ДЕНЬ 1235-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1235 RUSSIAN AGRESSIO
12 липня Всесвітній день бортпровідника (World Civil Aviation Flight Attendant Day) або Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації.
Свято було започатковане, щоб віддати належне ролі бортпровідників у забезпеченні якісного обслуговування на борту літаків.
Професія бортпровідника — це поєднання високої відповідальності, комунікабельності, терпіння та вміння діяти у надзвичайних ситуаціях.
12 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день стрибків з парашутом. Свято виникло для популяризації парашутного спорту і підвищення інтересу до авіаційних пригод.
Воно нагадує про відвагу перших пілотів і парашутистів, які ризикували життям, відкриваючи нові горизонти неба.
Також 12 липня Міжнародний день боротьби з піщаними та пиловими бурями. Піщані й пилові бурі — це сильні вітрові явища, коли великі обсяги піску та пилу піднімаються в атмосферу, створюючи хмари, які можуть поширюватися на тисячі кілометрів.
Пилові бурі шкодять здоров’ю людей та економіці / кадр з відео
Вони призводять до зниження видимості, погіршення якості повітря і завдають шкоди навколишньому середовищу, здоров’ю людей і сільському господарству.
12 липня кожного року світ відзначає нетипову подію – День різнокольорових очей. Наукова назва патології, за якої колір правого й лівого ока відрізняється – гетерохромія. Забарвлення очей залежить від вмісту меланіну в райдужній оболонці ока.
Людина чи тварина народжується з різними за кольором очима унаслідок генетичного збою. Але ця аномалія може виникати й в процесі життя: через сильне запалення, в результаті механічної травми, кровотечі тощо.
- Патологія існує лише у 1% населення Землі, жінок з різнокольоровими очима більше від чоловіків.
Різнокольорові очі нерідко зустрічаються у собак, кішок, коней, лисиць, корів та інших тварин. Всесвітньовідомі особистості з гетерохромією: Демі Мур, Міла Куніс, Міла Йовович, Кейт Босворт, Генрі Кевілл та інші.
Як назвати дитину, яка народилася 12 липня
Іменини: Арсеній, Гаврило, Григорій, Іван, Михайло, Федір, Вероніка, Марія.
Талісманом людини, народженої 12 липня є агат. Один із найстаріших напівдорогоцінних каменів, відомий людству з прадавніх часів.
Його химерна краса, мов витвір мистецтва, зробила його символом художників та покровителем творчого натхнення ще в стародавні епохи.
Цього дня народилися:
- 1988 рік — Ольга Сімонова, військовослужбовиця ЗСУ, учасниця російсько-української війни. Герой України;
- 1995 рік — Павло Усов, офіцер Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну, Герой України;
- 1995 рік — Павло Турхан, офіцер Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, відзначився у ході російського вторгнення в Україну. Герой України (2024, посмертно).
Пам’ятні дати і події 12 липня
120 років від дня народження Павла Олексійовича Ковальського (1905–1983), українського ветеринара-анатома, нейроморфолога, гістолога, одного з засновників української школи анатомів, гістологів та ембріологів; за іншими даними народився 24.07.1905 р;
110 років від дня народження Петра Тимофійовича Тронька (1915−2011), українського історика, краєзнавця, пам’яткоохоронця, організатора музейної справи, державного та громадського діяча, Героя України (2000);
90 років від дня народження Вадима Петровича Гетьмана (1935−1998), українського економіста, банкіра, фінансиста, державного та політичного діяча, Героя України (2005, посмертно);
37 років від дня народження військовослужбовиці ЗСУ, учасниці російсько-української війни, Героя України Ольги Симонової;
30 років від дня народження офіцера Збройних сил України, який відзначився у ході російського вторгнення в Україну, Героя України Павла Усова.
- 1679 рік — англійський король Карл II ухвалює закон, що закріплює судові права громадян, гарантуючи їм захист і справедливість у правосудді;
- 1711 рік — московська армія під проводом Петра І, оточена біля річки Прут, змушена капітулювати перед союзними військами, до яких входять сили під керівництвом Петра Орлика та Костя Гордієнка — це подія увійшла в історію як Прутський мир;
- 1776 рік — з порту Плімут стартує остання експедиція знаменитого мореплавця Джеймса Кука;
- 1917 рік — під час Першої світової війни, у ході другої Іпрської битви німецькі війська вперше застосовують бойовий отруйний газ, що згодом отримує назву іприт за місцем проведення боїв;
- 1941 рік — в срср приймають жорстоке рішення направити на фронт 577 тисяч в’язнів із виправних таборів;
- 1970 рік — експедиція відомого норвезького дослідника Тура Геєрдала на човні “Ра-2” після 57 днів у відкритому морі досягає берегів Барбадосу, довівши можливість стародавніх морських подорожей;
- 1989 рік — радянський режим здійснює останню страту українського військового — учасника визвольної боротьби, вояка УПА, члена ОУН Івана Савича Гончарука, символічно підкресливши кінець епохи репресій.
Джерела:
https://tsn.ua/other/iake–12-lypnia-sviato-vse-pro-tsey-den-iake-tserkovne-sviato-shcho-ne-mozna-robyty-2866916.html
daytoday.ua/12-lypnia