п’ють напої та грають в ігри, що починаються на “пі”, розв’язують головоломки і загадки, водять хороводи навколо предметів, пов’язаних із цим числом.
Примітно, що цього ж дня народився Альберт Ейнштейн – творець теорії відносності, а також помер Стівен Гокінг.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 14 березня
Які сьогодні іменини: Антон, Давид, Никифор, Євдокія, Антоніна, Мар’яна.
Талісманом людини, народженої 14 березня, є берил. Цьому самоцвіту присвячено чимало переказів та повір’їв. Про берил згадують в поезії та фольклорі багатьох країн світу.
Назва його походить від латинського слова. Здавна люди вірили, що берил надає своєму власнику привітність і життєрадісність.
Цього дня народилися:
- 1821 рік — український композитор, мемуарист Петро Селецький;
- 1872 рік — український живописець і педагог Олекса Новаківський;
- 1891 рік — видатний український актор і режисер Амвросій Бучма;
- 1897 рік — український письменник (поет, перекладач, літературознавець), політичний діяч Василь Атаманюк;
- 1908 рік — кобзар із Чорної гори Чуприна Олексій Сергійович;
- 1937 рік — український режисер та актор Володимир Савельєв;
- 1940 рік — перекладач, письменник, літературний редактор Шовкун Віктор Йосипович.
Пам’ятні дати 14 березня
- 1489 рік — королева Кіпру Катерина Корнаро була змушена продати своє королівство Венеції;
- 1492 рік — кастильська королева Ізабелла наказує вислати 150 тисяч євреїв з Іспанії, якщо вони не приймуть католицтво;
- 1839 рік — виступаючи перед колегами, Джон Гершель вперше використовує термін “фотографія”;
- 1900 рік — закон США встановлює золото єдиним стандартом викупу паперових грошей, зафіксувавши вартість долара на рівні 1,5046 грама чистого золота;
- 1914 рік — льотчик Петро Нестеров та механік Руденко здійснюють перший авіапереліт з Києва до Одеси;
- 1917 рік — у Києві розпочинається З’їзд кооператорів Київщини;
- 1923 рік — Рада Послів держав Антанти ухвалює остаточне рішення про приєднання Східної Галичини і Західної Волині до Польщі, визнавши їх анексію;
- 1939 рік — проголошена Перша словацька республіка, розпалася спільна держава чехів і словаків;
- 1939 рік — Угорщина розпочинає війну проти Карпатської України;
- 1956 рік — Ampex представляє в Чикаго перший практичний відеомагнітофон VRX-1000;
- 1958 рік — сертифіковано перший золотий диск у музичній індустрії;
- 1990 рік — у Львівській області в Стрию, першому з українських міст, піднімають національний символ — прапор України;
- 1994 рік — випущено реліз Linux 1.0.0.
Ще цього дня:
1923 – Рада Послів держав Антанти ухвалила остаточне рішення про приєднання Східної Галичини та Західної Волині до Польщі, визнавши їхню анексію;
1939 – Проголошено Першу словацьку республіку; розпалася спільна держава чехів і словаків;
1939 – Угорщина почала війну проти Карпатської України;
1958 – Сертифіковано перший золотий диск у музичній індустрії;
1990 – У Львівській області у Стрию, першому з українських міст, підняли національний символ – прапор України;
2014 – У Харкові на Римарській вулиці стався перший у російсько-українській війні бій із застосуванням вогнепальної зброї;
2014 – Перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці з метою формування першого добровольчого батальйону для захисту України від російської збройної агресії.
Джерела:
/interfax.com.ua/news/general/897307.html
tsn.ua/ukrayina/yake-14-bereznya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2282146.html