Доходи в бюджет Запорізької області від здачі в оренду водних об'єктів збільшаться майже вдвічі

fortuna-1-www 721x203 

Среда, 07 Февраль 2018 09:52 Версия для печати

Доходи в бюджет Запорізької області від здачі в оренду водних об'єктів збільшаться майже вдвічі

Автор 

Таке рішення ухвалено на засіданні комісії зі встановлення орендної плати за надані в оренду водні об’єкти на території Запорізької області, яке провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін. Про це повідомляється на сайті Запорізької ОДА.

У роботі взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Запорізького обласного управління водного господарства, Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області.

Учасники розглянули питання щодо затвердження орендної плати за використання водних об’єктів на умовах оренди та методи розрахунку орендної плати за земельні ділянки водного фонду, нормативно-грошову оцінку яких не проведено.

Протягом 2017 року за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища облдержадміністрацією, як орендодавцем водних об’єктів, розроблено та погоджено у Держводагентстві України  35 паспортів водних об’єктів області. З них 16 паспортів, на які є діючі договори щодо надання водного об’єкта на умовах оренди. 

Враховуючи те, що більша кількість договорів укладена у 2003-2008 роках, орендна плата встановлена в розмірі від 50 до 200 гривень за 1 гектар водної площі.

За станом на 1 січня 2018 року фіксована середньозважена величина орендної плати по Україні,  з урахуванням коефіцієнту індексації, за 1 га площі водного дзеркала становить 162,7 грн. Враховуючи коефіцієнти розрахунків відповідно до затвердженої методики, плата за 1 га становить  від 400 до 600 гривень.

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації на підставі розроблених паспортів водних об’єктів у відповідності до затвердженої наказом Мінприроди України «Методики визначення розміру плати за надані в оренду водні об`єкти» розрахована нова орендна плата за водні об’єкти, які надані в оренду на підставі договорів оренди.

Після затвердження нового розміру орендної плати орендарям буде перераховано річну орендну плату за користування водними об’єктами шляхом внесення змін до діючих договорів оренди.

Таким чином,  надходження до обласного бюджету від орендної плати за використання водних об’єктів збільшаться майже вдвічі.

 


Прочитано 540 разПоиск