10-й Одеський кінофестиваль назвав фільм-відкриття і фільм-закриття

Цього року Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) пройде 12-20 липня.
10-й Одеський кінофестиваль назвав фільм-відкриття і фільм-закриття

Про це повідомляє прес-служба фестивалю.

Цьогорічний Одеський міжнародний кінофестиваль відкриється французькою стрічкою «Прекрасна епоха» Ніколя Бедоса, а закриється фільмом «Бог існує, її ім’я – Петрунія» македонської режисерки Теони Струґар Мітевської.

«Прекрасна епоха» – фільм Віктора (чоловіка, якому вже за шістдесят), життя якого перевертається з ніг на голову, коли його жінка зраджує йому з другом сім’ї. Одночасно з цим Віктор дізнається про новітню розвагу: за допомогою історичної реконструкції компанія надає клієнтам можливість поринути у минуле. Віктор вирішує оживити найбільш пам’ятний тиждень життя – коли 40 років тому зустрів велике кохання.

Головні ролі у фільми виконали Даніель Отей, Ґійом Кане та Фанні Ардан. Стрічка була надзвичайно тепло прийнята канською публікою та кінокритиками.

Світова прем’єра фільму відбулась на 72-му Каннському кінофестивалі.  Українська прем’єра відбудеться 12 липня – у день відкриття 10-го ОМКФ.

Фільм «Бог існує, її ім’я – Петрунія» заснований на реальних подіях, які сталися декілька років на сході Македонії. Стрічка розповідає про містечко Штиль та давню традицію: щороку в січні місцевий священик жбурляє в річку дерев’яний хрест, який потім шукають сотні чоловіків.

Добра доля і процвітання будуть тому, хто його знайде. Цього разу Петрунії якимось чином вдається потрапити у воду та першою взяти хрест. Її суперники шаленіють – як могла жінка взяти участь у їхньому обряді? Усе неначе летить шкереберть, але Петрунія стоїть на своєму. Вона здобула хрест і не збирається його віддавати.

Фільм брав участь в основному конкурсі 69-го Берлінського кінофестивалю. Картина македонської режисерки Теони Струґар Мітевської здобула нагороду екуменічного журі та Нагороду німецької асоціації артхаусних кінотеатрів.

Українська прем’єра відбудеться в останній день Одеського міжнародного кінофестивалю 20 липня.

detector.media/production/article/168668/2019-07-04-10-i-odeskii-kinofestival-nazvav-film-vidkrittya-i-film-zakrittya/

(Visited 7 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *