ДЕНЬ 628-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 628 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 48 днів.
Всесвітній день доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин.
Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен.
Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.
День доброти бере свій початок з 1997 року, коли в Японії створився волонтерський «Всесвітній рух за доброту» (World Kindness Movement), котрий не мав релігійного та політичного напрямків. Спочатку в нього входили лише представники тихоокеанського регіону, але пізніше географію істотно розширили.
13 листопада 1998 року в Токіо відкрилась перша конференція Всесвітнього руху доброти, цю дату й залишили для щорічного святкування. Але офіційно Всесвітній день доброти заснували 18 листопада 2000 року на ІІІ конференції Руху доброти у Сінгапурі.
У конференції брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великої Британії та США (пізніше до Руху приєдналися й інші країни).
13 листопада Всесвітній день сиріт. Подія була започаткована в США за ініціативи благодійного фонду The Stars Foundation.
/daytoday.ua/podiya/vsesvitniy-den-syrit/
Перший державний притулок для сиріт з’явився в Римі в 400 році нашої ери. Але про турботу держави за дітьми до 18 років, які залишилися без батьків, було складено закони ще у давніх греків та євреїв. У середньовіччі цією проблемою займалися церкви.
Критична кількість дітей, які залишилися без батьківського тепла та допомоги, створилась у Європі на початку XVII століття. Також тоді це посилювалося жахливими умовами проживання, що призводило до великої дитячої смертності.
Молитва за дітей сиріт
Всемогутній і Милосердний Боже, наш Небесний Отче! До Тебе заносимо сьогодні наші вдячні і благальні молитви. Дякуємо Тобі за дар життя кожної людини і кожної дитини.
Ласкаво просимо Тебе, Небесний Отче: поблагослови дітей-сиріт, покинутих, позбавлених батьківської турботи та любові. Зігрій їхні серця, збери їх під Свої крила, щоб вони відчули Твоє піклування, сповнене любові і милосердя та втішилися радістю, що у Тобі мають найкращого Батька. Зціли їхні серця від зранень фізичних і духовних. Вилий на них повноту Твоєї любові і Твого милосердя. Поблагослови, Небесний Отче, усіх людей і всі сім’ї, які опікуються сиротами, щоб Твій мир і Твоя благодать завжди перебували з ними.
А Ти, Пресвята Богородице, Мати і Заступнице наша, потіхо і прибіжище сиріт, покрий своїм небесним Покровом усіх дітей та будь для них ласкавою і люблячою Матір’ю. Амінь.
Міжнародний день сліпих. 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував кілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) саме ця дата стала основою для заснування Міжнародного дня сліпих, головна мета якого – привернення уваги широкої громадськості до тих, хто назавжди втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації.
www.dilovamova.com
Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту.
У 1784 році в Парижі без підтримки уряду і благодійних товариств, на свої особисті кошти у власному будинку він відкрив першу у світі школу для сліпих дітей під назвою “Майстерня трудящих сліпих”. Першим учнем Гаюї був підібраний на церковній паперті хлопчик. Потім до школи вступили ще 11 його безпритульних однолітків.
Навчання і виховання сліпих дітей Гаюї поставив на наукову основу. Він розробив рельєфно-лінійний шрифт “унціал”. Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає “рівний за довжиною одній унції”. Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головна перевага “унціалу” полягала в тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати сліпих дітей читання і друкувати для них книги.
13 листопада у Грузії – День пам’яті 100 тисяч мучеників, в Еквадорі – Національний день освіти, в Аргентині – Національний день думки, у Панамі – День журналістів.
Як назвати дитину, яка народилася 13 листопада
Іменини: Антон (Антонін), Герман, Іван, Манефа, Никифор, Кіндрат, Леон, Леонард, Сильвестр.
Талісманом людини, народженої 13 листопада є берил. Один з найвідоміших кристалів, історія якого сягає сивої давнини. Берилові прикраси носили жителі Стародавнього Єгипту ще в 6 тисячолітті до нашої ери.
В цей день народилися:
- 1869 рік — український громадський діяч, лікар-гістолог Олександр Черняхівський;
- 1889 рік — український письменник Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко);
- 1943 рік — український політик, лідер кримськотатарського народу (багаторічний голова меджлісу) Мустафа Джемілєв.
Пам’ятні дати 13 листопада
- 1851 рік — вводять в дію Миколаївську залізницю;
- 1918 рік — уряд Гетьмана Павла Скоропадського звільнив з в’язниці Симона Петлюру, який одразу поїхав до Білої Церкви організовувати повстання;
- 1918 рік — розпочинається таємне засідання Української національної спілки, на якому створено Директорію УНР — найвищий орган державної влади;
- 1918 рік — у Львові Українська національна рада ухвалює тимчасовий основний закон, яким проголошено Західноукраїнську Народну Республіку;
- 1945 рік — у Франції Шарля де Голля обирають головою Тимчасового уряду;
- 1971 рік — виводять на орбіту навколо Марса перший міжпланетний космічний апарат, перший штучний супутник Марса;
- 1980 рік — американський космічний апарат “Вояджер-1” передає на Землю перші фотографії Сатурна великим планом;
- 1994 рік — за результатами референдуму Швеція вступає до ЄС;
- 1997 рік — відбувається перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України;
- 2007 рік — Європарламент дає згоду на набуття чинності угод Євросоюзу з Україною про спрощення візового режиму та реадмісію;
- 2015 рік — терористичні акти в Парижі.
Церковне свято. Цього дня церква відзначає свято Івана Златоуста – архієпископа Константинопольського, який жив у 4-5 століттях і якого шанують як одного з трьох Вселенських святителів і вчителів (нарівні зі святими Василем Великим і Григорієм Богословом).